اخبار اتریوماخبار بلاکچین

اتریوم، جایگزین سانسورناپذیری برای HTTP معرفی کرد

استاندارد جدید اتریوم فرمت آدرس‌های جدیدی (به صورت //:web3) را برای دسترسی به برنامه‌های وب ۳ معرفی می‌کند که کاربر را از وارد کردن http در ابتدای آدرس بی‌نیاز می‌کند. این ویژگی، امکان دسترسی مستقیم و سانسورناپذیر به فرانت‌اند برنامه‌های وب ۳ مانند دپ‌ها و NFTها را فراهم می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف، این استاندارد تحت عنوان «Web3 URL to EVM Call Message Translation»‌ که بیش از یک سال پیش توسط بنیان‌گذار ETHStorage و چندی دیگر از توسعه‌دهندگان پیشنهاد شده بود، در اول مارس امسال با عنوان ERC-4804 در شبکه اصلی پیاده‌سازی شد.

در حال حاضر برای دسترسی به تمام برنامه‌ها مانند یونی سواپ باید به وب‌سایت آنها رجوع کرد که به پروتکل http نیاز دارد. زمانیکه کاربر آدرسی را در مرورگر وارد می‌کند، کامپیوتر از http برای دریافت اطلاعات از سیستمی دیگر استفاده می‌کند.

تفاوت های وب ۲ و وب ۳
تفاوت‌های وب ۲ و وب ۳

با کمک استاندارد ERC-4804، کاربران می‌توانند با وارد web3:// به جای http به صورت مستقیم با برنامه‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ تعامل داشته باشند. این بدین خاطر است که این استاندارد، امکان اجرای کوئری به صورت مستقیم روی ماشین مجازی اتریوم را فراهم می‌کند.

استفاده از web3 به جای http
استفاده از web3 به جای http

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا