اخبار بیت کویناخبار عمومی

شرکت مایکرواستراتژی مجددا ۱۵ میلیون دلار بیت کوین خرید

مایکل سیلور مدیر عامل شرکت مایکرو استراتژی امروز صبح در توییتر خود اعلام کرد که این شرکت مجددا ۳۲۸ بیت کوین به ارزش ۱۵ میلیون دلار خریده است. این شرکت هم‌اکنون با احتساب خرید امروز، حدودا ۴.۴۵ میلیارد دلار در Bitcoin سرمایه‌گذاری کرده است. میانگین قیمت خرید آخر آنها برای هر واحد BTC معادل ۴۵،۷۱۰ دلار بوده است.

بعد از اولین سرمایه‌گذاری این شرکت در آگوست ۲۰۲۰، مایکرواستراتژی دائما به توسعه سرمایه گذاری خود در حوزه ارزهای دیجیتال ادامه داده است. این شرکت تا تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۱، تعداد ۹۰،۸۵۹ بیت کوین با میانگین قیمت خرید ۲۴،۰۶۳ دلار در اختیار دارد. بنابراین حجم خرید آنها برابر ۲.۱۹ میلیارد دلار است که با قیمت کنونی BTC، مجموع این خریدها معادل ۴.۴۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

خرید 15 میلیون دلار بیت کوین توسط مایکرو استراتژی

در کمتر از یک سال این شرکت نرم‌افزاری توانست عملا نام خود را به عنوان یک صندوق بیت کوین مطرح کند و مدیر آن مایکل سیلور را به عنوان یکی از برجسته‌ترین طرفداران Bitcoin سر زبان‌ها بیاندازد. از دیگر چهره‌های مطرح این عرصه می‌توان به مایک نواگرتز، مدیر عامل گلکسی دیجیتال و جک دورسی، موسس توییتر اشاره کرد.

خریدهای شرکت مایکرواستراتژی به ترتیب از این قرار است:

  • ۱۱ آگوست ۲۰۲۰: مایکرواستراتژی اعلام کرد که معادل ۲۵۰ میلیون دلار ارز دیجیتال BTC خریداری کرده است. در آن زمان این مورد یکی از بزرگ‌ترین خریدهای سرمایه‌گذاران سازمانی به شمار می‌آمد.
  • ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰: هیات مدیره سیاست خزانه داری جدیدی اتخاذ می‌کند و بیت کوین را به عنوان دارایی ذخیره اولیه شرکت قرار می‌دهد. در همین زمان تعداد ۱۶،۷۹۶ BTC دیگر جمعا به ارزش ۱۷۵ میلیون دلار خریداری شده است.
  • ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰: خرید ۶۵۰ میلیون دلار دیگر که در مجموع میزان خرید این شرکت را از مرز ۱ میلیارد دلار فراتر می‌برد.
  • ۲۴ فوریه ۲۰۲۱: به دنبال خرید ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا، مایکرواستراتژی نیز ۱ میلیارد دلار دیگر به خرید بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا اختصاص می‌دهد.

دورنمای داستان بیت کوین

از آگوست ۲۰۲۰ قیمت این ارز دیجیتال با خرید شرکت‌های بزرگی همچون تسلا و پی‌پال چهار برابر شده است. سهام مایکرواستراتژی ۷۰۰٪ رشد داشته است و تحلیل‌گران بانک Citi معتقدند که بیت کوین هم‌اکنون در موقعیت حساسی قرار گرفته است.

سومین بانک بزرگ آمریکا: بیت کوین می تواند ارزی برای معاملات بین المللی باشد

مدیر اجرایی MicroStrategy معتقد است:

بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت و در نهایت ارزش بازار آن را تصاحب می‌کند. زمانی که به ارزش ۱۰ تریلیون دلار برسد نوسانات آن کاهش می‌یابد. با حرکت به سمت ارزش بازار ۱۰۰ تریلیون دلاری، نرخ رشد، نوسان آن کم می‌شود و در طول قرن ۲۱ اکوسیستم اقتصادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با این حال باید توجه داشت که علاوه بر رشد این دارایی، نوسانات آن همچنان بالا هستند. بیت کوین در هفته‌های گذشته پس از ثبت رکورد بالاترین قیمت خود در ۵۸۳۳۰ دلار حدودا ۲۰٪ کاهش قیمت را تجربه کرد. هفته گذشته بیل گیتس به خریداران جدید در مورد سرمایه‌گذاریشان هشدار داد.

منبع
forbes

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا