اخبار اتریوماخبار بلاکچین

به‌روزرسانی Bedrock در شبکه آپتیمیزم اجرا می‌شود

آپتیمیزم (Optimism)، راه حل مقیاس‌پذیری لایه دو اتریوم، اعلام کرد به‌روزرسانی بدراک (Bedrock) را در شبکه خود پیاده‌سازی خواهد کرد. طبق اظهارات تیم این پروژه نتیجه به‌روزرسانی بدراک (Bedrock) کارمزد کمتر و سرعت بیشتر برای تراکنش‌های انجام شده از طریق این رول‌آپ Optimistic خواهد بود. آپتیمیزم با این به‌روزرسانی تلاش دارد به اولین رول‌آپ سازگار با EVM شود که ضمن برخورداری از امنیت شبکه اتریوم، کارمزد تراکنش بسیار پایین‌تری دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، پست وبلاگ رسمی آپتیمیزم نشان می‌دهد که آپتیمیزم با به‌روزرسانی بدراک (Bedrock) قصد دارد معادل ماشین مجازی اتریوم (EVM) شود، و انتقال برنامه‌های کاربردی به Optimism را برای پروتکل‌های مبتنی بر اتریوم آسان‌تر کند. البته جهت‌گیری فعلی اهداف بزرگ‌تری را نیز دنبال می‌کند:

پس از رسیدن به معادل EVM بودن، دیگر بدراک کافی نیست. با استفاده کد، زیرساخت و الگوهای طراحی اتریوم آپتیمیزم به دنبال هدف بزرگ‌تری است: معادل اتریوم بودن.

تیم توسعه‌دهنده بر چهار نتیجه اصلی این به‌روزرسانی تاکید کرد:

  • کارمزد تراکنش‌ها از همه رول‌آپ‌های دیگر ارزان‌تر خواهد شد.
  • نودهای آپتیمیزم ۵۰ برابر سریع‌تر سینک همگام‌سازی می‌شوند.
  • واریزها و برداشت‌ها بهینه می‌شوند.
  • توان عملیاتی بهبود می‌یابد.

علاوه بر این بدراک زیربنای لازم را برای راه‌اندازی سیستم ضد خطای کانون (Cannon) آماده می‌کند. کانون از بلاکچین‌ها در برابر حوادثی مانند «نودهای غیر همگام» محافظت می‌کند.

با این حال، آپتیمیزم به طور دقیق اعلام نکرد تراکنش‌ها چقدر ارزان می‌شوند. در حال حاضر، هزینه تراکنش‌ها در Optimism به طور متوسط حدود ۰.۲۹ دلار است.

منبع
cryptopotato

کوشیار حیدری

علاقه‌مند به ریاضیات، موسیقی و بیت کوین. میتونم در قالب یه بیت کوین مکسی فشار خون هواداران اتریوم رو بالا ببرم اما در عین حال به برنامه نویسی اتریوم هم شدیدا علاقه‌ دارم. مهندسی برق خوندم و دکترای نفت رو بعد از آشنایی با کریپتو ول کردم. روز و شبم رو با زیر و رو کردن داده‌های مختلف و تلاش برای بیشتر کردن آگاهیم در مورد اقتصاد کلان، برنامه‌نویسی و تحلیل آنچین می‌گذرونم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا