اخبار بیت کوین

مایکل سیلر: هیچ برنامه‌ای برای فروش بیت کوین ندارم

مایکل سیلر (Michael Saylor)، بنیان‌گذار و رییس اجرایی مایکرواستراتژی در مصاحبه با بلومبرگ به برتری بیت کوین نسبت به طلا و املاک و مستغلات اشاره و پیش بینی کرد سرمایه از این دارایی‌ها به سمت ارز دیجیتال راه پیدا خواهد کرد.

به نقل از کوین تلگراف، مایکل سیلر حتی در شرایطی که دارایی‌های بیت کوین شرکت مایکرواستراتژی افزایش یافته و سود تحقق نیافته آن به ۴ میلیارد دلار رسیده، هیچ برنامه‌ای برای فروش بیت‌کوین ندارد.

سیلور در ۲۰ فوریه (۱ اسفند) در گفتگو با بلومبرگ در پاسخ به این سوال که آیا شرکت او قصد دارد ۱۹۰٬۰۰۰ بیت کوین خود به ارزش حدود ۹.۸۸ میلیارد دلار را به قیمت‌های فعلی بفروشد، گفت:

من برای همیشه برنده را می‌خرم. بیت کوین استراتژی خروج است.

منظور سیلر از استراتژی خروج این است که بیت کوین را فقط باید در وقت ضرورت فروخت. در غیر این صورت، خرید و نگهداری آن سودآورتر از فروش آن است.

سیلر که نسبت به قیمت بیت کوین دیدگاه صعودی دارد، اظهار داشت علی رغم اینکه هر کدام از طبقات دارایی مثل طلا، شاخص S&P 500 و املاک و مستغلات دارای ارزش بازار بسیار بیشتری نسبت به بیت کوین (یک تریلیون دلار) هستند، اما این ارز دیجیتال از نظر فنی نسبت به همه آن‌ها برتری دارد.

وی در این باره گفت:

ما معتقدیم که سرمایه از این طبقات دارایی به سمت بیت کوین جریان خواهد یافت. بیت کوین از نظر فنی نسبت به این دسته از دارایی‌ها برتر است؛ و در این صورت، دلیلی وجود ندارد که برنده را بفروشیم تا بازنده‌ها را بخریم.

وی همچین، در پاسخ به نگرانی‌ها مبنی بر اینکه تقاضای بالا از سوی ETFها خرید بیت‌کوین را برای شرکت مایکرواستراتژی دشوارتر می‌کنند، گفت که از یک «استراتژی عملیاتی اهرمی» برای سرمایه‌گذاری در این دارایی دیجیتال استفاده می‌کند.

سیلر افزود:

ETFهای اسپات دروازه‌ای را برای سرمایه سازمانی جهت ورود به اکوسیستم بیت کوین باز کرده‌اند. آن‌ها دیجیتالی کردن سرمایه را تسهیل کرده و هر روز صدها میلیون دلار سرمایه از اکوسیستم آنالوگ سنتی به اقتصاد دیجیتال سرازیر می‌شود.

وی در پایان به یک جمله مشهور از جان اف کندی اشاره کرد که «یک اقتصاد خوب به نفع همه شرکت‌کننده‌هاست».

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا