اخبار بیت کوین

سوددهی مایکرواستراتژی با رشد قیمت بیت کوین؛ ۷۵۰ میلیون دلار دیگر BTC خریداری می‌شود

شرکت مایکرواستراتژي (MicroStrategy) متعلق به مایکل سیلور اعلام کرد با خرید ۴۶۷ بیت کوین دیگر کل موجودی بیت کوین‌های خود را به عدد ۱۵۲٬۸۰۰BTC (حدود ۴.۵ میلیارد دلار) رسانده است. این شرکت قصد دارد ۷۵۰ میلیون دلار سهام خود را برای خرید بیشتر بیت کوین و سایر اهداف عمومی شرکت بفروشد.

به نقل از کوین تلگراف، شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژي، یکی از بزرگترین هولدرهای شرکتی بیت کوین در ایالات متحده، در سه ماهه دوم با افزایش قیمت بیت کوین توانست به سودآوری بازگردد.

در گزارش عملکرد مالی سه ماهه دوم که در تاریخ ۱ آگوست (۱۰ مرداد) منتشر شد، مایکرواستراتژي درآمد خالص ۲۲.۲ میلیون دلاری را گزارش کرد که نسبت به ضرر خالص ۱.۱ میلیارد دلاری در دوره سال قبل، یک نتیجه بسیار مطلوب محسوب می‌شود. مجموع درآمدهای این شرکت در حدود ۱۲۰ میلیون دلار است که نسبت به سال قبل عمدتا ثابت مانده است.

بخش عمده‌ای از این تغییر ناگهانی به دلیل زیان نسبتا کمتر کاهش ارزش دارایی‌های دیجیتال به میزان ۲۴.۱ میلیون دلار در سه ماهه گذشته، در مقایسه با ۹۱۷.۸ میلیون دلار در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ بود.

در مورد مایکرواستراتژی، کاهش ارزش دارایی دیجیتال زمانی رخ می‌دهد که قیمت بیت‌کوین در بازار کمتر از قیمتی باشد که این شرکت بیت‌کوین‌های خود را خریداری کرده است.

قیمت بیت کوین در سه ماهه دوم سال بین ۲۵٬۰۰۰ تا ۳۰٬۷۰۰ دلار در نوسان بود که بخش زیادی از این افرایش قیمت در اواسط ژوئن (خرداد ماه) به ثبت درخواست چندین شرکت سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی صندوق ETF اسپات بیت کوین مربوط می‌شود.

اندرو کانگ (Andrew Kang)، مدیر مالی مایکرواستراتژی گفت:

دارایی بیت کوین شرکت ما تا ۳۱ جولای ۲۰۲۳ (۹ مرداد) به ۱۵۲٬۸۰۰ بیت کوین افزایش یافته است؛ با اضافه شدن ۱۲٬۳۳۳ بیت کوین در سه ماهه دوم، این میزان از سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱، بیشترین افزایش دارایی در طول یک فصل بوده است.

کانگ گفت که از پول نقد حاصل از عملکرد شرکت برای افزودن بیت کوین بیشتر به ترازنامه استفاده شده و این کار به دلیل «دورنمای امیدوار کننده» سود سازمانی و افزایش شفافیت در امور حسابداری و قانونگذاری برای بیت کوین انجام شده است.

مایکل سیلر (Michael Saylor)، رییس مایکرواستراتژي در مصاحبه‌ای در ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) با بلومبرگ گفت که معتقد است اقدامات اجرایی اخیر از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در نهایت به نفع بیت کوین خواهد بود؛ زیرا BTC تنها ارز دیجیتالی است که توسط گری گنسلر، رییس SEC از فهرست اوراق بهادار حذف شده است.

این شرکت در سه ماهه اخیر ۱۲٬۳۳۳ بیت کوین به ارزش ۳۴۷ میلیون دلار خریداری کرده است. از ۳۰ جولای (۹ مرداد)، ۴۶۷ بیت کوین دیگر نیز به قیمت ۱۴.۴ میلیون دلار خریداری شده است. در نتیجه، کل موجودی بیت کوین آن با قیمت‌های فعلی حدود ۴.۵ میلیارد دلار است.

توییت مایکل سیلر
منبع: توییتر

در پرونده جداگانه‌ای که مایکرواستراتژی در ۱ آگوست (۱۰ مرداد) برای SEC ارسال کرده است، این شرکت فاش کرده که قصد دارد ۷۵۰ میلیون دلار سهام خود را برای خرید بیت کوین و سایر اهداف عمومی شرکت بفروشد.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۳ حدود ۷۹٪ افزایش قیمت داشته است. قیمت سهام مایکرواستراتژي نیز از ۱۴۵.۰۲ دلار به ازای هر سهم در ۳ ژانویه (۱۳ دی ۱۴۰۱) حدود ۲۰۰٪ افزایش یافته و به ۴۳۴.۹۸ دلار رسیده است.

در ماه جولای (تیر ماه)، تحلیلگران شرکت سرمایه‌گذاری برنبرگ کپیتال (Berenberg Capital) در نیویورک، چشم‌اندازی صعودی را برای مایکرواستراتژی منتشر کرده و خاطرنشان کردند رالی صعودی حاصل از هاوینگ آتی بیت کوین می‌تواند باعث افزایش قیمت قابل توجه سهام این شرکت (تا ۵۱۰ دلار) شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا