اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

بازار نزدک سرویس حضانت رمز ارز خود را راه‌اندازی می‌کند

به گفته منابع آگاه، بازار بورس نزدک در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک سرویس حضانت (نگهداری) از ارزهای دیجیتال برای سازمان‌ها است. این تصمیم از آنجایی گرفته شده است که با توجه به میزان رمزارز موجود در خزانه شرکت‌های بزرگ، حضانت و نگهداری از ارزهای دیجیتال در فضای رمزارزها به کاری پرسود تبدیل شده‌ است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از د بلاک، بازار آمریکایی نزدک چندان هم با بازار ارز دیجیتال غریبه نیست. در حقیقت این بازار از سال ۲۰۱۸ به عنوان ارائه‌دهنده فناوری نظارت بر پلتفرم‌های معاملاتی رمزارز فعالیت می‌کند. در فوریه (بهمن) سال ۲۰۲۱ نیز اداره‌کنندگان این بازار تصمیم گرفتند تا صندوق قابل معامله بورسی برای ارزهای دیجیتال (ETF) با نام هش دکس (Hashdex) را در نزدک عرضه کنند.

به گفته منابع آگاه، تصمیم نزدک در انتظار اخذ تاییدیه قانون‌گذاران است. این بازار همچنین به دنبال ایجاد بخش جدیدی متمرکز بر ارزهای دیجیتال با نام Nasdaq Digital Assets است و در زمینه حضانت رمزارزها فعالیت خواهد کرد.

با توجه به میزان رمزارز موجود در خزانه شرکت‌های بزرگ، حضانت و نگهداری از ارزهای دیجیتال در فضای رمزارزها به کاری پرسود تبدیل شده‌ است و شرکت‌های فعال در این حوزه در این سال‌ها سود خوبی کسب کرده‌اند. به عنوان مثال، ارزش شرکت لجر در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) به ۱.۵ میلیارد دلار رسید. ارزش شرکت انکوریج (Anchorage) نیز در دسامبر (آذر) همان سال پس از تامین سرمایه ۳۵۰ میلیون دلاری، به ۳ میلیارد دلار رسید.

در سالیان گذشته، بازار نزدک ترجیح داده به جای اینکه به طور مستقیم با شرکت‌هایی چون کوین بیس و FTX رقابت کند، بستری برای ارائه تکنولوژی رمزارزها به علاقه‌مندان بازار رمزارزها باشد.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا