اخبار آلتکوین

پنکیک سواپ پروپوزال کاهش ۴۰٪ از عرضه توکن CAKE را تصویب کرد

با تایید پروپوزال صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ (PancakeSwap) و موافقت ۹۸٪ اعضای جامعه آن، عرضه توکن بومی این پلتفرم یعنی CAKE با ۳۰۰ میلیون کاهش از ۷۵۰ میلیون توکن به ۴۵۰ میلیون توکن رسید.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از دبلاک، در پنجشنبه هفته گذشته صرافی پنکیک‌ سواپ پروپوزال جدیدی را برای کاهش عرضه توکن CAKE منتشر کرد. دوره رای‌گیری این پروپوزال در حال حاضر به پایان رسیده است و نتایج نهایی آن نشان می‌دهد ۹۷.۸۸٪ از اعضای جامعه پنکیک سواپ با کاهش عرضه CAKE از ۷۵۰ میلیون توکن به ۴۵۰ میلیون توکن موافق هستند.

قیمت CAKE در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲٪ کاهش یافته اما در هفته گذشته بیش از ۴۰٪ افزایش یافته است.

نمودار روزانه توکن CAKE
نمودار روزانه توکن CAKE – منبع: TradingView

پنکیک سواپ اعلام کرده دلیل تغییر عرضه CAKE، ایجاد یک توکن قوی و فاصله گرفتن آن از یک مدل بسیار تورمی است. تیم پنکیک‌ سواپ خاطرنشان کرده است:

بعد از کاهش عرضه CAKE در ماه‌های اخیر، این تصمیم آخرین اقدام استراتژیک ما برای کاهش عرضه کل آن تا ۴۵۰ میلیون توکن است که با هدف پنکیک سواپ مبنی بر ایجاد یک مدل قوی و ضدتورمی مطابقت دارد. کاهش ۳۰۰ میلیونی عرضه CAKE به پنکیک سواپ کمک می‌کند که از یک مدل تورمی به یک مدل بسیار کارآمدتر تبدیل شود.

پنکیک سواپ در سال گذشته به طور قابل‌توجهی اقتصاد توکن و استراتژی رشد خود را اصلاح کرده است. این پلتفرم برنامه‌هایی برای معرفی یک مدل Escrow دارد که به هولدرهای CAKE اجازه می‌دهد تا توکن‌های خود را در ازای veCAKE که شامل جوایز و مشوق‌های استیکینگ است، استیک کنند. در پروپوزال مذکور آمده است:

اکنون که عرضه CAKE در چند ماه گذشته کاهش یافته و به تقویت آن کمک کرده است، این پروپوزال قصد دارد حداکثر عرضه CAKE را به ۴۵۰ میلیون توکن کاهش دهد. با عرضه در گردش ۳۸۸ میلیون توکنی آن، ما معتقدیم این عرضه جدید برای افزایش سهم بازار CAKE در تمام زنجیره‌ها و حفظ مدل veCAKE کافی است.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا