اخبار بلاکچین

قرارداد همکاری آپتوس و مایکروسافت؛ از هوش مصنوعی تا پرداخت‌های دیجیتال و CBDC

بلاکچین لایه اول آپتوس (Aptos) اعلام کرده است که طی همکاری جدید خود با شرکت بزرگ مایکروسافت (Microsoft)، از امکانات هوش مصنوعی این شرکت برای گسترش وب ۳ و کمک به توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کند. علاوه بر این، آپتوس و مایکروسافت قصد دارند راهکارهای نوآورانه جدیدی را برای توکنیزه‌ کردن دارایی‌های مختلف، پرداخت‌های دیجیتال و رمزارزهای بانک مرکزی (CBDC) ایجاد کنند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، آپتوس لبز (Aptos Labs) که توسط کامندان سابق شرکت متا (Meta) راه‌اندازی شده است، همکاری جدیدی را با شرکت بزرگ مایکروسافت آغاز کرده است. طی این همکاری، آپتوس قصد دارد از سرویس اپن‌اِی‌آی آزور (Azure OpenAI Service) مایکروسافت استفاده کند و از امکانات این شرکت در زمینه هوش مصنوعی برای افزایش پذیرش وب ۳ و کمک به توسعه‌دهندگان مختلف (در ساخت قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز) بهره ببرد.

علاوه بر این، آپتوس با استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت خدمات جدیدی تحت عنوان آپتوس اسیستنس (Aptos Assistant) را راه‌اندازی خواهد کرد که یک دستیار دیجیتال کاربرپسند و امن برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به این شبکه است. این دو شرکت همچنین قصد دارند روی راهکارهای نوآورانه مربوط به توکنیزه کردن دارایی‌های واقعی، پرداخت‌های دیجیتال و CBDCها همکاری کنند.

مایکروسافت در اوایل سال جاری نیز ۱۰ میلیارد دلار روی شرکت اوپن‌ای‌آی (OpenAI)، خالق پلتفرم چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT)، سرمایه‌گذاری کرده بود. راشمی مسرا (Rashmi Misra)، مدیرکل هوش مصنوعی و فناوری‌های نوظهور این شرکت، اظهار داشت:

ترکیب هوش مصنوعی و بلاکچین یکی از جالب‌ترین ترکیب‌های فناوری‌های نوظهور است. ما با ادغام شبکه آپتوس و سرویس آژور اوپن ای‌آی می‌خواهیم استفاده از فناوری بلاکچین را دموکراتیک کنیم تا کاربران بتوانند به طور یکپارچه در بخش وب ۳ فعالیت کنند و توسعه‌دهندگان هم اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز جدید و هیجان‌انگیزی را با استفاده از هوش مصنوعی توسعه دهند.

مایکروسافت چند ماه قبل هم اعلام کرده بود که قصد دارد یک کیف پول کریپتویی غیرحضانتی را برای مرورگر اج (Edge) خود راه‌اندازی کند. مو شیخ (Mo Shaikh)، مدیرعامل آپتوس، درباره همکاری مذکور گفته است:

هوش مصنوعی و بلاک چین دو فناوری مهمی هستند که عمیقا روی تکامل اینترنت تأثیر می‌گذارند. ما در کنار مایکروسافت تلاش می‌کنیم تا این فناوری در دسترس افراد و سازمان‌های بیشتری قرار بگیرد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا