اخبار خارجی

راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری پالیگان در راستای توسعه شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر وب ۳.۰

تیم پالیگان و الکسیس اوهانیان (Alexis Ohanian) هم‌بنیان‌گذار ردیت (Reddit) از راه‌اندازی صندوق ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در پروژه‌های شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر بلاکچین خبر دادند. هدف از این همکاری استفاده مشترک از نسل سوم اینترنت (web3)، شبکه‌های اجتماعی و فناوری بلاکچین اعلام شده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از بیت کوین نیوز، تیم پالیگان اخیرا در وبلاگ خود از سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت Seven Seven Six به مدیریت الکسیس اوهانیان خبر داده است. به موجب این همکاری ۲۰۰ میلیون دلار برای توسعه شبکه اجتماعی مبتنی بر نسل سوم اینترنت در نظر گرفته شده است.

پالیگان شکه‌ای متن باز برای افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم است که توکن حامیتی آن MATIC نام دارد. الکسیس اوهانیان نیز به واسطه بنیان‌گذاری شبکه اجتماعی ردیت شناخته شده است. شرکت سرمایه گذاری Seven Seven Six که در حوزه سرمایه‌گذاری پروژه‌های نرم‌افزاری فعالیت می‌کند و در سال ۲۰۲۰ تاسیس شد، از زیرمجموعه‌های آن است.

تیم پالیگان در روز جمعه اعلام کرد استفاده از نسخه‌ای بهتر از اینترنت، نیروی محرکه اینترنت نسل سوم است و موجب توانایی بیشتر کاربران روی پلتفرم‌ها می‌شود. به گفته این تیم Web3 پاسخ به نیاز فراگیری است که پلتفرم‌های فعلی شبکه اجتماعی بسیار با آن فاصله دارند. تیم پالیگان توضیح داد:

همان‌طور که یکی از مهندسان مطرح شرکت فیسبوک اشاره کرده بود، دغدغه فعلی نسل ما این است که چطور مردم را به سمت کلیک کردن بر روی تبلیغات سوق دهیم. ماموریت پالیگان ارایه راه‌حل‌های سریع کارآمد و از لحاظ انرژی مقرون به صرفه در مقیاس‌پذیری اتریوم است و راه‌حل‌های زیرساختی برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌آوریم تا آن‌ها را به سمت ساخت برنامه‌های مبتنی بر نسل سوم اینترنت برای جهان سوق دهیم.

خبر سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری در شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر بلاکچین در حالی اعلام شده است که اخیرا پالیگان پروتکل MIR را خریداری کرده است. همچنین این شرکت در ماه آگوست (مرداد) شبکه هِرمز (Hermez) را به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرد و در ادامه مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار را برای این استارت‌آپ مقیاس‌پذیری اتریوم هزینه کرد. شرکت سرمایه‌گذاری Seven Seven Six، سابقه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بلاکچینی و نسل سوم اینترنت را در کارنامه خود دارد. از نمونه این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توان به Sky Mavis، Droneseed، Better Brand و Stoke Space اشاره کرد. شرکت اوهانیان اخیرا از پروژه NFT مایکل جردن ستاره بسکتبال N‌BA حمایت کرده بود. هم‌بنیان‌گذار ردیت اخیرا اعلام کرده است:

ما در آغاز راه اینترنت نسل سوم قرار داریم و فرصت‌های آشکاری در حال حاضر در صنعت بازی‌ها و شبکه‌های اجتماعی موجود است. همکاری اخیر با تمرکز بر ویژگی‌های صنعت بازی و پلتفرم‌های شبکه اجتماعی روی زیرساخت پالیگان انجام شده است. ما قبلا شاهد بوده‌ایم برخی از بهترین پروژه‌های شبد سرمایه‌گذاری ما کارهای خود را روی شبکه پالیگان بنا کرده‌اند. از همکاری Seven Seven Six و پالیگان بسیار هیجان‌زده هستیم زیرا نقش بزرگی در شکل دادن اینترنت جدید ایفا خواهد کرد.

نظر شما در خصوص این همکاری چیست؟ آیا این صندوق سرمایه‌گذاری تا چه میزان به توسعه شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر اینترنت نسل سوم کمک خواهد کرد؟ آیا این همکاری تاثیری بر قیمت MATIC خواهد داشت؟

منبع
bitcoin.com

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا