اطلاعیه صرافی

حذف پرایوسی کوین‌ها از صرافی OKX؛ علت چیست؟

صرافی OKX قصد دارد در اولین هفته ماه ژانویه (دی) چندین آلت کوین‌ از جمله پرایوسی کوین‌ها را از فهرست معاملاتی خود حذف کند. این پلتفرم یکی از ۵ صرافی برتر بازار کریپتو است و حذف توکن‌های مذکور می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش نقدینگی آن‌ها داشته باشد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، صرافی OKX طی اطلاعیه‌ای در روز جمعه اعلام کرد ۲۰ جفت‌ارز معاملاتی را تا ۵ ژانویه (۱۵ دی) از فهرست معاملاتی خود حذف می‌کند. پرایوسی کوین‌های بزرگی مثل مونرو (XMR)، زی‌کش (ZEC) و دش (DASH) هم در این فهرست قرار دارند، اما OKX جزییات خاصی در این باره نگفته و فقط اعلام کرده است این جفت‌ارزهای معاملاتی معیارهای لازم برای قرار گرفتن در فهرست آن را برآورده نمی‌کنند.

اولین گروه از جفت‌ارزهای معاملاتی که در ۴ ژانویه (۱۴ دی) از OKX حذف می‌شوند، عبارتند از: KSM-USDC و FLOW-USDC و JST-USDC و KNC-USDC و ANT-USDC و FSN-USDT و ZKS-USDT و CAPO-USDT و CVP- USDT.

جفت‌ارزهای حذف‌شده در ۵ ژانویه (۱۵ دی) هم عبارتند از: XMR-BTC و XMR-ETH و XMR-USDT و XMR-USDC و DASH-BTC و DASH-USDT و ZEC-BTC و ZEC-USDT و ZEC-USDC و ZEN-BTC و ZEN-USDT.

تاریخ مشخص شده و نام آلت کوین‌هایی که قرار است از فهرست معاملاتی صرافی اوکی اکس حذف شوند
تاریخ مشخص شده و نام آلت کوین‌هایی که قرار است از فهرست معاملاتی صرافی اوکی اکس حذف شوند؛ منبع: OKX

این پلتفرم در ۲۷ دسامبر (۶ دی) نیز واریز توکن‌های فیوژن (FSN)، زد‌کی اسپیس (ZKS)، ایل کاپو (CAPO)، پاور پول (CVP)، مونرو، دش، زی‌کش و هورایزن (ZEN) را متوقف کرده بود. برداشت این توکن‌ها نیز از ۵ مارس (۱۵ اسفند) به حالت تعلیق در خواهد آمد.

نکته عجیب این است که برخی از کوین‌های حفظ حریم خصوصی مانند MINA همچنان در فهرست این صرافی باقی می‌مانند؛ این رمزارز پس از اعلام این خبر، ۷.۵٪ رشد را تجربه کرده است.

با این حال، شایان ذکر است OKX تنها توکن‌های حریم خصوصی را از فهرست حذف نمی‌کند. همان طور که اشاره شد، دارایی‌های دیجیتال دیگرمانند Kusama، Flow، Kyber Network و Aragon نیز در لیست دارایی‌هایی هستند که قرار است از فهرست معاملاتی این صرافی خارج شوند.

بهتر است بدانید حجم معاملات اسپات صرافی OKX در ماه گذشته به ۶۰.۲۷ میلیارد دلار رسید و بیش از ۷.۲٪ از کل حجم بازار را تشکیل می‌داد.

حجم معاملات ماهانه صرافی‌های کریپتویی در ۱۲ ماه گذشته
حجم معاملات ماهانه صرافی‌های کریپتویی در ۱۲ ماه گذشته – منبع:
The Block Data

گفتنی است انتشار این خبر باعث شد قیمت پرایوسی کوین‌هایی مثل مونرو، دش و زی‌کش حدود ۷٪ کاهش یابد.

چرا OKX کوین‌های حریم خصوصی را از فهرست خود حذف می‌کند؟

در حالی که OKX به صراحت دلایل تصمیم خود را توضیح نداده است، بر اساس برخی گمانه‌زنی‌ها این اقدام ممکن است تحت تاثیر تلاش این صرافی برای پیروی از اقدامات نظارتی باشد.

کوین‌های حریم خصوصی به دلیل نگرانی در مورد کاربرد احتمالی آن‌ها در فعالیت‌های غیرقانونی در فضای کریپتو، مورد بررسی نظارتی قرار گرفته‌اند.

اوایل امسال، بایننس نیز اعلام کرد چندین رمزارز حریم خصوصی را مطابق با قوانین و مقررات از فهرست معاملاتی خود حذف خواهد کرد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا