اخبار آلتکوین

قیمت چین لینک از خطر سقوط نجات یافت؛ تحلیل آنچین و تکنیکال

قیمت چین‌لینک در هفته‌ی گذشته، ۱۳.۶٪ کاهش یافت و کندل هفتگی آن با قیمت ۱۲.۳ دلار بسته شد. این آلت‌کوین پس از از دست دادن حمایت کلیدی خود در ۱۳.۸۴ دلار، شروع به اصلاح کرد. لینک در ۵ جولای به پایین‌ترین قیمت خود، یعنی ۱۱.۰۵ دلار رسید. نهنگ‌های لینک نیز در هفته گذشته ۶.۲ میلیون LINK انباشت کرده‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، براساس داده‌های شرکت سنتیمنت (Santiment)، معیارهای آنچین چین لینک صعودی شده است. اگر انباشت چین‌لینک توسط سرمایه‌گذاران ادامه داشته باشد و لینک بتواند در برابر فروش انبوه مقاومت کند، بهبود قیمت این آلت‌کوین محتمل است. چین‌لینک در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۱۳.۲۸ دلار معامله می‌شود.

بازگشت قیمت لینک براساس معیارهای آن‌چین

براساس داده‌های سنتیمنت، در دو هفته گذشته، عرضه چین‌لینک در صرافی‌ها تقریبا ۳٪ کاهش داشته است. این یکی از معیارهایی است که از بازگشت قیمت این آلت‌کوین حمایت می‌کند.

دومین معیار کلیدی، سود/زیان واقعی شبکه (NPL) است. سود/زیان خالص، جمع معاملات یک دارایی در یک روز معین است. تحلیلگران براساس NPL می‌توانند مشاهده کنند که آیا معامله‌گران در حال ضرر دادن هستند یا سود کردن.

معامله‌گران LINK تسلیم شده‌اند و دو هفته است که در حال فروش دارایی‌های خود با ضرر هستند. داده‌های Santiment، نشان می‌دهد معامله‌گران بین ۲۴ ژوئن تا ۸ جولای (۴ تا ۱۸ تیر) بیش از ۴۷ میلیون دلار ضرر کرده‌اند که این قضیه از تسلیم شدن احتمالی سرمایه‌گذاران لینک حکایت دارد.

عرضه لینک در صرافی
عرضه لینک در صرافی – منبع: Santiment

معیار ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV)، در یک بازه زمانی ۳۰ روزه برای شناسایی سطوح بالا و سطوح پایین نزدیک به قیمت در یک دارایی استفاده می‌شود. معیار MVRV ماهانه‌ لینک، ۹.۳۴٪- شده است. MVRV ماهانه در منطقه‌ای است که معمولا لینک در این منطقه روند خود را معکوس کرده است.

MVRV روزانه در مقابل قیمت لینک
MVRV روزانه در مقابل قیمت لینک – منبع: Santiment

الگوی سروشانه معکوس تکمیل نشد

در حالی که علی مارتینز در مورد تشکیل الگوی سروشانه معکوس در نمودار چین لینک هشدار داده بود، به نظر می‌رسد نهنگ‌ها اجازه این کار را ندادند. قیمت چین لینک به سرعت توانست از منطقه ۱۲.۷ دلار صعود کند و اجازه نداد خط گردن این الگو شکسته شود.

چین لینک در زمان نگارش این مقاله در تاریخ ۸ جولای، با قیمت ۱۳.۴۴ دلار معامله می‌شود. همانطور که در نمودار روزانه LINK مشاهده می‌شود، سطح ۱۳.۸۴ دلار با ناحیه ۲۳.۶٪ فیبوناچی ریتریسمنت چین‌لینک، (از نقطه اوج در ۲۲.۸۶ دلار در ۱۱ مارس، به پایین‌ترین کف آن در ۵ ژوئیه، یعنی ۱۱.۰۵) مطابقت دارد. LINK اخیراً در شکاف ارزش منصفانه (FVG) بین ۱۱.۶۲ تا ۱۲.۱۱ دلار فرو رفته است.

چین‌لینک در FVG، نقدینگی جمع کرد و احتمالا به مرز پایینی منطقه عدم تعادل بین ۱۳.۷۳ تا ۱۴.۲۴ دلار باز خواهد گشت. این امر بیش از ۱۰٪ افزایش در قیمت LINK را نشان می‌دهد.

مقاومت کلیدی بعدی، سطح مهم روانی ۱۶ دلار است.

نمودار روزانه LINK/USDT - منبع: TradingView
نمودار روزانه LINK/USDT – منبع: TradingView

بسته شدن کندل روزانه زیر ۱۲.۵۴ دلار می‌تواند سناریوی صعودی را باطل کند. در این صورت، قیمت چین‌لینک ممکن است به منطقه حمایتی ۱۱.۰۵ دلار کاهش یابد.

منبع
فارکس‌استریت

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا