اخبار خارجی

کیف پول جدید لجر با نام «Ledger Nano S Plus» عرضه شد

لجر (Ledger)، تولیدکننده برتر و شناخته‌شده کیف‌پول‌های سخت‌افزاری که برای ذخیره‌سازی امن رمزارزهایی نظیر بیت کوین طراحی شده اند، کیف‌پول جدیدی را عرضه می‌کند که مخصوص توکن‌های NFT است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف، این محصول جدید به اسم لجر نانو اس پلاس (Ledger Nano S Plus)، نسل بعدی نسخه نانو کیف‌پول‌های لجر است که ابتدا در سال ۲۰۱۶ عرضه شدند. این محصول با در نظر گرفتن نیازهای جمع‌آوری‌کنندگان NFT طراحی شده است.‌

ایان راجرز (Ian Rogers) از مدیران ارشد شرکت اظهار داشت «لجر نانو اس پلاس» ششمین کیف‌پول سخت‌افزاری شرکت لجر محسوب می‌شود. محصول ابتدایی این شرکت، کیف‌پول HW1 بود که در سال ۲۰۱۵ عرضه شد. همچنین این محصول پس عرضه لجر نانو اکس (Ledger Nano X) در سال ۲۰۱۹، اولین کیف‌پول سخت افزاری ارائه شده توسط لجر است.

لجر نانو اس پلاس با پشتیبانی از فناوری «امضای شفاف (clear signing)» از طریق لجر لایو (Ledger Live)، قصد دارد تجربه کاربری مشتریان وب۳ را ایمن‌تر کند.

اگرچه کیف‌پول جدید از مدیریت ایمن تراکنش توکن‌های NFT پشتیبانی می‌کند، اما بعضی از نسخه‌های قبلی کیف‌پول‌های لجر نیز از این نوع توکن‌ها پشتیبانی می‌کردند. راجرز در این خصوص خاطرنشان کرد:

کاربران کیف‌پول‌های لجر نانو قبل‌تر هم می‌توانستند توکن‌های NFT را در دستگاه‌های خود ذخیره کنند. اما اکنون نرم‌افزار لجر لایو، پشتیبانی از توکن‌های NFT را در اولویت قرار می‌دهد و کاربران می‌توانند در این برنامه توکن‌های NFT خود را مشاهده کنند و از طریق امضای شفاف، تراکنش‌های ایمن داشته باشند.

فناوری امضای شفاف تمام جزییات یک تراکنش را ارائه می‌کند خطر امضای کورکورانه (blind signing) را به حداقل می‌رساند.

چارلز گیلم (Charles Guillemet) مدیر ارشد فناوری لجر، پس از حمله فیشینگ به بازار اپن‌سی در ماه فوریه، به کاربران درباره خطر امضای کورکورانه تراکنش‌ها هشدار داده بود.

لجر در اوایل ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰)، تعداد محدودی لجر نانو اس پلاس عرضه کرده بود و ۱۰,۰۰۰ دستگاه نیز با قیمت ۷۹ دلار برای پیش‌فروش قرار داده بود.

شرکت لجر که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است، یکی از بزرگترین سازندگان کیف‌پول‌های سخت‌افزاری محسوب می‌شود. این شرکت تا کنون بیش از ۴.۵ میلیون کیف‌پول فروخته است و ۶ مدل کیف‌پول ارائه کرده است. این کیف‌پول‌ها عبارتند از HW1، آنپلاگد (Unplugged)، بلو (Blue)، نانو اس، نانو اکس و نانو اس پلاس. سه مدل اول کیف‌پول‌های لجر دیگر تولید نمی‌شوند. برای آموزش نحوه کار با کیف‌پول‌های سخت‌افزاری به «آموزش کار با کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس + ویدئو» مراجعه کنید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا