اخبار عمومی

تنها ۱۳ درصد ICO ها به مرحله اجرایی رسیده اند!

گزارش جدیدی از شرکت حسابداری ارنست و یانگ (EY) که یکی از چهار شرکت بزرگ حسابداری می‌باشد نشان می‌دهد که تنها ۱۳ درصد ICO ها یک پروژه فعال را راه اندازی و اجرا کرده اند. علاوه بر این EY تایید کرد که بسیاری از توکن های ICO ها در حال حاضر با قیمتی کمتر از راه اندازی ICO خود معامله می شوند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

رویترز گزارش داد که EY طی مطالعه و تحقیق خود ۱۴۱ عرضه اولیه پول (ICO) که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده اند را مورد بررسی قرار داده است. از کل ICO های بررسی شده ۸۶ درصد از آنها به پایین تر از ارزش اولیه خود سقوط کرده اند.

این گزارش اخیر به دنبال نظرسنجی دیگری است که EY در دسامبر سال ۲۰۱۷ از ICO ها به عمل آورده بود. گزارش مورد نظر که در زمان اوج علاقه ها به عرضه اولیه پول منتشر شد، میزان پول سرمایه گذاری در این پروژه ها را نشان می‌دهد.

همچنین این گزارش اذعان دارد که حتی در آن زمان، تنها ۵ درصد از ICO های مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته دارای یک محصول کاربردی بودند. تصویر زیر نشان می دهد که اکثریت ICO ها  هنوز یک محصول کارآمد و کاربردی ندارند:

پل بردی، رهبر نوآوری جهانی فناوری بلاک چین در EY، گفت: “این امر بدتر از آنچه ما فکر می کردیم به نظر می رسد.” برودی به عنوان منتقد عرضه اولیه پول مدعی است که این اتفاق بسیار بدتر از شرکت هایی است که در حباب  dot-com راه اندازی شده اند. وی بیان کرد:

حداقل در زمان حباب دات کام از سایت Pets.com شما می توانستید غذای حیوانات خانگی را خریداری و دریافت کنید. آنها دارای یک کار و محصول مشخص بودند.

EY توضیح داد که یکی از مشکلات عرضه اولیه پول این است که آنها توکن های چند منظوره بوده اند. به طور نظری، این توکن ها برای استفاده در پرداخت های وبسایت ها، ابزارها یا شبکه هایی بودند که شرکت های ICO در حال ایجاد آن ها بودند.

با این حال، هنگامی که این پروژه ها راه اندازی شد، بسیاری از شرکت های عرضه اولیه پول توکن های خود را رها کردند و به جای آن شروع به پذیرش ارزهای رایج و یا دیگر ارزهای دیجیتالی کردند. قابل توجه است که برخی از آنها پذیرش توکن خود را متوقف کردند، زیرا نگران بودند که این توکن ها ارزش خود را حفظ نکنند.

ICO ها در سال ۲۰۱۷ گسترش یافتند. تخمین زده شده است که در همان سال تنها بیش از ۵ میلیارد دلار توسط پروژه های ICO سرمایه جذب شده است و این حرکت هنوز متوقف نشده است. همانطور که CryptoGlobe در ماه جون گزارش داده است، تقریبا ۱۴ میلیارد دلار توسط ICO ها در سال ۲۰۱۸ سرمایه جذب شده است. با وجود یافته های جنجالی ارنست و یانگ، به نظر می رسد که ICO ها هم چنان با قدرت پیش می‌روند.

نظر شما در مورد عرضه اولیه پول چیست؟

منبع
cryptoglobe

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا