اخبار خارجی

ایالت نیویورک در آستانه ممنوعیت استخراج رمزارز قرار دارد

مجلس قانون‌گذاری ایالت نیویورک تاریخ رای‌گیری در مورد ممنوعیت فعالیت‌های مرتبط با استخراج رمزارز در این ایالت را اعلام کرد. این رای‌گیری در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) انجام می‌شود. آیا ممنوعیت استخراج در نیویورک اثر دومینوواری روی سایر ایالت‌ها خواهد داشت؟

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از اتریوم‌ورلد نیوز، ایالت نیویورک بار دیگر در آستانه ممنوعیت فعالیت‌های مرتبط با استخراج رمزارزهای مبتنی بر اثبات کار نظیر بیت کوین و اتریوم قرار دارد. اعضای مجلس قانونگذاری ایالت نیویورک در تاریخ ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت)، در مورد لایحه‌ای که ممنوعیت تمام فعالیت‌های مرتبط با استخراج رمزارز در این ایالت را سبب می‌شود، رای‌گیری می‌کنند.

لایحه A7389C در صدد اصلاح قانون حفاظت از محیط زیست ایالت نیویورک و تعیین مدت زمان تعلیق فعالیت‌های استخراجی و بررسی جامع تاثیرات این فعالیت بر محیط زیست است. در این لایحه درباره تاثیر فاجعه‌بار استخراج کریپتو بر محیط زیست بیان شده است:

فناوری بلاک چین یک فناوری نوآورانه است که ثبت و انتقال کارآمد اطلاعات را امکان‌پذیر می‌سازد. این موضوع، تبعات زیست محیطی و اجتماعی دارد. ما نباید از تعهد قانونی خود در پیش‌گیری از تاثیرات فاجعه‌بار این فعالیت‌ها بر شهروندان نیویورک چشم‌پوشی کنیم.

ممنوعیت استخراج در نیویورک، آغازگر ممنوعیت در سایر ایالت‌ها؟

در صورتی که این قانون تصویب شود، نیویورک به اولین ایالت آمریکا تبدیل می‌شود که استخراج را ممنوع کرده است.

در حال حاضر، کمپینی عمومی توسط فعالان فضای بیت کوین تشکیل شده است که از جامعه کریپتو در نیویورک می‌خواهد با نمایندگان محلی خود تماس برقرار کنند و دلیل مخالفت خود با این لایحه را توضیح دهند. این گروه هشدار داده است که ممنوعیت استخراج در نیویورک می‌تواند آغازگر ممنوعیت‌های مشابه در سایر ایالت‌ها باشد. این کمپین اهداف خود را به صورت زیر بیان کرده است:

در صورت تصویب این لایحه و تبدیل شدن آن به قانون رسمی، نیویورک از فرصت‌های منحصربه‌فردی که استخراج بیت کوین برای رشد اقتصادی و گسترش انرژی تجدیدپذیر فراهم می‌سازد، محروم خواهد شد. تصویب این لایحه می‌تواند آغازگر اتخاذ تصمیمات اشتباه مشابه در تمام ایالت‌های آمریکا شود. این سیاست نه تنها نیویورک را از مزایای اقتصادی استخراج رمزارز محروم می‌سازد، بلکه تاثیری بر کاهش آلایندگی ندارد، زیرا صرفا باعث می‌شود که ماینرها تجهیزات و تاسیسات خود را به جای دیگری منتقل کنند.

شهردار نیویورک یکی از طرفداران شناخته‌شده بیت کوین

اقدامات مجلس قانونگذاری نیویورک در تضاد با اقدامات و نظرات اریک آدامز (Eric Adams) شهردار نیویورک است که به دلیل طرفداری از رمزارزها طی کمپین انتخاباتی خود در سال گذشته، در صدر خبرها قرار گرفته بود. در ماه نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰)، اریک آدامز متعهد شد در صورتی که شهردار نیویورک شود، سه دوره اول حقوق خود را به صورت بیت کوین دریافت کند:

در صورت انتخاب شدن به عنوان شهردار سه دوره اول حقوق خود را به صورت بیت کوین دریافت می‌کنم. نیویورک تبدیل به مرکزی برای صنعت رمزارزها و سایر صنایع نوآورانه خواهد شد. منتظر باشید!

توییت شهردار نیویورک

به نظر می‌رسد که علی‌رغم تمام وعده‌های شهردار منتخب، ایالت او در حال فاصله گرفتن از بیت کوین است.

لایحه دیگری برای مبارزه با راگ پول در سنای نیویورک

مجلس سنای ایالت نیویورک هم با هدف جلوگیری از راگ پول و سایر کلاه‌برداری‌ها مرتبط با رمزارزها در هفته گذشته لایحه‌ای ارائه کرده است.

در متن لایحه S8839 آمده است که این لایحه با هدف مقابله با کلاه‌برداری توسط توکن‌های مجازی، راگ‌پول‌های غیرقانونی و کلاهبرداری از طریق کلید خصوصی و مخفی نگه‌داشتن سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در رمزارزها تدوین شده است. این لایحه، همراه با لایحه A8820 مجلس قانون‌گذاری ایالت نیویورک (مجلس پایین‌دستی سنای ایالتی) ارائه شده است.

این لایحه‌ها توسط نماینده سنا کوین توماس (Kevin Thomas) و نماینده مجلس قانون‌گذاری کلاید وانل (Clyde Vanel) ارائه شده‌اند.

در لایحه جدید برای جلوگیری از راگ پول، فروش سریع درصد عمده‌ای از توکن‌ها توسط تیم توسعه‌دهنده پروژه به شدت محدود شده است.

در متن این قانون آمده است:

راگ‌پول‌های غیرقانونی عبارتند از:

۱- هنگامی توسعه‌دهنده در خصوص راگ‌پول‌های غیرقانونی مقصر شناخته می‌شود که به ساخت دسته‌ای از توکن‌های مجازی اقدام کند و سپس بیش از ۱۰ درصد این توکن‌ها را طی ۵ سال پس از آخرین فروش عمومی توکن‌ها به فروش برساند.

۲- این تعریف توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) را در صورتی که تعداد آن‌ها کمتر از ۱۰۰ توکن یا ارزش آن‌ها کمتر از ۲۰,۰۰۰ دلار باشد شامل نمی‌شود.

در صورت رای آوردن، قانون مذکور ۳۰ روز پس از تصویب لازم الاجرا خواهد شد.

منبع
ethereumworldnewstheblockcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا