اخبار بلاکچیناطلاعیه صرافی

پالیگان از سرویس احراز هویت مبتنی بر اثبات دانش صفر رونمایی کرد

پالیگان (Polygon) یک سرویس جدید برای شناسایی کاربران راه‌اندازی کرده است. این سرویس جدید که پالیگان آی‌دی (Polygon ID) نام دارد، به برنامه‌های مبتنی بر بلاکچین این امکان را می‌دهد تا اعتبار افراد را بدون افشای اطلاعات شخصی آن‌ها بررسی کنند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblockcrypto، تیم توسعه پالیگان اعلام کرد با استفاده از Polygon ID، برنامه‌هایی که روی بلاک‌چین اجرا می‌شوند، می‌توانند کاربران خود را احراز هویت کنند و در عین حال اطلاعات حساس را خصوصی نگه دارند.

برای انجام این کار، پالیگان از iden3 استفاده می‌کند. iden3 یک پروتکل هویت غیرمتمرکز است که از اثبات دانش صفر (Zero-knowledge proof) استفاده می‌کند. این فناوری رمزنگاری می‌تواند داده‌های رمزنگاری شده را ضمن مخفی نگه داشتن تایید کند.

Polygon ID در بررسی‌های مربوط به احراز هویت مشتری (KYC) در بلاکچین، که در برخی فعالیت‌های تنظیم شده و همچنین برنامه‌های سفارشی مورد نیاز است، کاربرد خواهد داشت. یکی از سخنگویان پروژه در این مورد توضیح داد:

آدرس‌های بلاکچین اطلاعی در مورد صاحب خود به شما نمی‌دهند. Polygon ID احراز هویت در دنیای واقعی را مبنا قرار می‌دهد و جزییات آن را از طریق اثبات دانش صفر خصوصی می‌کند.

به این ترتیب، راه‌حل لایه ۲ اتریوم امیدوار است سیستم ID آن به تایید هویت آن‌چین کمک کند و نیاز به سیستم‌های احراز هویت متمرکز را از بین ببرد. تیم Polygon در اعلامیه خود اظهار داشت این محصول با کیف پول ارز دیجیتال پالیگان کار خواهد کرد.

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا