اخبار آلتکوین

قیمت MATIC با افزایش 25٪ در یک روز همراه شد

در روز چهارشنبه ۲۲ ژوئن (۱ تیر) پالیگان اعلام کرد که نسخه اول پالیگان آی‌دی (Polygon ID) را عرضه می‌کند. پالیگان آی‌دی، راهکار هویت خودمتصدیانه و خصوصی بر اساس رمزنگاری دانش صفر است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوگلوب، پالیگان در بلاگ رسمی خود نوشته است:

اغلب اوقات ما مجبور هستیم تا در ازای دسترسی به پایه‌ای‌ترین و مقدماتی‌ترین سرویس‌های وب، اطلاعات خصوصی خود را ارائه دهیم. همزمان، توسعه‌دهندگان به روش‌هایی نیاز دارند تا اطمینان حاصل کنند که کاربران آنها در پلتفرم‌هایی که حضور دارند با انسان‌های واقعی تعامل برقرار می‌کنند. هم‌چنین گفتنی است نیازهای مبتنی بر هویت دیگری نیز وجود دارد.

پالیگان آی‌دی که فروردین معرفی شده است، کنترل کامل هویت دیجیتالی کاربران را در اختیار آنها قرار می‌دهد و به کاربران امکان می‌دهد تا بدون افشا کردن اطلاعات شخصی، جنبه‌های خاصی از هویت خود را ثابت کنند.

پالیگان آیدی
منبع: Polygon Technology

پالیگان آی‌دی بر اساس پروتکل دانش صفر عمل می‌کند. پروتکل دانش صفر روشی است که به موجب آن، یک کاربر (اثبات‌کننده) می‌تواند به کاربر دیگر (بررسی‌کننده) ثابت کند اطلاعاتی که ارائه داده است درست و واقعی است، در حالی که  هیچگونه اطلاعات اضافی به غیر از مواردی که واقعی بودن اطلاعات ارائه‌شده را ثابت کند افشا نمی‌شود.

پالیگان گفته است که پروتکل Iden3 و Circom ZK را ترکیب کرده است تا قدرتمندترین کاربرد فناوری ZK را ایجاد کند. این پروتکل بر روی دستگاه‌های موبایل اجرا می‌شود. پالیگان آیدی، ارائه ویژگی‌ها و اطلاعات هویتی که می‌توان از آنها برای ایجاد گواه zkSNARK استفاده کرد را امکان‌پذیر می‌سازد تا به طور خصوصی به تعامل با قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکز، سرویس‌های وب۳ و سایر موارد هویتی پرداخت. هدف از این سرویس، اثبات جنبه‌های خاصی از هویت بدون ارائه اطلاعات شخصی است.

بلاگ پالیگان خبرهای خوبی برای DAO ها به همراه داشته است. در بلاگ پالیگان نوشته شده است:

اکنون DAO ها می‌توانند تأییدیه‌هایی درباره اعضای خود به صورت کاملا خصوصی و بدون نیاز به مجوز صادر کنند. بدین ترتیب، DAO ها می‌توانند بدون نیاز به جمع‌آوری اطلاعات شخصی و صرفا اعتماد به اثبات ZK و صادرکننده، تاییدیه‌ها درباره کاربران خود را بررسی و تایید کنند. از این تاییدیه‌ها می‌توان بدون نظارت استفاده کرد تا در مواردی نظیر تصمیم‌گیری یا توزیع پاداش‌ها از آنها بهره برد.

پالیگان گفته است در ماه‌های آتی اکوسیستم پالیگان آی‌دی به حدی رشد خواهد کرد تا شامل مجموعه ابزار، سرویس‌های پلتفرمی و مواردی برای توسعه‌دهندگان شود تا به آموزش، آزمایش و یکپارچه‌سازی برنامه‌های رایج و برنامه‌های غیرمتمرکز خود بپردازند که از قابلیت‌های منحصربه‌فرد polygon ID بهره می‌برند.

توییت polygon matic
منبع: Twitter

اندکی پس از معرفی این سرویس توسط پالیگان، قیمت MATIC افزایش یافت و در تاریخ ۲۳ ژوئن (۲ تیر) به ۰.۵۱۱۱ دلار رسید. در حال حاضر قیمت MATIC با ۲۵.۷۸٪ افزایش نسبت به روز گذشته تقریبا به ۰.۵۰ دلار رسیده است.

قیمت MATIC
قیمت MATIC. منبع: TradingView

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا