اخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

اکسچنج ورشکسته Mt.Gox بیت کوین‌هایش را نمی‌فروشد!

 براساس گزارش روز ۲۲ ژوئن، اکسچنج ورشکسته Mt.Gox به طور رسمی اقدامات حقوقی را جهت پس دادن پول کاربران آغاز خواهد کرد. این اقدام طی بیانیه و اسناد رسمی تایید شده است و وکالت این پرونده به شخص نوباکی کوبایاشی، نهنگ Mt.Gox واگذار شده است.

کوبایاشی در سال گذشته مسئول فروش حجم زیادی از بیت کوین‌ها بوده است. وی با این کار پول مسروقه کاربران Mt.Gox را برمی‌گرداند. ظاهرا این فروش‌ها تاثیر قابل توجهی در بازار داشته است. بلافاصله پس از هر تراکنش، قیمت بیت کوین فورا کاهش می‌یافت.

کوبایاشی جدیدا اعلام کرده که مسئولیت اداره و رسیدگی به اموال اکسچنج Mt.Gox باز هم به من محول شده است و من اقدامات بازپس گیری پول افراد را انجام خواهم داد. این اقدامات که تحت نظارت دادگاه توکیو خواهد بود شامل مواردی مانند اداره دارایی Mt.Gox و بررسی مطالبه هاست.

از آنجایی که اقدامات قبلی این پرونده طی به جریان افتادن دوباره آن متوقف شده است، کوبایاشی دیگر حق ندارد بیت کوینی بفروشد و طلبکاران به جای دریافت پول، بیت کوین دریافت خواهند کرد. کوبایاشی اضافه کرد:

پس از شروع اقدامات بازپس گیری پول، طلبکاران دیگر پول نقدی برای مطالبه های خود دریافت نخواند کرد و به آنها بیت کوین پرداخت می‌شود.

خبرهای خوب این پرونده:

  1. وکیل این پرونده دیگر بیت کوین نخواهد فروخت.
  2. در اوایل یا اواسط ۲۰۱۹، طلبکاران بیت کوین خود را دریافت خواهند کرد.
  3. افراد تا ماه اکتبر باید مطالبه های خود را ثبت نمایند.

و اما خبر بد این پرونده:

بعد از تحویل بیت کوین به طلبکاران، احتمالا آنها بیت کوین خود را خواهند فروخت، که بر روی بازار تاثیر خواهد گذاشت. در پی انتشار این اخبار، طلبکاران از فرایند این پرونده احساس نارضایتی کردند.

به هرحال موفقیت این پرونده هنوز مشخص نیست. موفقیت زمانی حاصل می‌شود که Mt.Gox پول طلبکاران را بپردازد و به حساب آنها واریز کند. این اکسچنج بزرگ، شهرت خود را طی هک سال ۲۰۱۴ در دنیای ارز دیجیتال از دست داد. در پی این حمله پول مشتریان به ارزش ۴۷۳ میلیون دلار به سرقت رفت که تا به امسال بیشترین دارایی از دست رفته در ارز دیجیتال بود. پس از آن، صرافی کوین‌چک با هک شدن ۵۳۴ میلیون دلار در رتبه دوم سرقت‌های بزرگ دنیای کریپتو قرار دارد.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا