اخبار خارجی

مایکل سیلور: مایکرواستراتژی به دنبال پذیرش شبکه لایتنینگ توسط شرکت‌های بزرگ است

مایکل سیلور رییس هیات مدیره شرکت مایکرواستراتژی گفته است که این شرکت در حال توسعه راهکاری برای شرکت‌های بزرگ است تا به شبکه لایتنینگ ملحق شوند. سیلور افزوده است به منظور رخ دادن این اتفاق، در حال توسعه کیف پول شرکتی لایتنینگ، سرور‌های شرکتی لایتنینگ و احراز هویت‌های شرکتی هستیم. بدین ترتیب هر شرکتی می‌تواند برای خود یک کانال پرداختی لایتنینگ ایجاد کند و با کارمزد ناچیز تراکنش‌های بیت کوین را برای مشتریان خود در سراسر جهان فراهم کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، مایکل سیلور از طریق سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری بر روی بیتکوین توانست شرکت نرم‌افزاری گمنامی را به یکی از شرکت‌های توانمند عرصه رمزارز تبدیل کند. سیلور پس از استعفای از سمت مدیرعاملی این شرکت، با عنوان سرپرست اجرایی و مدیرمسئول به کار در مایکرواستراتژی ادامه می‌دهد و با حفظ سمت، مسئولیت پروژه‌های مرتبط با بیت کوین را به عهده گرفته است.

مایکل سیلور روز شنبه طی سخنرانی خود در همایش بالتیک هانی‌بجر (Baltic Honeybadger) در شهر ریگا لیتوانی گفته است که توسعه‌دهندگان این شرکت بر روی توسعه راهکاری کار می‌کنند که ورود تعداد زیادی از کاربران به شبکه لایتنینگ را امکان‌پذیر می‌سازد. شبکه لایتنینگ یک شبکه پرداختی بر بستر شبکه بیت کوین این که تراکنش‌های سریع‌تر و ارزانتر را امکان‌پذیر می‌سازد.

سیلوذر در زمان استعفای خود از سمت مدیرعاملی مایکرواستراتژی گفته بود که مدیرعامل بعدی این شرکت باید روی کسب‌وکار نرم‌افزاری این شرکت تمرکز کند، در حالی که وی هم‌چنان در عرصه بیت کوین به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اکنون مشخص شده است که حداقل یکی از کسب‌وکارهای نرم‌افزاری مدنظر سیلور بدین منظور مورد استفاده قرار گرفته است تا استفاده از بیت کوین توسط افراد مختلف آسانتر شود. این موضوع می‌تواند به افزایش ارزش بیت کوین‌هایی که در اختیار شرکت مایکرواستراتژی است منجر شود.

سیلور در سخنرانی خود با تمجید از شبکه لایتنینگ به عنوان مهم‌ترین پروژه دنیای فناوری پرداخته است.

سیلور در این خصوص گفت:

در حال حاضر مایکرواستراتژی پروژه‌های تحقیق و توسعه در دست دارد و بر روی توسعه برنامه‌های شرکتی لایتنینگ کار می‌کنیم که عبارتند از: کیف پول شرکتی لایتنینگ، سرور‌های شرکتی لایتنینگ، احراز هویت‌های شرکتی.

وی گفت مایکرواستراتژی به دنبال دستیابی به راهکارهایی است که به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا به اجرا و استفاده از شبکه لایتنینگ بپردازند و این شبکه را در اختیار صدها هزار کارمند خود قرار دهند و یا کیف پول‌های لایتنینگ برای ۱۰ میلیون مشتری خود ایجاد کنند.

سیلور گفته است این طرح در مراحل بسیار اولیه خود قرار دارد و مشخص نیست آیا محصول مشخصی از آن به دست خواهد آمد یا خیر.

سخنرانی هیات مدیره شرکت مایکرواستراتژی چند روز پس از انتشار بیانیه گروه سرمایه‌گذاری دیجیتالی نیویورک (NYDIG) در همایش BitBlockBoom در تگزاس بوده است. این گروه، تسریع‌کننده لایتنینگ به منظور ارتقای توسعه این پروتکل ایجاد کرده است.

سیلور به عنوان یکی از طرفداران پروتکل لایتنینگ شناخته می‌شود و بارها اعتماد و باور خود به آینده درخشان این فناوری را بیان کرده است.

سیلور گفته است:

مزیت لایتنینگ صرفا این نیست که می‌توان شبکه بیت کوین را در دسترس میلیاردها نفر قرار داد یا هزینه تراکنش‌ها را تا صفر کاهش داد، بلکه برخلاف مشخصه‌های بیت کوین که پیشروی آهسته و بدون اجماع همگانی است، با شبکه لایتنینگ می‌توانید با سرعت بسیار زیادی به توسعه عملکردهای مختلف بپردازید و نسبت به شبکه بیت کوین، خطرپذیری بیشتری داشته باشید. 

پروتکل لایتنینگ به کاربران امکان می‌دهد تا کانال‌های پرداختی ایجاد کنند و قبل از تسویه بعد تبادل چندین تراکنش بپردازند. این موضوع به کاهش کارمزد و زمان تایید تراکنش‌ها کمک می‌کند. در شبکه بیت کوین، پردازش و نهایی‌سازی هر تراکنش تقریبا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

پس از آخرین خرید بیت کوین توسط شرکت مایکرواستراتژی در اواخر ماه ژوئن، این شرکت در حال حاضر ۱۲۹,۶۹۹ بیت کوین به ارزش تقریبی ۲.۵۸ میلیارد دلار در اختیار دارد. از ماه نوامبر ۲۰۲۱ تاکنون با کاهش بیش از دو سوم قیمت بیت کوین، ارزش دارایی‌های بیت کوین شرکت مایکرواستراتژی نیز کاهش شدیدی داشته است.

کریپتو تنها موضوعی نیست که سیلور با آن در تعامل است. مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، در تاریخ ۳۱ آگوست (۹ شهریور) دادستان کل واشنگتن از سیلور به اتهام عدم پرداخت کارمزد در ۱۰ سال اخیر شکایت کرده است. سیلور این اتهامات را رد کرده است.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا