اخبار عمومی

مایکروسافت به دنبال خرید گیت هاب (Github)

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که در حال بحث و گفتگو برای خریدن پلتفرم گیت هاب (Github) است. گیت هاب شبکه ای برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار است که در این بستر برای فعالیت‌ها و ایده‌های جدیدشان کنار یکدیگر جمع شده‌اند. پلتفرم گیت هاب آخرین بار در سال ۲۰۱۵ به ارزش ۲میلیارد دلار ارزش گذاری شد.

به گزارش سی ان بی سی یک نفر که با مذاکرات بین شرکت‌ها آشنا بود اعلام کرد که این دو شرکت یک شراکت با ارزش حدود ۳۵ میلیون دلار را مد نظر قرار داده‌اند. او در ادامه اضافه کرد که هنوز مشخص نیست که این مذاکرات ادامه دارد یا نه، اما چیزی که واضح است این است که قیمت گیت هاب خیلی بیشتر از این رقم پیشنهادی است و مایکروسافت قطعا قصد پرداخت چنین رقمی را ندارد. گیت هاب حدود سه سال پیش چیزی حدود ۲ میلیارد ارزش داشت و انتظار می‌رود امسال دو برابر این قیمت، یعنی ۵ میلیارد قیمت داشته باشد.

گیت هاب

امروزه گیت هاب برای توسعه دهندگان نرم‌افزار ابزاری ضروری شده است. آنها از این بستر برای ذخیره کد، پی‌گیری به روز رسانی و بحث در مورد مسائل استفاده می‌کنند. Github در دنیای ارزهای دیجیتال هم بسیار محبوب است و کدنویسان و برنامه نویسان غیرمتمرکز در حوزه بلاک چین و قراردادهای هوشمند فعالیت‌های خود را در این شبکه ثبت می‌کنند و می‌توان روند کارهای آنها را از این طریق دنبال کرد. این شبکه خصوصی بیش از ۲۳ میلیون کاربر در بیش از ۱.۵ میلیون سازمان دارد. گیت هاب در پاییز گذشته به سی ان بی سی گزارش داد که این شبکه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار درآمد دارد که بیش از ۱۱۰ میلیون دلار از این درآمد به واسطه شرکت‌هایی است که از محصولات این شبکه استفاده می‌کنند.

بنا بر گزارش‌ها ، مایکروسافت قصد خرید گیت هاب در گذشته را داشته است. در سال ۲۰۱۶  اخباری در این زمینه منتشر شد که البته گیت هاب گزارش‌ها را تکذیب کرد.به هر حال این شراکت  به مایکروسافت  این امتیاز را می‌دهد که از برنامه نویسان و توسعه دهندگان Github برای پلتفرم‌های خود مثل آزور (Azure) استفاده کند. علاوه بر این، ماکروسافت می‌تواند از دیتاهای موجود در گیت هاب براب بهبود هوش مصنوعی خود هم بهره ببرد.

به نظر می‌رسد این گفتگوها در راستای تلاش‌های گیت هاب برای جایگزین کردن مدیر عامل و موسس این شبکه -کریس ونسترات- که ۱۰ ماه پیش کناره‌گیری کرده بود صورت گرفت. گزارش‌هایی مبنی بر جایگزین کردن نات فریدمن به گوش می‌رسد که قبلا مدیر یکی از استارت‌اپ‌های مایکروسافت با نام Xamarin بوده است. در بین این اخبار نام Sridhar Ramaswamy، مدیر بازرگانی ماکروسافت هم به گوش رسیده است.

البته مایکروسافت و گیت هاب، هیچکدام در مورد این گزارش‌ها اظهار نظر نکرده‌اند و باید منتظر ماند تا سرانجام این پلت‌فرم محبوب بین برنامه نویسان مشخص شود.

منبع
cnbc

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا