اخبار بیت کوین

مایکل سیلر: «تقاضای سرکوب شده» عامل افزایش قیمت بیت کوین است

بنیانگذار و رییس اجرایی شرکت نرم‌افزاری مایکرواستراتژی می‌گوید تقاضا برای بیت کوین (BTC) از عرضه آن پیشی گرفته است. این گفته مایکل سیلر با افزایش قیمت بیت کوین همزمان شده است که امروز برای اولین بار در ۲ سال گذشته از ۵۱٬۰۰۰ دلار عبور کرد.

به نقل از دیلی هودل، مایکل سیلر (Michael Saylor)، در مصاحبه‌ای با تلویزیون CNBC می‌گوید که تایید ETFهای اسپات بیت کوین در ایالات متحده باعث ایجاد تقاضای گسترده برای این دارایی دیجیتال پرچمدار شده است. وی در ادامه افزود:

۱۰ سال تقاضای سرکوب شده وجود دارد. مردم منتظر این ETFها بوده‌اند. و بالاخره سرمایه‌گذاران بزرگ می‌توانند به بیت کوین دسترسی داشته باشند.

و من فکر می‌کنم این چیزی است که باعث افزایش ورود سرمایه به این کلاس دارایی می‌شود. در ابتدا، زمانی که مردم در حال جابجایی سرمایه بین بازار آتی و ماینرها و مایکرواستراتژی و ETFها بودند، متعادل‌سازی (Rebalancing) ایجاد شد.

اما به دنبال آن، من فکر می‌کنم که این دارایی جایگاه خود را پیدا کرده است و اکنون مردم شروع به درک این موضوع کرده‌اند که تقاضا برای بیت‌کوین از طریق این ETF‌ها ۱۰ برابر بیشتر از عرضه‌ایی است که از طرف ماینرها ارائه می‌شود.

به گفته سیلر، برترین دارایی کریپتو بر اساس ارزش بازار تبدیل به «محبوب‌ترین دارایی سرمایه‌گذاری در جهان» شده است:

[بیت کوین] جدید است، دیجیتال است، جهانی است، منحصر به فرد است. و با دارایی‌های پرریسک سنتی ارتباطی ندارد؛ زیرا به هیچ کشور، ارز، شرکت، نتایج فصلی، چرخه محصول و رقیبی وابسته نیست. نه به آب و هوا، نه به جنگ، نه به پایگاه کاربری یا زنجیره تامین بستگی ندارد و به این ترتیب می‌تواند به راحتی به سبد سرمایه‌گذاران اضافه شود.

ارزش بازار بیت کوین با عبور از ۵۱٬۰۰۰ دلار به ۱ تریلیون دلار رسید

بیت کوین اکنون با قیمت ۵۱٬۴۳۰ دلار معامله می‌شود و طی هفت روز گذشته بیش از ۱۷٪ افزایش یافته است.

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۱ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در همین حال، ETFها در ۱۳ فوریه (۲۴ بهمن) رکورد ورد سرمایه را شکستند و شاهد ورود قابل توجهی بودند که از ۶۰۰ میلیون دلار گذشت و بلک راک به تنهایی نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار را به خود اختصاص داد.

منبع: پلتفرم X

این روند با کاهش جریان خروجی از GBTC تسریع شده است. توماس فارر (Thomas Fahrer)، مدیر اجرایی پورتال آپولو (Apollo)، در این باره گفت:

اما با وجود اینکه GBTC اکنون بیت کوین کمتری را از دست می‌دهد، این صندوق‌های جدید به همان میزان به خرید ادامه می‌دهند. دیدن آن بسیار هیجان انگیز است! این بدان معناست که ETFهای جدید پول تازه را برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین جذب می کنند، نه اینکه فقط سرمایه‌گذاران قدیمی پول خود را جابجا کنند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا