آموزشیکیف پول

خودتان را به یک کیف پول محدود نکنید؛ آموزش انتقال دارایی از یک کیف پول به کیف پول دیگر! + ویدیو

هنگام ساخت کیف پول معمولا ۱۲ یا ۲۴ کلمه که seed نامیده می شود در اختیارتان قرار می گیرد که از طریق آن می توانید به کیف پولتان و همچنین دارایی های موجود در آن دسترسی پیدا کنید.

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

فرض کنید از طریق کیف پول اینفینیتو یک کیف پول ساخته اید که ۱۲ کلمه در اختیارتان قرار می دهد. حال بنا به هر دلیلی امکان دسترسی به کیف پولتان را ندارید، یا رمز آن را فراموش کرده اید یا اصلا دستگاهی که کیف پولتان در آن نصب شده بود دچار مشکل شده یا هر چیز دیگری، از طریق آن کلمات می توانید به موجودی درون کیف پول اینفینیتوی خود و ارزهای دیجیتال خود در یک کیف پول دیگر دسترسی داشته باشید.

حتما می پرسید چگونه؟! تنها کافیست هنگام ساخت کیف پول آن عبارات ۱۲ یا ۲۴ کلمه ای را در جای امنی یادداشت کنید و سپس آن را درون کیف پولی که از عبارات ۱۲ یا ۲۴ کلمه ای پشتیبانی می کند Import کنید که نحوه ی انجام این کار درون ویدیو به تفصیل توضیح داده شده است. کیف پول های hd به این گونه اند که از طریق seed یا همان کلمات، یک کلید خصوصی اصلی ساخته می شود که از روی آن کلید خصوصی اصلی می توانید تعداد بسیار زیادی آدرس عمومی داشته باشید بنابراین این کلمات حکم کلید خصوصی اصلی شما را دارند و شما آن را درون کیف پول دیگری ایمپورت می کنید. بنابراین کلمات بازیابی خود را در جایی امن نگهداری کنید زیرا اگر کسی به آن دسترسی داشته باشد در واقع به دارایی های شما دسترسی دارد.

این نکته را فراموش نکنید: کیف پولی که قصد ایمپورت کردن کلمات در آن را دارید می بایست از استاندارد لازم بهره مند باشد که اکثرا از استاندارد BIP39 پیروی می کنند!

میهن بلاکچین توصیه‌ای برای ساخت هیچ کیف پول خاصی ندارد و این مطالب صرفا معرفی و آموزش کار با کیف پول‌های رمز ارزهاست.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

115 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا