اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

رکورد جدید شبکه لایتنینگ؛ بیش از ۳۴۰۰ بیت کوین در این شبکه قفل شده است

شبکه لایتنینگ بیت کوین به تازگی به نقطه عطف جدیدی رسید و ظرفیت آن به رکورد جدیدی دست یافت. بر اساس آخرین آمار، تعداد بیت کوین‌های قفل شده در شبکه لایتنینگ اخیراً از ۳۴۰۰ واحد فراتر رفته است که این رکوردی جدید محسوب می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، میزان پذیرش شبکه لایتنینگ در طول یک سال اخیر با توجه به کارمزدهای پایین این شبکه به طور چشمگیری افزایش یافته است. همزمان، در این بازه زمانی و با رشد کل بازار رمزارزها، بیت کوین نیز به شدت در میان سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ محبوب شده است.

با این حال، این پذیرش از زمان سقوط بازار در ماه نوامبر کاهش یافته است. علاوه بر این، ظرفیت کل شبکه لایتنینگ (۳۴۰۰ واحد BTC معادل با ۱۴۰ میلیون دلار) در مقایسه با ۷۹۰ میلیارد دلار ارزش بازار بیت کوین هنوز ناچیز به شمار می‌رود.

در حقیقت، کاربران به جای شبکه لایتنینگ، بیت کوین بیشتری را در شبکه بلاکچینی اتریوم و به صورت توکن رپد شده نگهداری می‌کنند به طوری که ارزش بازار رپد بیت کوین (Wrapped BTC) به ۱۱ میلیارد دلار رسیده است.

شبکه لایتنینگ چگونه کار می‌کند؟

شبکه لایتنینگ یک شبکه خارج از زنجیره‌ است و این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا تراکنش‌های بیت کوین را با کارمزدی نزدیک به صفر انجام دهند. این شبکه در سال ۲۰۱۸ و با هدف حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین ساخته و راه‌اندازی شد.

اساس کار شبکه لایتنینگ به این شکل است که کاربران مقداری بیت کوین را در آدرسی مولتی سیگ قفل می‌کنند و پس از آن، از مقادیر قفل شده برای انجام بسیاری از تراکنش‌های کوچک و برون‌ زنجیره‌ای استفاده می‌کنند.

پس از تکمیل تراکنش‌ها، شبکه طی یک تراکنش پرداخت نهایی را به بلاکچین اصلی بیت کوین ارسال می‌کند و به این شکل، کارمزد و ازدحام شبکه به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

البته لایتنینگ مشکلاتی هم دارد. اولاً کارمزد تراکنش‌های بیت کوین را به طور کامل حذف نمی‌کند. علاوه بر این، کاربران برای استفاده از این شبکه نیاز دارند تا کانال پرداختی را در بلاکچین بیت کوین باز کنند که همین کار مستلزم پرداخت کارمزد است.

شرکت بلاک و شبکه لایتنینگ

در ماه ژانویه، اپلیکیشن پرداختی Cash App شرکت بلاک شبکه لایتنینگ را به کار گرفت و تراکنش‌هایی با کارمزد نزدیک به صفر را برای کاربران به ارمغان آورد. این ادغام با توجه به کیت توسعه لایتنینگ منبع باز بلاک امکان پذیر شد.

بلاک که قبلاً با نام اسکوئر شناخته می‌شد، شرکت سازنده اپلیکیشن Cash App است و با هدایت جک دورسی تصمیم دارد تا پرداخت‌های بیت کوینی را تسهیل کند. علاوه بر این، جک دورسی هفته گذشته بار دیگر تعهد خود به گسترش و توسعه بیت کوین را یادآور شد.

منبع
cryptopotato

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا