تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، BNB و سولانا؛ ۲۱ فروردین ۱۴۰۳

کم‌تر از ۱۰ روز تا هاوینگ بیت کوین (BTC) باقی مانده و این ارز دیجیتال با قدرت به استقبال رویداد مهم خود می‌رود. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین هم نشان می‌دهد احساسات معامله‌گران همچنان مثبت است و تقاضای آن در سطوح پایین‌تر، افزایش می‌یاید.

به گزارش میهن بلاکچین، داده‌های وب سایت کوین‌شیرز (CoinShares) نشان می‌دهد که صندوق‌ها و محصولات کریپتویی در هفته گذشته ۶۴۶ میلیون دلار سرمایه جدید را به خود جذب کرده‌اند. در نتیجه خالص ورود سرمایه صندوق‌های مذکور در سال جاری به ۱۳.۸ میلیارد دلار رسیده که بسیار بیشتر از جریان ورودی ۱۰.۶ میلیارد دلاری آن‌ها در سال ۲۰۲۱ است.

شرکت سنتیمنت (Santiment) هم اعلام کرده است که به احتمال زیاد، جریان ورود سرمایه به صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین تا زمان هاوینگ ادامه می‌یابد. با این حال، این شرکت تاکید کرد:

حال باید ببینیم حجم معاملات ETFها و حجم آنچین بیت کوین، بلافاصله پس از هاوینگ کاهش پیدا می‌کند یا خیر.

در مطلب پیش رو با بررسی تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، BNB و سولانا تلاش کرده‌ایم مهم‌ترین حمایت‌ها و مقاومت‌های پیش روی آن‌ها را مشخص کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین در تاریخ ۸ آوریل (۱۹ فروردین)، الگوی مثلث متقارن خود را شکست و نشان داد که گاوها (خریداران) بر خرس‌ها (فروشندگان) غلبه کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین – منبع: تریدینگ‌ویو

BTC به احتمال زیاد مجددا سقف تاریخی خود در ۷۳٬۷۷۷ دلار را آزمایش خواهد کرد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع قابل‌توجه عمل کند اما اگر BTC بر آن غلبه کند، در ادامه می‌تواند به سمت هدف الگوی خود یعنی ۸۴٬۰۰۰ دلار حرکت کند.

خرس‌ها هم فرصت زیادی ندارد. اگر آن‌ها بخواهند دوباره کنترل بازار را در دست بگیرند، باید به سرعت قیمت بیت کوین را به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۶۸٬۳۳۵ دلار) برگردانند. در این صورت، قیمت BTC ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (موج قرمز رنگ، ۶۴٬۸۲۸ دلار) سقوط کند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

قیمت اتریوم (ETH) برای چند روز در محدوده ۳٬۰۵۶ تا ۳٬۶۷۹ دلار در نوسان بود. این مسئله نشان داد که سرمایه‌گذاران آن هنوز مردد هستند.

نمودار روزانه قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم – منبع: تریدینگ‌ویو

ETH در حال حاضر هم در نزدیکی مقاومت ۳٬۶۷۹ دلار قرار دارد. این سطح اهمیت بسیار زیادی دارد و معامله‌گران باید به شدت مراقب آن باشند. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، اتریوم می‌تواند حرکت صعودی خود را به سمت ۴٬۰۹۳ دلار آغاز کند. اتریوم در این سطح احتمالا با دفاع خرس‌ها مواجه می‌شود اما اگر بر آن‌ها غلبه کند، در ادامه می‌تواند به سمت محدوده ۴٬۴۸۸ دلار حرکت کند.

با این حال اگر قیمت اتریوم بعد از رسیدن به ۳٬۶۷۹ دلار به شدت کاهش یابد و به پایین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۳٬۴۹۶ دلار) برسد، نشان می‌دهد که برای مدت بیشتری ممکن است در رنج مذکور در نوسان باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت BNB

قیمت BNB همچنان در الگوی مثلث متقارن خود قرار دارد و به نظر می‌رسد عرضه و تقاضای آن به تعادل رسیده است.

نمودار روزانه قیمت ‌BNB
نمودار روزانه قیمت ‌BNB – منبع: تریدینگ‌ویو

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه BNB (موج آبی رنگ، ۵۷۰ دلار) به تدریج افزایش یافته و شاخص قدرت نسبی آن (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد. این شاخص‌ها نشان می‌دهند که خریداران BNB در موقعیت بهتری قرار دارند. علاوه بر این BNB به مقاومت مثلث مذکور (خط روند نزولی آبی تیره در تصویر بالا) نزدیک شده است. اگر BNB بر این مقاومت غلبه کند، در ادامه می‌تواند دوباره رکورد خود در ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) یعنی ۶۴۵ دلار را آزمایش کند.

برعکس اگر قیمت BNB بعد از رسیدن به مقاومت مثلث خود کاهش یابد، نشان می‌دهد که ممکن است برای چند روز دیگر در این الگو در نوسان باشد. سقوط BNB به زیر این الگو هم فشار فروش آن را افزایش می‌دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت سولانا

خریداران در تلاش هستند تا قیمت سولانا (SOL) را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (موج آبی رنگ، ۱۸۱ دلار) برسانند اما فروشندگان به شدت از این سطح دفاع کرده‌اند.

نمودار روزانه قیمت ‌سولانا
نمودار روزانه قیمت ‌سولانا – منبع: تریدینگ‌ویو

اگر قیمت SOL با فشار فروش زیادی مواجه شود و کاهش یابد، ممکن است تا حمایت کلیدی ۱۶۲ دلار سقوط کند. خریداران باید به شدت از این سطح محافظت کنند چون اگر شکست بخورند، قیمت سولانا ممکن است تا محدوده ۱۲۶ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر اگر قیمت SOL بعد از رسیدن به سطح ۱۶۲ دلار رشد کند و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود برسد، نشان می‌دهد که ممکن است مدت زمان بیشتری در محدوده ۱۶۲ تا ۲۰۵ دلار در نوسان باشد. مرحله بعدی روند صعودی SOL هم با عبور از مقاومت ۲۰۵ دلار شروع می‌شود.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا