اخبار خارجی

آدرس‌های غیر صفر بیت کوین به اوج جدیدی رسید؛ چه کسانی در حال انباشت BTC هستند؟

پویایی در سمت عرضه شبکه بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد به طوری که اکنون آدرس‌های حاوی رمزارز BTC در بالاترین میزان تاریخی خود قرار دارد. در همین حال داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد در ۳ ماه گذشته آدرس‌ها با شدت بیشتری در حال جمع‌آوری بیت کوین هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، داده‌های آنچین نشان می‌دهد تعداد آدرس‌های غیرصفر بیت کوین به اوج جدیدی رسیده است. از این معیار می‌توان احساسات مثبت پیرامون بیت کوین در ماه فوریه را متوجه شد.

افزایش مداوم تعداد آدرس‌های غیرصفر بیت کوین از اواسط سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ آغاز شد و تا ۲۰۲۰ ادامه یافت و به ۳۵ میلیون آدرس رسید. با آغاز سال ۲۰۲۲، این رشد مجددا از سر گرفته شد و به تازگی به اوج ۴۰،۲۷۶،۱۶۳ آدرس رسیده است.

نمودار تعداد آدرس‌های بیت کوین با موجودی غیرصفر

براساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، تعداد آدرس‌های با موجودی غیر صفر اتریوم، به رکورد ۷۰.۹۱ میلیون آدرس منحصر به فرد رسیده است.

چه کسانی در حال جمع‌آوری بیت کوین هستند؟

براساس داده‌های منتشر شده توسط گلس‌نود، اگر کیف پول‌های بیت کوین را در گروه‌های جداگانه‌ای بر اساس میزان دارایی آنها دسته بندی کنیم، بیشتر دسته‌بندی‌ها در ۳ ماه گذشته نسبت به انباشت رمزارز BTC فعال بوده‌اند. نمودار زیر این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد.

در این نمودار، آدرس‌ها بر اساس موجودی آنها در دسته‌های کمتر از ۱ BTC، بین ۱ تا ۱۰ BTC و… تا بیش از ۱۰٬۰۰۰ BTC قرار گرفته‌اند. محدوده رنگ نمایش داده شده به این صورت است که رنگ قرمز نشان‌دهنده عدم جمع‌آوری بیت کوین است و هرچه به رنگ آبی نزدیکتر می‌شویم شدت جمع‌آوری بیشتر می‌شود. همانطور که مشاهده می‌شود در ۳ ماه گذشته همزمان با کاهش قیمت بیت کوین، شدت انباشت این ارز دیجیتال بیشتر شده است و در این بین، کیف پول‌های کوچک‌تر، با شدت بیشتری به انباشت BTC مشغول بوده‌اند. قابل ذکر است در این شاخص، آدرس ماینرها و صرافی‌ها لحاظ نمی‌شود.

انباشت بیت کوین کیف پول‌های BTC در حال جمع‌آوری هستند
انباشت بیت کوین توسط هولدرها

علاوه بر رکوردشکنی آدرس‌های غیرصفر بیت کوین، این کیف پول‌ها به طور گسترده‌ای در حال هولد دارایی خود هستند. داده‌های شرکت تحلیلی گلاسنود نشان می‌دهد مقدار بیت کوین‌هایی که از انتقال آنها بین ۳ تا ۵ سال می‌گذرد نیز به اوج ۲.۸ میلیون واحدی رسیده است.

افزایش ناگهانی تعداد بیت کوین‌هایی که از آخرین انتقال آنها بین ۳ تا ۵ سال می‌گذرد با اوج آخرین بازار صعودی که از ابتدای سال ۲۰۱۸ آغاز شده همزمان شده است.

بیت کوین‌هایی که در ۳ تا ۵ سال اخیر جابه‌جا نشده‌اند

جالب است بدانید از میان این ۴۰ میلیون آدرس غیرصفر، تا ۲۸ فوریه (امروز) ۸۱۷،۴۴۵ آدرس حداقل یک واحد بیت کوین کامل در اختیار دارند که بالاترین میزان در ۱۰ ماه اخیر است.

شاخص‌های سمت عرضه بیت کوین در طول ماه گذشته، اطلاعات قابل توجهی را نشان می‌دهد. FSInsight در ۹ فوریه (بهمن ماه) گزارش داد که ۷۵٪ از عرضه در گردش بیت کوین غیرفعال است و برای مدت طولانی جابجا نشده است.

تنش‌های سیاسی اخیر در اوکراین و همچنین کانادا بار دیگر پتانسیل بیت کوین در ذخیره ارزش و عدم سانسور را نشان داده است. برخی از شهروندان کانادایی اکنون بیت کوین را به عنوان محافظی در قبال مسدود شدن دارایی‌هایشان توسط دولت پذیرفته‌اند. علاوه بر این، با شدت گرفتن جنگ اخیر روسیه و اوکراین، دولت اوکراین کمک‌های مالی را به صورت بیت کوین می‌پذیرد.

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این خبر در محدوده ۳۸،۴۴۵ دلار قرار دارد و با رکورد ۱۰ نوامبر (آبان ماه) حدود ۴۵٪ فاصله دارد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا