مبتدی آموزش

معرفی کوئیل بات (QuillBot)؛ هوش مصنوعی مناسب برای تولیدکنندگان محتوا و دانشجویان

افزونه کروم این ابزار هوش مصنوعی بیشتر از ۳ میلیون مرتبه دانلود شده است! ابزاری که با آن می‌توانید مهارت نوشتن، متون، مقالات و نوشته‌های خود را بهبود دهید. در عصر دیجیتال امروز، رد پای ابزارهای هوش مصنوعی در هر صنعتی پیدا می‌شود؛ از صنایع پیچیده نظامی، پزشکی و بازارهای مالی گرفته تا فعالیت‌های ساده‌ای مانند نگارش یک انشای روان برای تکلیف مدرسه. کوئیل بات (QuillBot) یک نرم‌افزار AI برای بازنویسی محتوا است که به بهتر شدن کیفیت متن کمک می‌کند. دانشجویان، اساتید، نویسندگان انواع محتوا مانند مقالات خبری، علمی، گزارش‌های پژوهشی، وبلاگ‌نویسی و به‌طور کلی همه افرادی که با محتوای متنی سروکار دارند، می‌توانند از این نرم‌افزار کمک بگیرند. با این مطلب از میهن بلاکچین همراه باشید تا با ابزار هوش مصنوعی QuillBot و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شویم، کوئیل بات را با برنامه ویرایش متن گرامرلی مقایسه کنیم و در ادامه ببینیم آیا استفاده از کوئیل بات رایگان است یا باید اشتراک پولی آن را تهیه کنیم.

نکات کلیدی

🔻 نرم افزار هوش مصنوعی کوئیل بات، ابزاری برای بازنویسی محتوای متنی است.
🔻 از کوئیل بات می‌توانیم برای خلاصه‌نویسی، ارزیابی گرامر، ترجمه متن، رفرنس‌دهی و بررسی سرقت ادبی استفاده کنیم.
🔻 کوئیل بات در قالب افزونه برای مرورگر کروم (بیش از ۳ میلیون دانلود) و اج، برنامه برای گوشی‌‌های اندرویدی و IOS و نسخه دسکتاپ دستگاه‌های MacOS عرضه شده است.
🔻 در نسخه رایگان کوئیل بات محدودیت‌ استفاده وجود دارد و برای بهره‌مندی از امکانات کامل باید اکانت پریمیوم کوئیل بات را تهیه کنید.

کوئیل بات چیست؟

نرم افزار هوش مصنوعی QuillBot چیست
منبع: Elegantthemes.Com

کوئیل بات (Quillbot) یک دستیار نویسندگی پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی است که به تولید محتوای باکیفیت کمک می‌کند. روهان گوپتا (Rohan Gupta) دانش‌آموخته علوم مالی و کارشناس ارشد علوم کامپیوتر از دانشگاه ایلینوی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران این نرم‌افزار است. کوئیل بات بر مبنای الگوهای پردازش زبان طبیعی (NLP) طراحی شده است و از جمله قابلیت‌های آن می‌توانیم به بهبود دستور زبان و سبک نوشته، بازنویسی پارگراف‌ها و افزایش پیوستگی در متن اشاره کنیم. مهم‌ترین هدف نرم‌افزار کوئیل بات این است که تمام نیازهای مخاطب در حوزه نوشتار از جمله نگارش متون آکادمیک، وبلاگ‌نویسی و ویراستاری متن را برآورده کند. اگر علاقه‌مند به این حوزه هستید، مطالعه مقاله «۵ مورد از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تحقیق و آموزش» هم می‌تواند برای شما جذاب باشد.

کوئیل بات چطور کار می‌کند؟

نرم‌افزار کوئیل با استفاده از تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی ابتدا متن را به اجزاء سازنده آن تجزیه می‌کند، سپس ارتباط بین بخش‌های مختلف را تحلیل می‌کند و در نهایت مفهوم کلی را در متن بازنویسی‌شده به تصویر می‌کشد. در ادامه نحوه کار کوئیل بات را مرحله به مرحله بررسی می‌کنیم:

 • جایگزینی کلمات و عبارات: کوئیل بات بر مبنای مجموعه گسترده‌ای از الگوهای زبانی و مترادف‌هایی که آموخته است، می‌تواند کلمات و ساختار مشابه با متن را تولید کند. نرم‌افزار برای حفظ معنای خروجی، فقط از کلمات مترادف استفاده نمی‌کند و شباهت متن و معنا را هم در نظر می‌گیرد.
 • انطباق قواعد زبانی: کوئیل‌بات هنگام بازنویسی متن به ساختار عبارات و قواعد دستور زبان هم توجه می‌کند. برای اینکه متن نهایی از نظر گرامر بی‌نقص باشد، خود نرم‌افزار کلمات تولید‌شده را اصلاح و جملات را ویرایش می‌کند.
 • حفظ معنا: نرم‌افزار برای انعکاس مفهوم متن اصلی در نسخه‌های بازنویسی‌شده و تولید خروجی‌های مرتبط‌تر، سعی می‌کند تمام اجزا زبان مانند کلمات، ساختار جمله و مفهوم کلی را درنظر بگیرد.
 • بهبود نرم‌افزار با بازخورد کاربر: کوئیل‌بات هم مانند سایر نرم‌افزارهای AI از طریق بازخورد کاربران یاد می‌گیرد و دانش آن توسعه پیدا می‌کند. بنابراین در‌صورتی که کاربران هرگونه خطا یا تناقض‌های احتمالی را در خروجی نرم‌افزار یافتند، می‌توانند به تیم کوئیل بات اطلاع دهند. تیم توسعه‌دهنده از نظرات و بازخورد کاربران در جهت رفع نواقص و بهبود نرم‌افزار استفاده می‌کنند. لازم به یادآوری است که اگرچه کوئیل بات با حجم وسیعی از داده‌ها آموزش دیده است تا متن بازنویسی‌شده با بالاترین کیفیت تولید شود؛ اما کاربر برای رسیدن به بهترین نتیجه باید شخصا متن را ارزیابی و در صورت لزوم تغییرات لازم را اعمال کند.

ویژگی‌‌های کوئیل بات چیست؟

نرم‌افزار هوش مصنوعی کوئیل بات برای کمک به کاربر در تولید محتوای با کیفیت، چند ویژگی کاربردی را ارائه می‌دهد.

متن خود را با هوش مصنوعی بازنویسی کنید

ابزار بازنویسی هوش مصنوعی کوئیل بات
منبع: Cointelegraph.Com

مهم‌ترین ویژگی کوئیل‌بات، توانایی تفسیر و بازنویسی آن است. با استفاده از گزینه “Paraphraser” می‌توانید از نرم‌افزار بخواهید یک کلمه، پاراگراف و حتی یک متن کامل را بازنویسی کند و چندین نسخه‌ جایگزین را با حفظ مفهوم متن اصلی تحویل ‌بگیرید. در نتیجه با ساده‌تر شدن عبارات و کلمات پیچیده‌، درک متن برای مخاطب راحت‌تر می‌شود. به‌علاوه اگر می‌خواهید از داده‌های سایر منابع استفاده کنید؛ اما نگران حفظ قوانین مربوط به سرقت ادبی هستید، می‌توانید از این قابلیت کمک بگیرید. کوئیل‌بات برای حفظ معنا و انسجام متن بازنویسی‌شده صرفا بر مبنای مترادف نویسی تحت‌الفظی عمل نمی‌کند و از دانش زمینه‌ای کمک می‌گیرد. به‌عبارت دیگر کوئیل بات مفاهیم ضمنی در پس‌زمینه متن مانند عوامل فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و سایر موارد را هم هنگام بازنویسی لحاظ می‌کند. روی‌هم رفته کوئیل‌بات یک ابزار کاربردی برای نوشتار روان، شیوا و قابل‌فهم است؛ زیرا تمام اجزاء زبان مانند گرامر، ساختار جمله و مفهوم را در نظر می‌گیرد. قابلیت بازنویسی کوئیل بات در حالت‌های استاندارد، روان، آکادمیک، ساده خلاقانه، تفصیلی، خلاصه و سفارشی ارائه شده است. البته در نسخه رایگان، فقط از دو حالت اول می‌توانید استفاده کنید.

متن خود را خلاصه کنید

نرم‌افزار هوش مصنوعی خلاصه نویسی کوئیل بات
منبع: Cointelegraph.Com

اگر برای خلاصه‌نویسی کتاب، مقاله یا هر متن طولانی دیگری دنبال یک نرم‌افزار هوش مصنوعی خلاصه‌نویسی هستید، کوئیل بات می‌تواند به شما کمک کند. گزینه “Summarizer” کوئیل بات متون طولانی را به قطعات کوچک‌تر تقسیم می‌کند. به این ترتیب می‌توانید سریع‌تر به ایده‌های اصلی و مطالب مهم متن برسید.

متن را از نظر گرامر بررسی کنید

نرم‌افزار هوش مصنوعی اصلاح گرامر کوئیل بات
منبع: Cointelegraph.Com

با کمک گزینه “Grammar-Checking” می‌توانید متن ورودی را از نظر اشتباهات دستور زبان بررسی کنید و گزینه‌های اصلاحی جایگزین را ببینید. هوش مصنوعی تصحیح گرامر کوئیل بات با پیدا کردن اشتباهات دستوری و نگارشی، متن شما را پیراسته‌تر می‌کند.

رفرنس‌دهی در متن

ابزار هوش مصنوعی رفرنس دهی کوئیل بات
منبع: Cointelegraph.Com

رفرنس‌دهی با هوش مصنوعی یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی این نرم‌افزار برای دانشجویان و محققان است. با استفاده از گزینه “Citation Generator” می‌توانید برای منابع مختلف از جمله کتاب‌ها، مقالات، مجلات و وب‌سایت‌ها مرجع بسازید. رفرنس‌دهی نرم‌افزارکوئیل بات در قالب‌های رایجی مانند MLA، APA ، Chicago و سایر موارد اجرا می‌شوند.

دستیار نویسنده

نرم افزار هوش مصنوعی کوئیل بات
منبع: Cointelegraph.Com

دستیار نویسنده “QuillBot Flow” کوئیل بات، همه قابلیت‌های این نرم‌فزار را یکجا ارائه می‌دهد. با استفاده از این ویژگی دیگر نیاز نیست بین گزینه‌های مختلف جابه‌جا شوید. می‌توانید در یک پلتفرم یکپارچه به تمام عملکردهای کوئیل بات از جمله بازنویسی، خلاصه‌نویسی و رفرنس‌دهی دسترسی داشته باشید.

استفاده برای ترجمه متون

هوش مصنوعی مترجم کوئیل بات
منبع: Cointelegraph.Com

کوئیل بات یک گزینه دیگر به نام مترجم هوش مصنوعی هم دارد که با استفاده از آن می‌توانید کلمات، جملات و پاراگراف‌ها را ترجمه کنید. این قابلیت، مقایسه دو زبان و درک تفاوت در نحوه صرف افعال، کاربرد کلمات و ساختار جمله را آسان‌تر می‌کند.

نسخه‌های عرضه‌شده کوئیل بات

کوئیل بات به‌صورت افزونه برای مرورگرهای کروم (دانلود) و اج عرضه شده است. همچنین می‌توانید برنامه کوئیل بات را برای گوشی‌های اندرویدی و IOS از گوگل پلی و اپ‌استور دانلود کنید. علاوه بر این موارد کوئیل بات در قالب نسخه دسکتاپ برای دستگاه‌های MacOs هم عرضه شده است.

مزایا و معایب نرم‌افزار هوش مصنوعی کوئیل بات

کوئیل بات هم مانند سایر ابزارهای AI یک نرم‌افزار تمام و کمال نیست و در کنار مزایا، معایبی هم دارد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم:

مزایا:

 • مناسب برای تولید محتوای متنی: کوئیل بات ابزاری برای بازنویسی داده‌ها از منابع مختلف است. بنابراین این نرم‌افزار با تولید محتوای جایگزین که مفهومی شبیه به متن اصلی دارد به کاربر در جلوگیری از سرقت ادبی کمک می‌کند.
 • ابزاری برای صرفه‌جویی در زمان: کوئیل بات فرآیندهای مختلف در حوزه نوشتار شامل بازنویسی، تلخیص و رفرنس‌دهی را ساده‌تر و سریع‌تر می‌کند.
 • دارای پلتفرم کاربر پسند: کوئیل بات رابط کاربر پسندی دارد و از نظر بصری یک پلتفرم ساده است. کاربران با هر سطح مهارتی می‌توانند به راحتی از ویژگی‌های مختلف این نرم‌افزار استفاده کنند.

معایب:

 • ضعف در انتقال مفهوم: اگرچه کوئیل بات توانایی بالایی در بازنویسی محتوای متنی دارد؛ اما ممکن است به خاطر دست و پنجه نرم‌کردن با چالش‌های مربوط به معنای ضمنی در انتقال مفهوم عملکرد ضعیفی داشته باشد. بنابراین متن خروجی باید توسط کاربر به‌صورت دستی ویرایش شود.
 • محدودیت در موضوعات تخصصی: از آنجایی که کوئیل‌بات بر اساس قالب‌های زبانی گسترده‌ای آموزش دیده است؛ ممکن است در یک حوزه خاص فاقد اطلاعات تخصصی باشد.
 • وابستگی به اینترنت: کوئیل بات یک نرم‌افزار آنلاین است و به همین دلیل کاربر در صورت ضعیف‌بودن اینترنت یا عدم دسترسی به فضای آنلاین با مشکل مواجه می‌شود.

مقایسه ابزار هوش مصنوعی گرامرلی و کوئیل بات

گرامرلی (Grammarly) و کوئیل بات هر دو ابزارهای هوش مصنوعی برای نوشتن هستند که به تولید محتوای باکیفیت‌تر کمک می‌کنند. به هر حال باید یادآوری کنیم که هدف همه نرم‌افزار‌های AI بهینه‌سازی خروجی کار است؛ اما این شما هستید که در قبال محتوای تولید شده مسئولیت دارید و باید تمام الزامات قانونی در این حوزه مانند کپی‌رایت و سرقت ادبی را رعایت کنید. در جدول زیر می‌توانید ویژگی‌های این دو نرم‌افزار را با یکدیگر مقایسه کنید:

ویژگیگرامرلیکوئیل بات
اهداف اصلی نرم‌افزاراصلاح گرامر، شکل املایی و علائم نگارشیبازنویسی متن و ارائه نسخه‌های جایگزین
سبک نوشتارمناسب برای انواع سبک‌های نگارشی و ادبیمناسب برای متون آکادمیک و خلاقانه
پارافریزفاقد گزینه‌ مختص بازنویسیدارای ویژگی پیشرفته‌ برای بازنویسی
خلاصه نویسیفاقد گزینه‌ مختص خلاصه‌نویسیدارای گزینه‌ای برای خلاصه‌نویسی
مقایسه کوئیل بات با گرامرلی

آیا نرم‌افزار کوئیل بات رایگان است؟

نسخه رایگان و اشتراک پریمیوم کوئیل بات
منبع: Cointelegraph.Com

کوئیل بات در دو نسخه رایگان و پریمیوم عرضه شده است. در نسخه رایگان کوئیل بات، کاربر به سرویس‌های پایه مانند بازنویسی متن و ارزیابی گرامر دسترسی دارد؛ اما ممکن است در مورد تعداد جستجو یا مقدار متن ورودی با محدودیت‌هایی مواجه شود. برای اشتراک پولی کوئیل بات سه گزینه در نظر گرفته شده است:

 • اشتراک سالانه: قیمت طرح سالانه کوئیل بات ۹۹.۹۵ دلار است. (هزینه هر ماه تقریبا معادل ۸.۳۳ دلار می‌شود.)
 • اشتراک شش ماهه: قیمت طرح شش ماهه کوئیل بات ۷۹.۹۵ دلار است. (هزینه هر ماه تقریبا معادل ۱۳.۳۳ دلار می‌شود.)
 • اشتراک ماهانه: قیمت طرح ماهانه کوئیل بات ۱۹.۹۵ دلار است که باید به‌صورت ماهانه پرداخت شود.

جمع‌بندی

کوئیل بات یک نرم‌افزار هوش مصنوعی معروف برای پارافریز یا بازنویسی محتوا است. این نرم‌افزار در فرآیند بازنویسی صرفا از کلمات مترادف استفاده نمی‌کند و برای حفظ معنا و انسجام متن، مفاهیم ضمنی را هم در نظر می‌گیرد. به هر حال متن خروجی ممکن است نواقصی داشته باشد و این کاربر است که مسئولیت ارزیابی متن نهایی را بر عهده دارد. ضمنا استفاده از تمام ویژگی‌های QuillBot و بدون محدودیت مستلزم تهیه اکانت پریمیوم کوئیل بات است. آیا شما تجربه استفاده از کوئیل بات را داشته‌اید؟ چه ابزارهای دیگری را در حوزه نویسندگی و تولید محتوای متنی پیشنهاد می‌دهید؟

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ

کوئیل بات چیست؟

نرم‌افزار کوئیل بات یک ابزار مبتنی بر AI برای بازنویسی محتوای متنی است.

ابزار هوش مصنوعی کوئیل بات چه ویژگی‌هایی دارد؟

از قابلیت‌های کوئیل بات می‌توانیم به خلاصه‌نویسی، ترجمه، ارزیابی گرامر و رفرنس‌دهی اشاره کنیم.

آیا کوئیل بات رایگان است؟

نرم‌افزار کوئیل بات به صورت رایگان و پولی عرضه شده است. اکانت پریمیوم کوئیل بات را می‌توانید به صورت سالانه، شش ماهه و ماهانه تهیه کنید.

منبع
cointelegraph.com

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا