رمزارز در ایران

قالیباف: مجلس مدافع فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی است

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با تاکید بر رویکرد حمایت از کسب و کارهای داخلی و مجازی عنوان داشتند در بحث فضای مجازی باید در بحث‌های اقتصادی به پلتفرم‌ها کمک کنیم نه اینکه برای آنها و به ویژه در حوزه رمزارزها مانع ایجاد کنیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۴ آذرماه) مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه طی هفته‌های اخیر بانک مرکزی، کسب و کارهای اینترنتی را ملزم به دریافت ای نماد کرده است، گفت:

الزام بانک مرکزی درخصوص دریافت نشان ای نماد توسط کسب و کارهای اینترنتی، برخلاف روح قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار توسط مجلس است.

وی خطاب به رییس مجلس خاطرنشان کرد:

به دلیل اختلاف نظر بین وزارتخانه‌های اقتصاد، صمت و بانک مرکزی، ۳۵۰ هزار کسب و کار جوانان کشور تحت تاثیر قرار گرفته و این دستگاه‌ها بر خواسته بدون منطق خود تاکید دارند. لازم است به این مسئله ورود کرده و از قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، کارآفرینان و جوانان حمایت کند.

نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس بیان کرد:

همانگونه که آقای دهنوی هم اشاره کرد رویکرد ما حمایت از کسب و کارهای داخلی و مجازی است بنابراین در بحث فضای مجازی باید در بحث‌های اقتصادی و به پلتفرم‌ها کمک کنیم نه اینکه برای آنها و به ویژه در حوزه رمزارزها مانع ایجاد کنیم.

دکتر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده، ضمن اشاره به اهمیت موضوعات پیش آمده درباره الزام کسب و کارهای اینترنتی به دریافت اینماد، بیان کرد:

اختلافات بین دستگاه‌های اجرایی مانند بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی نمی‌تواند مانع کار شود و اگر مشکلی در بستر فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال نسبت به دریافت نماد مذکور وجود دارد باید آن را برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه مجلس مدافع فعالیت‌های اقتصادی در بستر فضای مجازی بوده و همه تلاش در جهت تقویت این حوزه است، تصریح کرد در حال حاضر براساس آمار ارائه شده، کسب و کارهای دیجیتال حدود ۴ الی ۵٪ از تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور را به خود اختصاص داده است که باید به بیش از ۱۰ الی ۱۵٪ افزایش یابد.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، پیش از این نیز مجتبی توانگر رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی، الزام «ای نماد» برای کسب‌وکارهای اینترنتی را باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای آنها عنوان کرد و خواستار بررسی این موضوع شد.

منبع
خبرگزاری خانه ملتتسنیم

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا