اخبار بلاکچین

تایید دستگیری مدیرعامل مالتی چین؛ پروتکل مالتی چین به کار خود پایان می‌دهد

پروتکل مالتی چین (Multichain) دو روز پیش در توییتی ضمن تایید شایعات دستگیری ژائوجون (Zhaojun)، مدیرعامل خود توسط پلیس چین، اعلام کرد به دلیل کمبود بودجه عملیاتی و نداشتن دسترسی به سرورها به کار خود پایان می‌دهد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به نقل از کریپتوپوتیتو، تیم مالتی چین در این توییت خاطرنشان کرد از زمان دستگیری ژائوجون و خواهرش، ارتباط آنها به طور کلی با هم قطع شده و از آنها هیچ خبری ندارد.

پایان کار پروتکل مالتی چین

ظاهرا اکانت سرور ابری شخصی مدیرعامل مالتی چین میزبان تمامی سرورهای نودهای MPC بوده و تنها وی به آنها دسترسی داشته است. به دنبال دستگیری ژائوجون، تیم مالتی چین اعلام کرد با اعلام اپراتورهای نودهای MPC، کلیدهای دسترسی آنها به سرورهای این نودها از بین رفته است.

به دنبال دستگیری مدیرعامل مالتی چین، تمامی رایانه‌ها، موبایل‌ها، کیف پول‌های سخت‌افزاری و عبارت‌های بازیابی وی توسط پلیس مصادره شده است.

تیم مالتی چین در این رابطه می‌گوید:

از زمان آغاز به کار پروژه، تمامی وجوه عملیاتی و سرمایه‌گذاران تحت کنترل ژائوجون بوده است. این یعنی حالا پلیس به تمامی منابع مالی تیم و سرورها دسترسی دارد.

تیم توسعه مالتی چین خاطرنشان کرد با توجه به پیشنهاد وکلای خود، از افشای برخی از اطلاعات برای عموم خودداری می‌کند.

تیم توسعه مالتی چین اعلام کرد در مدت اخیر با استفاده از سرورهایی که هنوز به آنها دسترسی داشتند، به عملیات روزانه خود ادامه داده‌اند و در این کار، خواهر ژائوجون نیز به آنها کمک کرده است. بر اساس گزارش‌ها، وی دارایی‌های باقی‌مانده کاربران را به استخر روتر منتقل کرده و تیم توسعه و سایر پروژه‌ها را مطلع کرده است. با این حال، از آنجایی که ارتباط با خواهر ژائوجون نیز قطع شده است، سایر دارایی‌ها وضعیت نامشخصی دارند.

همانطور که پیش‌ از این گزارش دادیم، پروتکل مالتی چین در تاریخ ۶ جولای (۱۵ تیر) برداشت‌های غیرعادی و بزرگی را تجربه کرد. شرکت تحلیلی چینالیسیس در گزارشی مدعی شد این برداشت‌ها ممکن است یک راگ پول بوده و توسط افراد داخلی انجام شده باشد. به دنبال این اکسپلویت، بیش از ۱۲۵ میلیون دلار از این پروتکل برداشت شد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا