اخبار خارجی

نهنگ‌های بیت کوین منتظر خرید در چه قیمتی هستند؟

با اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه، به نظر می‌رسد فروش شدید بیت کوین متوقف شده باشد. با این حال برخی از تحلیلگران معتقدند رمز ارز BTC همچنان مستعد کاهش قیمت بیشتر است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت کوین همچنان در کانال ۳۸،۰۰۰ دلار که به عقیده برخی از تحلیلگران، منطقه حمایتی و مقاومتی قابل توجهی است معامله می‌شود.

در این مطلب تصمیم داریم تا نگاهی دقیق‌تر به پیش‌بینی تحلیگران در رابطه با قیمت بیت کوین بیندازیم و سطوحی که باید در کوتاه مدت در نظر داشته باشیم را با هم بررسی کنیم.

حدود ۲۵٪ از نهادها در ضرر هستند

پلتفرم تجزیه و تحلیل داده‌های آنچین گلسنود به تازگی نموداری از میزان سود نهادها را به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد، چیزی بین ۶۵.۷۸ تا ۷۶.۷٪ از آنها در سود قرار دارند.

نمودار نهادهای هولدر بیت کوین
نمودار نهادهای هولدر بیت کوین

همانطور که در نمودار بالا مشخص است، بیش از یک چهارم تمامی نهادهای فعال در شبکه بیت کوین اکنون در ضرر قرار دارند و تقریبا ۱۰.۹٪ از این نهادها بین ۳۳،۵۰۰ تا ۴۴،۶۰۰ دلار بیت کوین خریده‌اند.

گلسنود در این رابطه نوشته است:

در صورتی که بازار نتواند روند صعودی پایداری را ایجاد کند، این دسته از کاربران، از نظر آماری بیشترین احتمال را برای ایجاد فشار فروش دارند، به خصوص اگر قیمت بیت کوین به کمتر از قیمت خرید آنها سقوط کند.

قیمت بیت کوین می‌تواند بیش از این کاهش یابد

شرکت تحقیقاتی دلفی دیجیتال که پیش‌تر از حرکت بیت کوین به منطقه‌ای با مقاومت‌های روزانه، هفتگی و ماهیانه خبر داده بود، دیدگاه نزولی دیگری در رابطه با قیمت این ارز ارائه داده است.

دلفی دیجیتال گفته بود تلاقی مقاومت‌ها در نمودار بیت کوین باعث خواهد شد تا محدوده ۴۵،۰۰۰ دلاری برای کسب سود و کاهش ریسک کاملا منطقی باشد. پیش‌بینی که محقق شد و قیمت مدت کوتاهی پس از رسیدن به این سطح کاهش یافت.

نمودار بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱۲ ساعته

به گفته تحلیگران این شرکت، قیمت بیت کوین در طول دو هفته گذشته متوقف شده است و هنوز موفق به بازپس‌گیری هیچ ساختار حمایتی هفتگی یا نقطه میانی محدوده سالیانه خود نشده است.

دلفی دیجیتال در این رابطه گفت:

اگر سطح ۴۰،۰۰۰ دلاری حفظ نشود، ساختار بعدی بازار در محدوده ۳۸،۵۰۰ دلار اهمیت خواهد یافت و اگر این محدوده هم از دست برود، می‌توان انتظار داشت سطوح پایین گذشته بار دیگر محقق شوند و احتمال زیادی برای کاهش قیمت وجود دارد.

انباشت نهنگ‌ها زیر سطح ۳۸،۰۰۰ دلار

شرکت تحلیلی ویل مپ (Whalemap) به تازگی اطلاعات جدیدی از نهنگ‌ها منتشر کرده که سطوح قیمتی که در چهار ماه گذشته ورودی سرمایه بیشتری داشته است را به تفکیک نشان می‌دهد.

نمودار نهنگ‌های بیت کوین
نمودار وضعیت نهنگ‌های بیت کوین

ویل مپ در این رابطه نوشته است:

اکنون مناطق مورد علاقه نهنگ‌ها به خوبی تعریف شده‌اند. محدوده ۳۴،۰۰۰ دلاری بعد از محدوده‌های ۳۶،۰۰۰ تا ۳۷،۰۰۰ دلار مورد انتظار نهنگ‌ها است. تغییر روند کلان نیز در بالای محدوده ۴۸،۵۰۰ دلاری مشاهده می‌شود.

با توجه به نمودار فوق، سطوح ۴۰،۰۰۰، ۴۳،۵۰۰ و ۴۶،۵۰۰ محدوده‌های مقاومتی برای بیت کوین هستند و مقاومت اصلی پیش روی آن در محدوده ۴۸،۵۰۰ دلاری قرار گرفته است.

مایک مگ گلون، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ اما معتقد است قیمت بیت کوین در حال حاضر به اندازه کافی پایین است. وی در توییتی خاطرنشان کرد قیمت کنونی نسبت به میانگین سالیانه سطوح پایین قیمتی در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۸ کمتر است.

توییت مایک مک گلون

ارزش کل بازار رمزارزها در حال حاضر به ۱.۷۰۸ تریلیون دلار رسیده است و بیت کوین، ۴۲.۱ ٪ از آن را تشکیل می‌دهد. به نظر شما کف قیمت بیت کوین در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا