متوسط مقالات عمومی

صرافی OKEx معاملات قراردادهای آتی تتر را عرضه می‌کند

صرافی OKEx پنجمین صرافی کریپتوی بزرگ جهان در نظر دارد معامله قراردادهای آتی تتر (USDT) را عرضه کرده و یک قرارداد آتی خطی تا لوریج ۱۰۰ برابر ارائه دهد.

طبق یک اعلامیه مطبوعاتی که در ۲۹ اکتبر با Cointelegraph به اشتراک گذاشته شد، این قرارداد پرداخت روزانه خواهد داشت و جفت های پشتیبانی شده با بیت کوین، EOS، اتر(ETH)، لایت کوین(LTC)، بیت کوین کش(BCH)، ریپل(XRP)،‌ اتریوم کلاسیک(ETC)، بیت کوین اس وی(BSV) و ترون(TRX) را ارائه می دهد.

به نظر OKEx اوراق مشتقه مبتنی بر استیبل کوین، معامله را ساده‌تر می‌کنند

OKEx استدلال می کند که ارائه قراردادهای اوراق مشتقه مبتنی بر استیبل کوین وسیله ای ساده تر و کارآمد تر ارائه می دهد تا معامله کننده ها بتوانند در بازار حرکت کرده و خطرات را محاسبه کنند.

به طور خاص اوراق مشتقه مبتنی بر تتر، زحمت نیاز به جابجایی بین ارزهای دیجیتال را برای کسانی که سود و ضرر خود را با ارزش دلار ثبت می کنند کاهش می دهد.

لنیکس لای(Lennix Lai)، مدیر بازار مالی در OKEx اشاره کرده است که پلتفرم صرافی می تواند اوراق مشتقه استیبل کوین مبتنی بر دلار را برای ارائه ابزارهای محافظتی ساده شده و مشابه به بازار عرضه کند.

لای همچنین به دلایل انتخاب صرافی برای انتخاب قراردادهای آتی خطی به جای معکوس برای تتر اشاره کرد.

اکثر اوقات کاربران مایل به نگه داشتن آلتکوین ها به عنوان مارجین نیستند و همچنین می بینند که فهمیدن قراردادهای معکوس به خودی خود پیچیده است. به نظر ما این قرارداد خطی دری به روی خرده فروشان جدید باز می کند.

تاریخ عرضه ۶ نوامبر

قراردادهای آتی تتر(USDT) روز ۱۴ نوامبر عرضه می شوند و شبیه سازی از ۵ نوامبر آغاز می شود. مبادله دائمی تتر ۹ دسامبر عرضه می شود و شبیه سازی از ۳۰ نوامبر آغاز می شود.

در قراردادهای آتی تتر، قراردادها تاریخ تحویل ثابت خواهند داشت همراه با قیمت تعیین شده در میانگین شاخص در ساعت قبل از تحویل. صرافی OKEx اعلام کرده است که برای محاسبه سود و زیان غیر واقعی کاربران از یک قیمت تعیین شده برای کاهش لیکوئید شدن غیرضروری در شرایط بی ثبات بازار استفاده خواهد کرد.

یک فرآیند تسویه روزانه سود و ضرر غیر واقعی را به سود و ضرر حاصل شده منتقل می کند تا از انعطاف پذیری بیشتر در به کارگیری سرمایه اطمینان حاصل شود. این پلتفرم همچنین برای کمک به معامله کننده ها ابزارهای محافظتی مانند بیمه ارائه می دهد.
صرافی OKEx  اهداف خود را برای عرضه قراردادهای آتی تتر در اواخر ماه سپتامبر تأیید کرده بود؛ همان روزی که بار دیگر از صرافی خواسته شد تا اتهامات تازه از اقدامات دستکاری مانند واش ترید (Wash Trade) روی پلتفرم خود را رد کند.

در حالی که پلتفرم های دیگر با رکود روبرو بودند، محصول قراردادهای آتی بیت کوین که در اوایل این ماه توسط صرافی بایننس عرضه شد و خارج از محدوده بازارهای اسپات و اوراق مشتقه وجود داشت توانست به رکورد ۷۰۰ میلیون دلار برسد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا