اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

عمان به دنبال استخراج بیت کوین با استفاده از گاز فلر است

سرمایه‌گذاری جدید عمان نشان می‌دهد که این کشور به دنبال استخراج بیت کوین و رمزارزها با استفاده از گازهای فلر است.

به گزارش میهن بلاک چین و به نقل از U.Today، نهاد سرمایه‌گذاری کشور عمان در دوره جذب سرمایه ۳۵۰ میلیون دلاری شرکت Crusoe Energy مشارکت کرده است. Crusoe Energy در زمینه کاهش مشعل‌سوزی (Gas Flaring) با کمک استخراج بیت کوین و رمز ارز پیشگام است.

چیس لوکمیلر (Chase Lochmiller) مدیرعامل شرکت Crusoe Energy گفته است که این شرکت، دفتر جدیدی در شهر مسقط پایتخت عمان تاسیس خواهد کرد تا از گاز فلر برای استفاده در زمینه استخراج رمزارزها بهره ببرد.

«مشعل‌سوزی» به معنای سوزاندن گازهای اضافی موجود در استخراج نفت است. این عمل با انتقاد از جانب فعالان محیط زیست مواجه شده است زیرا یکی از منابع اصلی انتشار گاز گلخانه‌ای به شمار می‌رود.

اگرچه شرکت Crusoe Energy مدعی است که می‌تواند انتشار آلایندگی مرتبط با مشعل‌سوزی را کاهش دهد، اما تا تحقق این موضوع هنوز فاصله زیادی وجود دارد. زیرا استخراج بیت کوین نیز انرژی بسیار زیادی مصرف می‌کند و این فرایند وابستگی بسیار زیادی به سوخت‌های فسیلی دارد.

در ماه مارس، شرکت Crusoe Energy به ExxoniMobil شرکت بزرگ و شناخته‌شده در زمینه انرژی ملحق شده است تا به کمک یکدیگر بر روی پروژه آزمایشی کار کنند که گازهای فلر را برای ماینرهای بیت کوین ارائه می‌دهد.

شرکت کانادایی فعال در زمینه نفت Enerplus و شرکت آمریکایی Devon Energy از مشتریان Crusoe Energy محسوب می‌شوند.

انتظار می‌رود در سال آینده، اولین پروژه آزمایشی استفاده از گاز مشعل برای استخراج بیت کوین در کشور عمان آغاز شود.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال تاکنون ۳۱.۲۹٪ کاهش یافته است، اما لوکمیلر گفته است که این اصلاح قیمت بزرگ بر برنامه‌های بلندپروازانه این شرکت تاثیرگذار نخواهد بود.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا