اخبار اتریوم

هشدار QCP Capital: احتمال اصلاح قیمت اتریوم پس از ارتقای دنکن

شرکت QCP Capital با وجود افزایش اخیر قیمت اتریوم و عبور از ۴٬۰۰۰ دلار نسبت به اصلاح احتمالی آن هشدار داده و به تغییر در احساسات بازار و احتمال کم تایید ETF اسپات اتریوم در آینده نزدیک اشاره کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین، شرکت تجارت دارایی‌های دیجیتال QCP Capital، مستقر در سنگاپور، نسبت به پتانسیل بلندمدت اتر خوش‌بینی محتاطانه‌ای دارد. این شرکت ضمن اینکه نسبت به افزایش احتمالی قیمت به ارتقاء دنکن (Dencun) اشاره می‌کند، در عین حال نگرانی خود را در مورد میزان اهرم در بازار این ارز دیجیتال ابراز کرده است.

QCP Capital در سری یادداشت‌های اخیر منتشر شده در کانال تلگرامی خود اعلام کرد قیمت اتر (ETH) ممکن است شاهد یک اصلاح احتمالی باشد. اگرچه قیمت ETH از ۴٬۰۰۰ دلار گذشته که بالاترین قیمت آن در دو سال اخیر است، QCP می‌نویسد که تغییری در احساسات بازار مشاهده می‌کند که به معکوس شدن ریسک منفی اشاره دارد. این معکوس‌ها تفاوت در نوسانات ضمنی بین آپشن‌های کال (Call) و پوت (Put) را اندازه‌گیری کرده و منفی شده‌اند که احتمالا دلیل آن احتمال کم تایید شدن ETF اسپات اتر در آینده نزدیک است.

از لحاظ تاریخی، ارتقاء شبکه‌ها مانند تپ روت (Taproot) بیت کوین و مرج (Merge) اتریوم کمترین تاثیر را بر قیمت‌گذاری در شرایط نزولی و خنثی بازار داشته‌اند، اما با تحرک فعلی موجود در بازار، ممکن است شاهد تاثیراتی در قیمت اتریوم و پروژه‌های لایه ۲ آن باشیم. تحلیلگران QCP معتقدند ارتقای دنکن همراه با ورود احتمالی سرمایه به اکوسیستم‌های لایه ۲ خواهد بود.

طبق داده‌های بازار پیش‌بینی پلی‌مارکت (Polymarket) فقط ۳۱٪ احتمال دارد که ETF اتر تا تاریخ ۳۱ می (۱۱ خرداد) تایید شود.

علاوه بر این، داده‌های بازار نشان می‌دهد تقاضا برای آپشن‌های پوت (Put) اتر افزایش یافته است، زیرا معامله‌گران برای اصلاح کوتاه‌مدت قیمت آماده می‌شوند. این موضوع از داده‌های اسکیو (Skew) منفی برای نسبت‌ آپشن‌های Call-Put یک ماهه و ۶۰ روزه منعکس می‌شود، در حالی که احساسات بلندمدت مثبت باقی مانده است.

QCP همچنین نوشت که نگران میزان اهرمی است که در حال حاضر در بازار وجود دارد، اما در طرف مقابل معامله‌گران به سرعت هر افت قیمتی را خریداری خواهند گرفت. گفته می شود که اهرم بیش از حد در بازار باعث سقوط می ۲۰۲۱ شده است که طی آن قیمت‌ها در طی ۲۴ ساعت ۳۰٪ کاهش یافت و قیمت بیت کوین در ژانویه ۱۰٪ اصلاح شد.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا