اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کویناخبار عمومی

جروم پاول بار دیگر به عنوان رییس فدرال رزرو انتخاب شد؛ چه چیزی در انتظار بیت کوین است؟

در ساعات اولیه کاری نیویورک و پس از اعلام انتخاب مجدد جروم پاول به عنوان رییس فدرال رزرو، بازار بورس و بازار رمزارزها مقداری نوسان را تجربه کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌دسک، بعضی از تحلیلگران، اصلاح کنونی بازار رمزارزها را پس از روند صعودی قوی طی چند ماه اخیر، موضوعی عادی می‌دانند.

سایمون پیترز (Simon Peters) تحلیلگر eToro در این خصوص گفته است:

با توجه به دستیابی بیت کوین و سایر رمزارزها به رکورد قیمت جدید، این احتمال وجود داشت که سرمایه‌گذاران به برداشت سود خود بپردازند. این موضوع نیز منجر به کاهش قیمت‌ها می‌شود.

نوسانات بازار رمز ارزها

بیت کوین پس از اندکی رشد در اوایل روز جاری، روند نزولی اخیر خود را ادامه داد. در حال حاضر، قیمت بیت کوین معادل ۵۶،۲۸۱ دلار است که کاهش ۲٪ نسبت به ۲۴ ساعت گذشته را نشان می‌دهد. شرایط اتریوم نیز همانند بیت کوین است و پس از اندکی افزایش قیمت مجددا به روند نزولی بازگشت و اکنون قیمت ETH برابر ۴،۱۳۲ دلار است.

پس از اعلام جو بایدن مبنی بر اینکه جروم پاول مجددا برای رییس فدرال رزرو انتخاب شده است، بازار رمزارزها و بازار بورس اندکی نوسان قیمت را تجربه کردند.

در این بین، بعضی از صاحب‌نظران معتقدند که سطح حمایتی ۵۵,۰۰۰ دلار حفظ می‌شود.

جو دی‌پاسکال (Joe DiPasquale) مدیرعامل BitBull Capital گفته است:

فشار روند نزولی بر روی رمزارزهای مهم و بزرگ نظیر بیت کوین و اتریوم انتظار می‌رفت. قیمت بیت کوین طی ۴۵ روز اخیر بیش از ۵۰٪ افزایش یافته و به رکورد جدیدی رسیده است. انتظار می‌رود که در هفته جاری شاهد عدم نوسان قیمت و حفظ محدوده ۵۵,۰۰۰ دلار باشیم و سپس تا پایان ماه، قیمت این رمزارز به ۶۰,۰۰۰ دلار برسد. هنگامی که چنین روندهای صعودی رخ می‌دهد، بارها شاهد بودیم که سرمایه‌گذاران به برداشت سود خود اقدام کنند.

وی افزود:

خبر انتصاب پاول بر عرصه کریپتو تاثیرگذار بوده است، زیرا هیچ نشانه‌ای از فشار کمی (quantitative tightening) از جانب دولت آمریکا وجود ندارد و صرفا شاهد کاهش تسهیل کمی (quantitative easing) هستیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین سطح مقاومتی های کوتاه و شاخص قدرت نسبی را نشان می دهد - نوسانات بازار رمزارزها
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

خریداران بیت کوین در آخر هفته نیز هم‌چنان فعال بودند. هرچند افزایش قیمت باعث نشد که قیمت این رمزارز از سطح مقاومتی ۶۰,۰۰۰ دلار عبور کند. قیمت بیت کوین هم‌چنان در حال یافتن حمایت اصلی است، به طوری بیت کوین در تلاش برای حفظ قیمت خود و پیدا کردن حمایت اصلی در بالاتر از سطح ۵۳۰۰۰ دلار است.

سیگنال‌های نمودار روزانه در حال معمولی و خنثی قرار دارند. این موضوع نشان می‌دهد که روند کنونی ممکن است به بازار معاملات آسیا نیز منتقل شود. خریداران باید از سطح حمایتی اولیه ۵۵,۰۰۰ دلار دفاع کرده و از روند نزولی کوتاه‌مدت عبور کنند تا به روند صعودی و اهداف قیمتی بیشتر دست یابند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به سمت سطوح اشباع فروش نزدیک می‌شود. این موضوع می‌تواند از بازیابی قیمت همانند اواخر ماه سپتامبر پشتیبانی کند. هرچند، در بازیابی قیمت ماه سپتامبر، بیت کوین نتوانست از قیمت ۶۹,۰۰۰ دلار عبور کند.

قیمت بیت کوین اکنون پایین‌تر از سطح میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته (۵۷،۵۰۰ دلار) در حال حرکت است. همچنین در نمودار یک ساعته آن، خط روند نزولی در محدوده ۵۸،۰۰۰ دلار شکل گرفته است. اگر قیمت بیت کوین بتواند خود را به بالاتر از سطح ۵۶،۵۰۰ دلار برساند اولین مقاومت در سطح ۵۷،۲۰۰ دلار را پیش رو خواهد داشت. این مقاومت در سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی از کاهش اخیر قیمت در سطح ۵۹،۴۱۱ دلار تا ۵۵،۶۳۳ دلار قرار گرفته است. مقاومت اصلی بعدی نیز در سطح ۵۸،۰۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعت
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ ساعت
منبع
coindeskcoindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا