اخبار بلاکچین

گزارش: بیش از 100 میلیون دلار توکن NFT در یکسال گذشته سرقت شده است

در گزارش اخیر شرکت تحلیل بلاکچین الیپتیک بیان شده است که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار توکن NFT از ماه جولای ۲۰۲۱ الی جولای ۲۰۲۲ سرقت شده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Block، گزارش جدید شرکت تحلیل بلاکچین الیپتیک (Elliptic) به بررسی سرقت، کلاهبرداری و سایر فعالیت‌های غیرقانونی در حوزه توکن‌های بی‌همتا (NFT) پرداخته است.

در گزارش الیپتیک اعلام شده که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار توکن NFT از ماه جولای ۲۰۲۱ الی جولای ۲۰۲۲ سرقت شده است. هرچند، مقدار دقیق و واقعی سرقت توکن‌های بی‌همتا بسیار بیشتر است، زیرا این سرقت‌ها پس از گذشت مدت زیاد شناسایی می‌شوند.

طبق این گزارش، توکن‌های NFT باشگاه قایق‌سواری میمون کسل (BAYC) بیشترین سهم را از توکن‌های سرقتی به خود اختصاص داده‌اند. الیپتیک سرقت ۱۶۷ توکن NFT میمون‌های کسل به ارزش بیش از ۴۳.۶ میلیون دلار را شناسایی کرده است. توکن‌های NFT میمون‌های جهش‌یافته و Azuki به ترتیب با ۱۴.۵ و ۳.۹ میلیون دلار در رتبه دوم و سوم بیشترین توکن‌های سرقتی قرار گرفته‌اند.

اگرچه ارزش توکن‌های سرقتی بسیار زیاد به نظر می‌رسد، اما ۱۰۰ میلیون دلار معادل با ۰.۶۵٪ از کل حجم معاملات توکن‌های NFT در مدت زمان مذکور محسوب می‌شود. از ماه جولای ۲۰۲۱ الی جولای ۲۰۲۲، تراکنش توکن‌های NFT تقریبا معادل با ۱۵.۳ میلیارد دلار بوده است.

در این خصوص، ارزشمندترین توکن NFT سرقتی به ارزش ۲۴ میلیون دلار بوده و در ماه می ۲۰۲۲ سرقت شده است. بیشترین سرقت توکن‌های NFT نیز در ماه جولای ۲۰۲۲ بوده است. در این ماه ۴۶۰۰ توکن NFT سزقت شده است.

الیپتیک اذعان داشته است که بازار نزولی سال جاری که از ماه می آغاز شده و با فروپاشی ترا و استیبل کوین UST ادامه یافته، سرقت توکن‌های NFT را کاهش نداده است.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا