اخبار بیت کوین

پلن بی (PlanB): امسال عبور قیمت بیت کوین از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار «اجتناب ناپذیر» است

پلن‌بی (PlanB)، تحلیلگر کوانت، معتقد است بیت کوین می‌تواند تا قبل از پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۰۰٬۰۰۰ دلار و تا سال ۲۰۲۸ و هاوینگ بعدی به ۵۰۰٬۰۰۰ دلار برسد. وی برای این پیش‌بینی، از مدل انباشت به جریان خود (Stock to Flow) استفاده کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین، این تحلیلگر آن‌چین به ۱۵۷٬۰۰۰ مشترک یوتیوب خود گفته است که از نظر تاریخی، قیمت بیت کوین احتمالا دو برابر ارزش فعلی آن خواهد شد تا ضرر درآمد ماینرهای بیت کوین به دلیل هاوینگ ماه آوریل جبران شود.

نظر پلن بی در مورد قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

پلن‌بی به مخاطبان کانال یوتیوب خود گفت:

به نظر من رسیدن به قیمت ۱۰۰٬۰۰۰ دلار اجتناب ناپذیر است، زیرا درآمد ماینرها باید بهبود یابد. درآمد ماینینگ به خاطر هاوینگ، نصف شده است. همه ماینرها، کل صنعت، شاهد کاهش ۵۰٪ درآمد خود بوده‌اند و این باید جبران شود.

معمولا در سه هاوینگ اخیر، طی چهار تا هشت ماه قیمت بیت کوین افزایش یافته است و این موضوع در مورد سال ۲۰۲۴ هم صادق است. تنها راه برای جبران درآمد ماینینگ، دو برابر شدن قیمت است. بنابراین با تخمین قیمت فعلی (۶۰٬۰۰۰ دلار)، امسال قیمت بیت کوین باید بسیار بالاتر از ۱۰۰٬۰۰۰ دلار باشد.

پلن‌بی می‌گوید مدل سهام به جریان او که مقدار یک کالا (Commodity) در گردش تقسیم بر مقدار تولید شده در هر سال را مقایسه می‌کند، نشان می‌دهد بیت‌کوین تا چهار سال آینده به قیمت هدف ۵۰۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید.

وی در ادامه افزود:

من مدل [سهام به جریان] را به روزرسانی کردم، پارامترها تغییر چندانی نکردند. هدف ۲۰۲۸-۲۰۲۴ هنوز به طور متوسط ​​حدود ۵۰۰٬۰۰۰ دلار است.

همچنین توجه داشته باشید که خطا همیشه پس از هاوینگ کاهش پیدا می‌کند. بنابراین یک هاوینگ مانده است و مقدار ارزش این مدل بالا می‌رود. و البته، مدتی طول می‌کشد، قیمت بیت کوین تا به ارزش این مدل برسد کمی تاخیر دارد. هر هاوینگی اینگونه بوده و به نظر من این هاوینگ نیز تفاوتی نخواهد داشت.

سال ۲۰۲۵… به نظرم سال ۲۰۲۵، سقف تشکیل خواهد شد. زیرا از نظر تاریخی، سقف بازار گاوی… حدود ۱.۵ سال پس از هاوینگ بوده است.

و البته سوال بزرگ این است که آیا قیمت به دنبال مدل کاهش بازدهی خواهد بود و سقف قیمت در حدود ۲۰۰٬۰۰۰ خواهد بود؟ یا اینکه واقعا قیمت از مدل سهام به جریان پیروی می‌کند و آیا دوباره بازدهی نمایی خواهد داشت؟

پاسخ من روشن است. به نظر من مدل انباشت به جریان اتفاق خواهد افتاد و حداقل تا زمان پذیرش ۵۰٪ بازدهی تصاعدی خواهیم داشت. اکنون بین ۱ تا ۱۰٪ هستیم. این یعنی هنوز تا پذیرش ۵۰٪ راه طولانی داریم. از نظر من بازده نمایی چیزی است که شاهد آن خواهیم بود.

مدل سهام به جریان - منبع: پلن‌بی
مدل سهام به جریان – منبع: پلن‌بی

در زمان نگارش این مقاله بیت کوین با قیمت حدود ۶۴٬۰۰۰ دلار در حال معامله است و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۰.۳۶٪ رشد داشته است.

منبع
دیلی هودل

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا