اخبار عمومی

باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن (PSG) ارز دیجیتالی راه اندازی می کند!

طبق یک گزارشی، باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن فرانسه با پلتفرم بلاک چین Socios.com برای راه اندازی یک توکن وارد همکاری شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

پاری سن ژرمن در بالاترین سطح لیگ فوتبال فرانسه بازی می کند و به عنوان محبوب ترین تیم این کشور شناخته شده است.

Socios خود را به عنوان یک شکل دیجیتالی و توکنیزه شده از Socios  پلتفرم مدیریت جمعیت رئال مادرید و بارسلونا توصیف می کند -(socios به معنی عضو یا همبسته در زبان اسپانیایی است). این پلتفرم توسط یک  بلاک چین ورزشی  بنام چیلیز (chiliZ) سرمایه گذاری شده است. این پلتفرم از پشتیبانی بزرگترین نهادهای صنعت کریپتو مانند صرافی بایننس (Binance) برخوردار است. با توجه به مکاتبات این خبرگزاری با الکساندر دریفوس مدیر عامل شرکت چیلیز، این شرکت تا کنون ۶۶ میلیون دلار جذب سرمایه داشته است.

همکاری پاری سن ژرمن با این پلتفرم، امکان راه اندازی توکن طرفداران این باشگاه (FTO) را ایجاد می کند. لازم به ذکر است که طرفداران این باشگاه فوتبال از طریق این توکن دارای حق رای و نشان VIP و همچنین جوایز متعدد می شوند. طرفداران این تیم می توانند در تصمیم گیری های ” آرایشی” (انتخاب رنگ پیراهن باشگاه، موسیقی ورزشگاه و لوگو) و برخی از جنبه های مهم ورزشی (بهترین بازیکن مسابقه و یا بهترین بازیکن ماه، مسابقات دوستانه، تور تابستان، فعالیت های خیریه) شرکت کنند.

دریفوس اشاره کرد که این استراتژی یک مکانیسم توکن محدود را ارائه می دهد که ساختار هویتی موجود این باشگاه را توکنیزه نمی کند. بلکه هدف از راه اندازی این توکن  ایجاد انگیزه و مفر درآمدی برای طرفداران این باشگاه است. مارک آرمسترانگ مدیر اداری بخش مشارکت باشگاه پاری سن ژرمن در یک مصاحبه خبری اذعان کرد:

 پاریس سن ژرمن مصمم است تا از فرصت هایی که ارزهای دیجیتالی می تواند ارائه دهد استفاده کند. این تکنولوژی انقلابی تأثیر مهمی در استراتژی کلی کسب و کار باشگاه و نحوه ارتباط با طرفداران دارد. 

گفته می شود که توکن های طرفداران پاری سن ژرمن (FTO) در بازار socios.com قابل فروش خواهند بود، اما در حال حاضر تنها  با توکن چیلیز قابل معمامله است. پیش از شروع فصل فوتبالی آینده، توکن این باشگاه عرضه خواهد شد. اگرچه تاریخ و قیمت گذاری دقیق هنوز مشخص نشده است.

دریفوس تأکید کرد که پاری سن ژرمن اولین باشگاه سطح بالایی است که به چنین ابتکاری دست زده است. این پلتفرم  تلاش دارد تا در آینده  صدها میلیون طرفدار فوتبال از سراسر جهان را جذب کند. دریفوس اذعان کرد که این پلتفرم در راستای آموزش جمعیت شناسی در رابطه با بلاک چین و عرصه ی کریپتو نقش بسزایی ایفا خواهد کرد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا