اخبار داخلی

رمز ارز ملی منتظر قانون و مقررات بانکی/ اقدامات فنی انجام شده است

نصرالله جهانگرد درباره آخرین وضعیت ارزهای دیجیتال در کشور و همچنین رمز ارز بومی در کشور گفت:

مهم ترین اقدامی که در چند ماه اخیر در زمینه ارز رمزها صورت گرفته، ایجاد بستر شکل گیری رمز پول ها در پژوهشگاه ارتباطات و آغاز مطالعات فنی و پژوهشی در این زمینه است.

وی افزود:

با دستور وزیر ارتباطات مقرر شد با همکاری پست بانک فعالیت در این زمینه آغاز شود تا بتوانیم از بستر موجود در این بانک برای معرفی یک ارز رمز بومی استفاده کنیم که نقش ما در این زمینه از نظر مباحث فنی است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه توضیح داد:

رمز پول ها که بیت کوین از جمله مشهورترین نوع این ارزها است، مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است و تکنولوژی های جدیدتر نیز در دنیا در حال شکل گیری است.

جهانگرد با اشاره به اینکه نقش این ارز رمزها در اقتصاد کشورها و قوانین و مقررات در این زمینه، باید مورد توجه قرار گیرد، گفت:

به نظر من مباحث فنی بزودی حل و روشن خواهد شد، اما تنظیم مقررات و بستر حقوقی و نحوه تعامل با این ارزها در کسب و کارهای داخلی و همچنین مزایای این کار در جریان اقتصادی کشور از جمله مباحثی است که نیاز به روشنگری و تعیین تکلیف دارد.

وی درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در این زمینه، افزود:

عمده گفتگوها و بررسی ها از نظر جنبه فنی این ارزها پیش رفته اما در زمینه حقوقی و مقررات با بانک مرکزی گفتگو و رایزنی هایی داشتیم که منتظر تدوین مقررات مربوطه در این زمینه از سوی این بانک هستیم.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:

به نظر من این فاز تکنولوژیک همه ما را به سمت اجرایی کردن این تصمیمات هدایت خواهد کرد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا