اخبار خارجی

پروتکل pSTAKE از ارائه خدمات استیکینگ شناور BNB خبر داد

پروتکل استیکینگ شناور pSTAKE امکان استیک کردن (سپرده‌گذاری) هر مقدار غیر صفر از بایننس کوین (BNB) را برای کاربران فراهم کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، پروتکل pSTAKE، پروتکل استیکینگ شناور از شبکه Persistence لایه ۱ مبتنی بر تندرمینت، در حال ارائه یک قابلیت سپرده‌گذاری شناور برای بایننس کوین (BNB)، کوین بومی بایننس اسمارت چین است.

در زمان نوشتن این مطلب، BNB پنجمین رمزارز بزرگ با ارزش بازار نزدیک به ۵۱.۶ میلیارد دلار است و زنجیره BNB در جایگاه دوم بلاکچین‌های قرارداد هوشمند جهان قرار دارد. Staking به فرآیند نگهداری کوین در کیف پول ارز دیجیتال در ازای پاداش اشاره دارد. استیکینگ برای مدیریت غیرمتمرکز و آن چین زنجیره BNB ضروری است.

کاربران می‌توانند BNB خود را از طریق برنامه pSTAKE استیک کنند و در ازای آن توکن stkBNB دریافت کنند که در نسبت ۱ به ۱ با BNBهای استیک‌شده قرار دارد. توکن‌های stkBNB مستقیما به عنوان توکن‌های BEP-20 مینت می‌شوند. می‌توان توکن‌های stkBNB را برای کسب بازدهی بیشتر در پلتفرم‌های لندینگ به کار گرفت؛ بنابراین، کاربران دو منبع درآمد خواهند داشت؛ یکی زمانی که BNB را در pSTAKE استیک می‌کنند و یکی سود حاصل از وام دادن و استقراض stkBNB.

در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ (بهار ۱۴۰۱)، با وجود اینکه احساسات بازار چندان مثبت نبود، روزانه آدرس‌های جدید بسیار زیادی در زنجیره BNB ایجاد می‌شود که نشان می‌دهد تعداد زیادی شرکت‌کننده جدید وارد اکوسیستم BNB می‌شوند. میخیل پندی (Mikhil Pandey)، سرپرست پروژه pSTAKE گفت:

کاربران می‌توانند با استیکینگ شناور BNB بین ۵.۵٪ الی ۶٪ سود دریافت کنند. علاوه بر این فرصت استفاده از stkBNB در سایر راه‌های تولید بازدهی مانند تامین نقدینگی و استقراض را دارند.

در شیوه سنتی استیکینگ، سرمایه‌گذاران نقدینگی کوین‌های خود را از دست می‌دهند و از فرصت‌های بازدهی چشم پوشی می‌کنند. مشتقات نقدینگی مانند stkBNB این مشکل را با آزاد کردن ارزش BNB استیک شده حل می‌کنند. pSTAKE بر این باور است که stkBNB رشد اکوسیستم زنجیره BNB را سرعت خواهد بخشید. این شرکت در حال حاضر محصولات استیکینگ شناور را برای شبکه‌های کازماس، پرسیستنس و اتریوم ارائه می‌دهد.

pSTAKE در یک بیانیه مطبوعاتی گفت:

stkBNB به کاربران فعلی و کاربران جدید انگیزه می‌دهد مشارکت خود را در اکوسیستم BNB افزایش دهند که به معنای استیکینگ بیشتر و شبکه قوی‌تر است.

این مطلب تنها به دلیل اطلاع رسانی ترجمه و منتشر شده است و به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها نیست.


بازار استیکینگ شناور BNB از تنها چهار پلتفرم Ankr ،SteakBank ،AtaFi و Stader تشکیل شده و کوچکتر از بازار اتر است. طبق گزارش Dune Analytics، تا زمان نگارش این مطلب، هشت پلتفرم استیکینگ شناور اتر، به رهبری لیدو، بیش از ۴.۵ میلیون ETH (به ارزش ۷.۷۲ میلیارد دلار) نگه داشته‌اند.

  • با استفاده از پلتفرم pSTAKE چه مقدار BNB را می‌توان سپرده‌گذاری (استیک) کرد؟

pSTAKE به کاربران این امکان را می‌دهد که هر مقدار غیر صفر از BNB را سپرده بگذارند و با معامله stkBNB خود با دارایی دیگر در هر زمان، دوره هفت روزه خواب سرمایه که در روش‌های سنتی استیکینگ مرسوم است را دور بزنند. BNB که در سایر پلتفرم‌های استیکینگ شناور مانند Ankr و SteakBank استیک می‌شود، دارای یک دوره خواب سرمایه حداقل هفت روزه است. علاوه بر این، Ankr از کاربران می‌خواهد که حداقل ۱.۰۰۲ واحد BNB برای شروع سپرده بگذارند. دوره خواب سرمایه (unbonding) به مدت زمانی اشاره دارد که کاربر رمزارز خود را قبل از فروش یا انتقال آن نگه می‌دارد.

  • کارمزد سپرده‌گذاری BNB در pSTAKE چقدر است؟

pSTAKE به مدت ۹۰ روز کارمزد دریافت نمی‌کند و به کاربران امکان می‌دهد ۱۰۰٪ پاداش‌های استیکینگ را کسب کنند.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا