اخبار داخلی

صرافی نوبیتکس شایعه مسدود شدن حساب‌های بانکی کاربران را تکذیب کرد

در برخی از شبکه‌های اجتماعی شایعاتی مبنی بر مسدود شدن حساب کاربران صرافی نوبیتکس منتشر شده است. این شایعات ادعا می‌کردند، پلیس فتا و بانک مرکزی در جهت مبارزه با پولشویی، حساب افرادی که حجم تراکنش‌های بالای آن‌ها با شغل و درآمدشان متناسب نیست در حال شناسایی و مسدود شدن است. ساعاتی قبل صرافی نوبیتکس به این شایعات واکنش نشان داد و با انتشار اطلاعیه‌ای این ادعاها را تکذیب کرد.

این اطلاعیه در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ به‌روز رسانی شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نوبیتکس، روزانه هزاران تسویه ریالی از بستر صرافی نوبیتکس در حال انجام است و نوبیتکس به عنوان یک بستر دانش بنیان مبادله رمزارزی از خدمات بسترهای پرداختیاری قانونی جهت تسویه‌های ریالی استفاده می‌کند و هیچ‌گونه ابهام یا مشکلی در این زمینه وجود نداشته و گزارش نشده است.

در این اطلاعیه آمده است بر اساس قوانین جدید مبارزه با پولشویی یا جلوگیری از فرار مالیاتی، افرادی که پرونده مالیاتی یا شغل ابراز شده ندارند با محدودیت‌های جدیدی بر روی گردش حساب خود روبرو هستند. رصد چنین حساب‌هایی از طریق سامانه‌های نظارتی بانکی انجام می‌شود و ارتباطی با محل فعالیت یا نوع فعالیت افراد ندارد. در اوایل خرداد ماه، مدیر اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی اعلام کرده بود حساب افراد بیکار که تراکنش حساب‌های آن‌ها بیش از ۵۰۰ میلیون تومان باشد، از این پس رصد خواهد شد. گزارش کامل این خبر را در این صفحه مطالعه کنید.

نوبیتکس در اطلاعیه خود با تکذیب شایعه مسدود شدن حساب‌های بانکی کاربران این صرافی هشدار داد برای دریافت اطلاعات و اخبار مورد نیاز خود به افراد با هویت مجهول، منابع و کانال‌های خبری ناشناخته و زرد که با دریافت هزینه، اقدام به انتشار محتوای تخریبی سفارشی می‌کنند، اعتماد نکرده و رسانه‌های رسمی آنها را دنبال کنند. متن اطلاعیه صرافی نوبیتکس به شرح زیر است:

اطلاعیه صرافی نوبیتکس در مورد مسدود شدن حساب کاربران این صرافی
اطلاعیه صرافی نوبیتکس در مورد مسدود شدن حساب کاربران این صرافی منبع: کانال تلگرام نوبیتکس

شایان ذکر است در برخی کانال‌ها که این شایعه را منتشر کرده‌اند آمده است که برای رفع مسدودیت حساب‌های بانکی، می‌بایست مدارکی ارائه شوند. از ارائه مدارک خود به افراد غیر و با هویت مجهول خودداری کنید و در صورت هرگونه مشکل در استفاده از صرافی‌ها از جمله نوبیتکس، با پشتیبانی آن صرافی از طریق سایت رسمی آنها ارتباط بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.

در گذشته نیز چنین ادعاهایی برای پلتفرم‌های داخلی و خارجی منتشر شده بود که افراد سودجو با ادعاهایی مبنی بر آزادسازی حساب کاربران، اقدام به اخذ اطلاعات شخصی و حساب کاربری آنان کرده و موجودی و دارایی آنان را به سرقت برده‌اند. لذا در صورتی که چنین افرادی با پیشنهادات مشابه با شما تماس گرفتند، از ارائه اطلاعات خود خودداری کنید و شخصا نسبت به ارتباط با صرافی، اقدام کنید.

این اطلاعیه در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ به‌روز رسانی شده است.
  • آیا حساب‌های بانکی کاربران صرافی نوبیتکس مسدود شده است؟

صرافی نوبیتکس در اطلاعیه‌ای این شایعه را تکذیب کرد و گفت رصد حساب‌های بانکی افرادی که پرونده مالیاتی یا شغل ابراز شده ندارند، از طریق سامانه‌های نظارتی بانکی انجام می‌شود و ارتباطی با محل فعالیت یا نوع فعالیت افراد ندارد.

  • اگر حساب بانکی ما در یک صرافی با مشکل مواجه شود، چه کاری باید انجام داد؟

در صورت بروز مشکل برای حساب بانکی، ابتدا به بانک مراجعه کنید و علت را جویا شوید. همچنین با ارتباط گرفتن با پشتیبانی صرافی سوالات خود درخصوص واریزها و برداشت‌های مرتبط را بپرسید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

11 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا