اخبار آلتکویناخبار اتریوم

بررسی داده‌های آن‌چین اتریوم؛ ۷۰٪ آدرس‌ها در سود هستند

داده‌های درون زنجیره‌ای اتریوم در وضعیت امیدوارکننده‌ای قرار دارند. تعداد آدرس‌های با موجودی ETH به رکورد جدیدی دست یافته است. همچنین ۷۰٪ از این آدرس‌ها در حال حاضر نسبت به قیمت خرید خود در سود هستند. وضعیت هولدرهای بلند مدت اتریوم نیز بسیار نویدبخش است و این دسته از سرمایه‌گذاران در فاز انباشت به سر می‌برند. همزمان ارزش کل قفل شده (TVL) این شبکه در ۳ ماه گذشته ۱۶.۵٪ رشد کرده است. تنها شاخص نگران‌کننده مربوط به نمودار پریمیوم سالانه قراردادهای آتی اتریوم است که به پایین‌ترین سطح ۷ ماه اخیر خود رسیده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، تعداد آدرس‌هایی که در آن‌ها موجودی ETH وجود دارد به رکورد ۷۰.۹۱ میلیون آدرس منحصر به فرد رسیده است. بدین ترتیب اتریوم اولین بلاکچینی است که توانسته بیش از ۷۰ میلیون هولدر همزمان داشته باشد. این روند از سال ۲۰۲۰ برای اتریوم اتفاق افتاد که ۱۵.۹۵ میلیون آدرس با موجودی به شبکه اضافه شد. در سال ۲۰۲۱ با داغ شدن بحث پروتکل‌های دیفای و NFTها این آمار به ۱۸.۳۶ میلیون آدرس جدید رسید. یعنی به صورت میانگین ۱.۵۳ میلیون هولدر جدید در ماه به این شبکه اضافه شد. مطابق این آمار در حال حاضر تعداد هولدرهای اتریوم از بیت کوین پیشی گرفته است.

نمودار تعداد هولدرهای اتریوم
نمودار تعداد هولدرهای اتریوم

نمودار بعدی مربوط به میزان ارزش ورودی و خروجی آدرس‌ها (GIOM) است که مشخص می‌کند یک آدرس نسبت به زمان خرید خود در وضعیت سود یا ضرر به سر می‌برد. مطابق این نمودار در سطوح فعلی قیمت اتریوم، حدود ۵۱.۳۹ میلیون آدرس (چیزی در حدود ۷۰٪ کل آدرس‌ها) در سود قرار دارند و چیزی در حدود ۳۹.۴۹ میلیون آدرس در ضرر به سر می‌برند.

نمودار GIOM آدرس‌های اتریوم
نمودار GIOM آدرس‌های اتریوم

فاکتور مهم بعدی به چگونگی رفتار هولدرهای بلندمدت (بیش از ۱ سال) اتریوم مربوط می‌شود. این سرمایه‌گذاران همانند هولدرهای بلندمدت بیت کوین در ریزش‌های اخیر قیمتی دست به فروش دارایی خود نزده‌اند. نمودار موجودی اتر این دسته از هولدرها در طول زمان را در شکل زیر مشاهده می‌کنید. همان‌طور که مشخص است با نزدیک شدن به اوج قیمت اتریوم، هولدرهای اتریوم نسبت به فروش آن اقدام کرده‌اند و از ژانویه (دی) و در پی ریزش قیمت این رمزارز، هولدرهای بلندمدت اتریوم به انباشت ETH روی آورده‌اند و چیزی نزدیک به ۳ میلیون ETH را در آدرس‌های خود نگه داشته‌اند.

نمودار موجودی هولدرهای بلند مدت اتریوم
نمودار موجودی هولدرهای بلند مدت اتریوم

شاخص بعدی مربوط به نمودار پریمیوم سالانه قراردادهای آتی اتریوم است. این شاخص (Futures Premium) میزان بالاتر بودن قیمت قراردادهای آتی را در مقایسه با مقدار آن در بازار اسپات نشان می‌دهد. در واقع این شاخص، مقدار خوش‌بینی معامله‌گران به آینده قیمت یک دارایی را نشان می‌دهد. عموما مقدار این عدد در قراردادهای مدت دار، اختلاف کمی با قیمت دارایی در بازار اسپات دارد. در یک بازار سالم مقدار پرمیموم سالانه باید چیزی بین ۵٪‌تا ۱۵٪ باشد.

در ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) مقدار این شاخص برابر ۲۰٪ بود و اکنون این میزان به ۲.۵٪ رسیده است که پایین‌ترین نرخ پریمیوم اتریوم در ۷ ماه گذشته است. ریزش قیمت اتریوم به ۲,۳۰۰ دلار در تاریخ ۲۴ فوریه (۵ اسفند) موجب ایجاد احساسات منفی در بازار شده است و حتی بازیابی ۱۰٪ قیمت در روز بعد از آن نیز نتوانسته چیزی را تغییر دهد.

نمودار پریمیوم سالانه قراردادهای آتی اتریوم
نمودار پریمیوم سالانه قراردادهای آتی اتریوم

ارزش کل قفل شده (TVL) شبکه اتریوم به میزان ۴۲.۸۷ میلیون ETH رسیده است که در مقایسه با ۳ ماه گذشته ۱۶.۵٪ رشد داشته است. این موضوع نشان‌دهنده رشد بازارهای مربوط به حوزه دیفای و NFTها در این مدت است.

نمودار TVL اتریوم
نمودار TVL اتریوم

قیمت اتریوم در زمان انتشار این مطلب برابر ۲,۷۵۹ دلار است که حدود ۴۴٪ از اوج قیمتی خود (۴,۸۷۰ دلار) فاصله دارد.

منبع
cryptopotatocointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا