اخبار خارجی

پالیگان و فایل کوین برای توسعه پروژه‌های متاورسی با یکدیگر همکاری می‌کنند

کالین وو، بلاگ نویس معروف چینی فعال در حوزه رمزارز به تازگی در توییتی از همکاری دو پلتفرم محبوب بلاکچینی فایل کوین و پالیگان در حوزه متاورس، NFT ها و بازی‌های بلاکچینی خبر داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، به عنوان بخشی از این همکاری، فایل کوین و پالیگان کمک هزینه‌هایی را برای تیم‌های توسعه‌دهنده پروژه‌های NFT که از بلاکچین پالیگان برای ادغام با فایل کوین و سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیرمتمرکز (IPFS) استفاده می‌کنند فراهم کرده و هکاتون‌هایی را برای این افراد برگزار خواهند کرد. منظور از هکاتون، رویدادی است که در آن برنامه‌نویسان و دیگر افراد درگیر در توسعه نرم افزار گرد هم می‌آیند و در توسعه پروژه‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند.

توییت کالین وو در رابطه با همکاری فایل کوین و پالیگان

پالیگان به اصطلاح یکی از پروژه‌هایی است که به آنها قاتل اتریوم می‌گویند و با هدف حل تنگناها و مشکلات اتریوم از جمله کارمزدهای بالا و همچنین سرعت پایین تراکنش‌ها به وجود آمده است و در مدت اخیر در میان پروژه‌های NFT و همچنین سازندگان بازی‌های مبتنی بر دفاتر کل توزیع (DLT) بسیار محبوب شده است.

پس از ساخت پالیگان، توسعه دهندگان این پروژه تصمیم گرفتند تا گامی جدی‌تر در حوزه وب ۳.۰ بردارند، به همین خاطر پالیگان استودیو را با هدف پشتیبانی از توسعه‌دهندگان بازی‌ها و همچنین پروژه‌های NFT ایجاد کردند.

با این حال بسیاری از پروژه‌های بازی‌های play-to-earn و مرتبط با NFT ها در مدت اخیر به سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیرمتمرکز یا به اختصار IPFS و همچنین فایل کوین علاقه نشان داده‌اند چراکه این پلتفرم‌ها راهکارهایی قابل اثبات و غیرمتمرکز را برای ذخیره‌سازی ابرداده‌ها و همچنین فایل‌هایی رسانه‌ای چون ویدیوها ارائه می‌کنند.

فرصت‌های جدید برای توسعه‌دهندگان NFT و متاورس

سال گذشته، فایل کوین و پالیگان با همکاری یکدیگر هکاتونی با نام Mars Hackathon راه‌اندازی کردند که چندین بار از آن توسط بیش از ۱۵۰۰ تیم توسعه‌دهنده بازدید شد. این تیم‌ها به دنبال ساخت برنامه‌هایی جدید با استفاده از پل (Bridge) ایجاد شده توسط فایل کوین و پالیگان بودند و در میان آنها برنامه‌هایی با هدف فعالیت در حوزه متاورس، هنر دیجیتال و NFT وجود داشت.

علاوه بر این، شبکه پالیگان این امکان را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده تا توکن‌های NFT را بر اساس استانداردهای این شبکه ساخته و در IPFS و فایل کوین ذخیره نمایند. لازم به ذکر است آموزش ویژه‌ای برای توسعه‌دهندگان در این رابطه فراهم شده است.

علاوه بر این، کمک مالی ۵۰۰۰ دلاری برای پروژه‌های واجد شرایط برای ادغام با IPFS و فایل کوین اعلام شده است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا