اخبار اتریوم

در آستانه انقضای قراردادهای آپشن، تریدرها به صعود قیمت اتریوم امیدوارند یا نزول؟

تریدرهای بازار آپشن به امید افزایش قیمت احتمالی پس از افزایش تقاضای نهادی برای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات اتریوم به آپشن‌های کال (اختیار خرید) روی آوردند و در حال حاضر بیشترین سهم را در بازار آپشن به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، ETFهای اسپات اتر پنج شنبه گذشته توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تایید شد. اما برخلاف ETF اسپات بیت کوین که یک روز پس از تایید معامله راه‌اندازی شد، ETFهای اتر ممکن است برای چند هفته یا چند ماه راه‌اندازی نشوند.

سلطه خریداران بر فروشندگان

با توجه به تأیید اخیر، تحلیل‌گران کیو سی کپیتال (QCP Capital) چشم‌انداز ساختاری مثبتی را برای اتر پیش‌بینی کردند. آنها اشاره کردند که بیشترین مقدار رشد در سود باز آپشن‌های اتر در ۲۴ ساعت گذشته عمدتا در آپشن‌های کال بوده است.

این مشاهدات با داده‌های صرافی دریبیت (Deribit) مطابقت دارد که نشان می‌دهد نسبت پوت-کال اتریوم برای همه انقضاها در حوالی ۰.۵۶ است. نسبت آپشن پوت-کال کمتر از ۱ به معنی این است که حجم کال از حجم پوت فراتر رفته و بازار رویکردی صعودی دارد.

افزایش نوسانات ضمنی آپشن‌های کال اتریوم

تحلیلگران اضافه کردند که نوسان ضمنی (IV) کال‌های کوتاه‌مدت اتر بیشتر از پوت‌ها است. این وضعیت نشان می‌دهد که بازار رویکردی مثبت به قیمت اتر دارد و به همین جهت قراردادهای کال بیشتری نسبت به پوت ایجاد شده‌اند.

تحلیلگران QCP Capital افزودند:

نوسان آپشن‌های کوتاه‌مدت اتر ۱۵ الی ۲۰ واحد از نوسان آپشن‌های بیت‌کوین بالاتر هستند و انتظار می‌رود اسکیوی (Skew) اتر به نفع کال‌ها باقی بماند.

با این حال، گزارش QCP Capital می‌گوید که هر گونه شکست صعودی احتمالی برای قیمت اتر پس از تأیید فرم S-1 اتفاق خواهد افتاد.

شاخص نوسان ضمنی در برابر قیمت اسپات اتر - منبع: دبلاک دیتا
شاخص نوسان ضمنی در برابر قیمت اسپات اتر – منبع: دبلاک دیتا

داشبورد داده‌های دبلاک نشان می‌دهد که نوسان ضمنی اتر هفته گذشته در بحبوحه تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تایید ۸ مورد ETF اسپات اتر افزایش یافته است. از آن زمان، نوسان ضمنی اندکی کاهش یافته، اما همچنان در مقایسه با بیت کوین بالاست.

در حال حاضر قیمت اتریوم با ۱٪ رشد نسبت به روز گذشته، با قیمت ۳٬۸۹۹ دلار در حال معامله است.

نمودار روزانه قیمت اتریوم - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ ویو

منبع
دبلاک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا