اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

ظهور مجموعه‌های جدید NFT با موضوعات آیینی و فرهنگی

۳ مجموعه NFT با تکیه بر موضوعات آیینی و فرهنگی در آستانه عرضه شدن قرار دارند. این مجموعه‌ها از آن جهت جالب توجه هستند که از مقوله NFT برای معرفی سنت‌ها و موارد فرهنگی استفاده کرده‌اند و به گفته خالقان خود تریبونی برای معرفی این موارد فرهنگی به جهانیان بوده است. قرار است بخشی از درآمد حاصله از فروش این مجموعه‌ها صرف امور خیریه شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، متاسیکس (MetaSikhs) نام اولین مجموعه NFT ذکر شده است که توسط هنرمند سنگاپوری به نام عمار بدی (Amar Bedi) طراحی شده است. این مجموعه از ۲,۱۱۲ اثر NFT تشکیل شده است که بر موضوع آیین سیک (Sikhism) تکیه دارد. این توکن‌های NFT بر بستر شبکه پالیگان ساخته شده‌اند. پیش‌فروش این مجموعه از ماه دسامبر (آذر) شروع شده بود و تا ۳ روز دیگر ادامه دارد. این توکن‌ها در روز ۲۱ فوریه (۲ اسفند) بر روی شبکه پالیگان قرار گرفتند. قیمت این آثار در این پیش‌فروش برابر ۳۲۰ دلار تعیین شده بود. قرار است ۱۵٪ از عواید حاصله از این پیش‌فروش به موسسات خیریه اهدا شود که ۱۰٪ از آن به هنرمندان نوپا جامعه سیکیان اهدا خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مجموعه می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

چند نمونه از NFTهای مجموعه متاسیکس
چند نمونه از NFTهای مجموعه متاسیکس

مجموعه دوم متعلق به یک زوج فلسطینی با نام‌های کارتر ظاهر و دوا الحوامده است. این مجموعه NFT ملکه‌های محجبه (Hijabi Queens) نام دارد که از ۱۰,۰۰۰ قطعه اثر هنری تشکیل شده است و اولین مجموعه NFT با موضوع مسلمانان است. پیش‌فروش ۵۰۰ توکن NFT از این مجموعه در تاریخ ۲ مارس (۱۱ اسفند) انجام شد که تنها در ۲ دقیقه همه آن‌ها به فروش رفت. قرار است در تاریخ ۱۵ آپریل (۲۶ فروردین) این مجموعه برای فروش در دسترس قرار گیرند. قیمت پایه در نظر گرفته شده برای آن‌ها برابر ۰.۱۵ ETH است. این پروژه اهداف طولانی مدت را برای تشکیل انجمن‌هایی از دوست‌داران آداب و رسوم اسلامی در نظر دارد. برای مشاهده نقشه راه این مجموعه به این صفحه مراجعه نمایید.

نمونه‌ای از مجموعه NFT ملکه‌های باحجاب
نمونه‌ای از مجموعه NFT ملکه‌های محجبه

مجموعه آخر به زوج یهودی ساکن کانادا مربوط می‌شود. این مجموعه NFT باشگاه کیدوش (Kiddush Club) نام دارد که موضوع آن مبارزه با عقاید نژادپرستانه و دین ستیزانه است و از ۳,۶۰۰ اثر هنری تشکیل شده است. این مجموعه NFT به زودی برای فروش با قیمت پایه ۰.۰۶ ETH در پلتفرم اوپن‌سی عرضه خواهد شد. این مجموعه بر روی بلاکچین اتریوم و با استاندار ERC20 ساخته شده است.

نمونه‌ای از مجموعه NFT باشگاه کیدوش
نمونه‌ای از مجموعه NFT باشگاه کیدوش
منبع
coindesk

سعید قاسمی

رشته من برق مخابرات بوده و از نظر من هر موضوعی تو دنیا مثل یه شبکس که باید تحلیلش کرد و کامل بفهمی که چطور کار میکنه؛ از جمله بلاکچین. تحلیل تکنیکال برام خیلی جذابه چون باهاش ذهنیت آدما رو تو موقعیت‌های مختلف میفهمم و برام قابل پیش‌بینی میشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا