اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بیت کوین

قیمت بیت کوین از ۴۳۰۰۰ دلار عبور کرد + تحلیل قیمت ارزهای برتر بازار

بیت کوین بعد از مدت‌ها توانست از سد مقاومت ۴۳۰۰۰ دلار عبور کند. به همراه آن آلتکوین‌ها نیز رشد‌ بسیار خوبی را تجربه کرده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف بیت کوین در چند روز گذشته بازگشت بسیار خوبی را تجربه کرده است. بانک جی‌پی‌مورگان صندوق BTC جدیدی را با کمک گروه سرمایه‌گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) برای مشتریان خصوصی خود راه‌اندازی کرده است. افزایش شمار سازمان‌های مالی که برای مشتریان خود محصولات سرمایه‌گذاری در حوزه رمز ارزها راه‌اندازی کرده‌اند نشان می‌دهد تقاضا برای سرمایه‌گذاری در این حوزه در حال افزایش است.

ویلی وو تحلیل‌گر داده‌های درون زنجیره‌ای بلاکچین اعلام کرده است هولدرهای قدرتمند در حال انباشت بیت کوین هستند. وی اضافه کرد از سه ماه پایانی سال ۲۰۲۰ تاکنون چنین تقاضایی برای رمزارزها وجود نداشته است.

قیمت رمز ارزها

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین

بیت کوین از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود در قیمت ۳۸،۱۱۱ دلار به سمت بالا حرکت کرده است که نشان می‌دهد احساسات بازار مثبت شده است و تریدرها در حال خرید در کف قیمت هستند. معامله‌گران همچنان سعی می‌کنند سطح‌های قیمتی را به خوبی حفظ کنند. سطح حمایت ۴۲،۴۵۱ دلار از سطح‌های کلیدی برای ادامه روند صعودی است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه
نمودار قیمت BTC

در زمان نگارش این خبر قیمت بیت کوین ۴۳،۸۶۳ دلار است. جفت ارز BTC/USDT الگو سر و شانه معکوس را تشکیل داده است که با بسته شدن قیمت بالای خط گردن تکمیل می‌شود. اگر تریدرها بتوانند قیمت را بالای خط گردن نگه دارند، این نمودار می‌تواند مسیر حرکت قیمت به سمت هدف الگو سر و شانه معکوس در ۵۵،۷۷۸ دلار را طی کند.

اما از آنجا که ممکن است خرس‌های بازار در سطح ۵۰،۰۰۰ تا ۵۱،۵۰۰ دلار مقاومت سختی از خود نشان دهند احتمال دارد روند صعودی به صورت مستقیم ادامه پیدا نکند.

از طرف دیگر اگر قیمت از سطح کنونی به سمت پایین حرکت کند، نمودار این جفت ارز می‌تواند بار دیگر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را آزمایش کند. شکست این سطح نشان‌دهنده این است که خرس‌ها به بازار برگشته‌اند.

تحلیل نمودار قیمت اتریوم

اتریوم در ۴ آگوست (۱۳ مرداد) از خط روند نزولی بازگشت خورد و تریدرها موفق شدند این خط را به یک حمایت تبدیل کنند. در حال حاضر گاوهای بازار قصد دارند قیمت را به بالاتر از مقاومت مهم ۳۰۰۰ دلار هدایت کنند.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت ETH

در زمان نگارش این خبر قیمت اتریوم ۲،۹۷۶ دلار است. اگر اتریوم نتواند به ۳۰۰۰ دلار برسد، جفت ارز ETH/USDT می‌تواند تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۲،۴۲۸ دلار سقوط کند. احساسات بازار اتریوم همچنان مثبت است و بازگشت قیمت از این سطح آن را تایید می‌کند. پس از آن گاوها بار دیگر تلاش می‌کنند تا بر مقاومت ۳۰۰۰ غلبه کنند.

اگر این تلاش با موفقیت همراه باشد روند صعودی جدیدی شکل می‌گیرد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال افزایش است و اندیکاتور RSI در ناحیه خرید بیش از حد قرار دارد. شکست قیمت به زیر سطح EMA ۲۰ روزه اولین نشانه از ضعیف شدن روند صعودی است.

تحلیل نمودار قیمت BNB

کوین صرافی بایننس (BNB) نیز همانند اتریوم در ۴ آگوست از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت بالا برگشت خورد که نشان می‌دهد در قیمت‌های پایین‌تر تقاضای بسیار زیادی وجود دارد. در زمان نگارش این خبر قیمت BNB برابر ۳۵۰ دلار است.

نمودار قیمت بایننس کوین BNB
نمودار قیمت BNB

بسته شدن قیمت بالای سطح ۳۴۰ دلار الگوی مثلث افزایشی را تکمیل می‌کند که باعث می‌شود قیمت به سمت ۳۸۰ دلار و سپس ۴۳۳ دلار حرکت کند. اندیکاتور RSI در ناحیه مثبت قرار دارد و میانکین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال افزایش است.

از طرف دیگر اگر قیمت از این سطح به سمت پایین حرکت کند و نمودارهای میانگین متحرک را به سمت پایین بشکند، جفت ارز BNB/USDT می‌تواند تا خط روند نزولی سقوط کند. شکستن این سطح باعث می‌شود الگو اعتبار خود را از دست دهد و قیمت تا سطح ۲۱۱.۷ دلار کاهش یابد.

تحلیل نمودار قیمت کاردانو

کاردانو در ۳ آگوست خط روند را به سمت بالا شکست و بالای آن تثبیت شد که الگو مثلث کاهشی را باطل می‌کند. خرس‌ها سعی کردند قیمت را در ۴ آگوست به زیر خط روند بکشانند اما تلاش آنها بی‌ثمر بود.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت ADA

نمودارهای میانگین متحرک با موفقیت یکدیگر را قطع کرده‌اند و اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد. قیمت کاردانو در زمان نگارش این خبر برابر ۱.۴۴ دلار است که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۵٪ افزایش داشته است. جفت ارز ADA/USDT می‌تواند به سطح ۱.۵ دلار صعود کند. در این سطح‌ بار دیگر خرس‌ها مقاومت قدرتمندی تشکیل خواهند داد.

شکست سطح ۱.۵ دلار می‌تواند خریداران بیشتری را جذب کند. همین باعث می‌شود قیمت کاردانو به سمت ۱.۶ دلار و ۱.۷۴ دلار صعود کند. از طرف دیگر برای آنکه خرس‌ها کنترل بازار را در دست بگیرند باید قیمت را به زیر ۱.۲۰ دلار بکشانند. اگر این سناریو به واقعیت بپیوندد این جفت ارز می‌تواند تا ۱ دلار نیز سقوط کند.

تحلیل نمودار قیمت ریپل

رمز ارز XRP در تاریخ ۴ آگوست تا سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اصلاح شد. اما گاوها در کف قیمت شروع به خرید کردند. در ۵ آگوست خرس‌ها سعی کردند قیمت را به پایین بکشانند اما بلند بودن سایه پایینی نمودار شمعی در آن روز نشان می‌دهد در سطوح پایین‌تر تقاضای زیادی برای خرید وجود دارد.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت XRP

در زمان نگارش این خبر قیمت ریپل برابر ۰.۷۶ دلار است. در حال حاضر گاوهای بازار سعی دارند قیمت را بالاتر از سطح ۰.۷۵ دلار نگه دارند. اگر تریدرها موفق شوند این سطح را حفظ کنند نمودار XRP/USDT الگو دو دره را تکمیل خواهد کرد و پس از آن احتمال دارد روند قیمت به سمت ۱ دلار و ۱.۰۷ دلار حرکت کند.

از سوی دیگر قیمت می‌تواند از این سطح به سمت پایین حرکت کند و به زیر سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند. این نشان می‌دهد قیمت بار دیگر در محدوده ۰.۵ دلار تا ۰.۷۵ دلار برای چند روز آینده نوسان خواهد داشت.

تحلیل شما از روند قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها چیست؟ آیا روند صعودی قیمت‌ها ادامه‌دار خواهد بود؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا