اخبار اتریومایردراپ

ایردراپ توکن OP باعث اختلال در شبکه آپتیمیزم شد

ایردراپ توکن OP شبکه آپتیمیزم (Optimism)، به علت هجوم کاربران قبل از اعلام رسمی ایردراپ، با اختلالاتی مواجه شد. تقاضا برای این راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم اتریوم به رکورد جدیدی دست یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، کاربرانی که در صدد دریافت توکن‌های خود بودند با تراکنش‌های انجام‌نشده و یا با تاخیر مواجه شدند. در این بین، توسعه‌دهندگان آپتیمیزم در حال افزایش ظرفیت و بهبود راندمان تراکنش در این شبکه بوده‌اند.

طبق گزارشات موجود در ماه آپریل (اردیبهشت)، آپتیمیزم علاوه بر عرضه DAO خود به اسم آپتیمیزم کالکتیو (Optimism Collective)، طی چند مرحله توکن نظارتی جدید خود با نماد OP را ایردراپ می‌کند.

تقریبا ۲۵۰,۰۰۰ آدرس برای دریافت این ایردراپ واجد شرایط هستند. این آدرس‌ها شامل کاربران و پذیرندگان اولیه آپتیمیزم و کاربران معمولی اتریوم نظیر رای‌دهندگان DAO، امضاکنندگان کیف پول‌های چندامضایی و کاربران پل آپتیمیزم هستند.

طبق گزارش Optimism Status، در این ایردراپ، شبکه اصلی به مدت سه و نیم ساعت دچار اختلال شد و تیم توسعه‌دهنده در صدد افزایش ظرفیت آن برآمدند. بدین ترتیب، عملکرد نود بایگانی به طور موقت و تا کاهش بار شبکه محدود شد.

آپتیمیزم در توییتر بیان کرد که از اولین ایردراپ خود درس‌های زیادی آموخته و از این تجربه خود در مرحله دوم استفاده خواهد کرد. هم‌چنین هفته آینده گزارش جامعی در خصوص اتفاقات اخیر منتشر خواهد کرد. آپتیمیزم در این خصوص نوشت:

عجب روزی بود.

مرحله اول ایردراپ توکن OP با مشکلاتی همراه شد که سرانجام پس از ۵ ساعت کار مداوم توانستیم شبکه را به ثبات برسانیم.

هفته آینده یک گزارش کامل و همراه با جزییات از درس‌هایی که از این ایردراپ آموختیم منتشر می‌کنیم.

توییت تیم آپتیمیزم
منبع: توییتر

کاربران توییتر نظیر OlimpioCrypto در اوایل روز سه شنبه و چند ساعت قبل از اعلام رسمی آپتیمیزم، فعال شدن این ایردراپ را اعلام کردند:

ایردراپ توکن OP آغاز شد.

۲ دقیقه پیش توکن OP قابل دریافت شد. این توکن در جندین صرافی قابل خرید و فروش است.

از طریق لینک‌های زیر برای دریافت اقدام کنید.

توییت یکی از کاربران در باره آغاز ایردراپ
توییت یکی از کاربران درباره آغاز ایردراپ؛ منبع: توییتر

در حال حاضر توکن OP برای انجام معاملات در چند صرافی متمرکز نظیر کوین‌بیس، OKX، بای‌بیت، Gate.io و MEXC Global و هم‌چنین صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ در دسترس است.

با توجه به اینکه کاربران قبل از اعلام رسمی آپتیمیزم در تلاش برای دریافت ایردراپ خود بودند، تیم آپتیمیزم تایید کرد که این شبکه برای پشتیبانی از تقاضای کاربران با مشکل مواجه شده است و در این باره گفت:

همانطور که می‌دانید مرحله اول ایردراپ توکن OP امروز است. ما هنوز این موضوع را به طور رسمی اعلام نکرده‌ایم، اما هم‌اکنون با بیشترین تقاضا طی دوران فعالیت خود مواجه شده‌ایم. ما می‌دانستیم که هیجان‌زده خواهید شد اما خدای من، منتظر تابستان OP نماندید!

توییت تیم در مورد ایردراپ آپتیمیزم
منبع: توییتر

و در ادامه اضافه کرد:

ما در حال کار برای افزایش ظرفیت شبکه قبل از اعلام رسمی هستیم. در این مدت ممکن است عملکرد RPC عمومی اندکی کند شود.

RPC به برنامه‌های مختلف نظیر متامسک امکان می‌دهد تا با آپتیمیزم یا اتریوم ارتباط برقرار کنند و به نظر می‌رسد علت کلیدی کاهش سرعت تراکنش‌های OP بوده است.

مارتین کوپلمان (Martin Köppelmann) هم‌بنیانگذار نوسیس (Gnosis)، بلاکچین سازگار با ماشین مجازی اتریوم، در خصوص این ایردراپ گفته است که آپتیمیزم یکی از پروژه‌های برتر در خصوص برطرف کردن مسائل مرتبط با مقیاس‌پذیری اتریوم است، اما این ایردراپ مشخص کرد که دستیابی به مقیاس‌پذیری دشوار است.

طبق اطلاعات کوین‌گکو، قیمت توکن OP در ابتدای عرضه ۱.۴۳ دلار بود و سپس به ۲.۱۰ دلار رسید. در حال حاضر قیمت این توکن به ۱.۹۲ دلار کاهش یافته است اما با این حال، از ابتدای عرضه خود ۳۴٪ رشد داشته است. تاکنون حجم معاملات این توکن ۱۶۹ میلیون دلار بوده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا