اخبار اتریوماخبار بلاکچین

حمله ناموفق به پل Rainbow شبکه نیر، به ضرر مهاجم تمام شد

الکس شوچنکو (Alex Shevchenko) مدیر عامل شرکت آئورورا لبز (Aurora Labs)، دیروز، دوشنبه، اعلام کرد پل رینبو (Rainbow Bridge) مورد حمله قرار گرفت اما مکانیزم واچ‌داگ شبکه Near موفق به دفع حمله شد و هکر در اثر این حمله ۵ ETH خسارت دید.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو‌اسلیت، شوچنکو ادعا کرد که این حمله به طور خودکار در عرض ۳۱ ثانیه دفع شد و این موضوع قدرت مکانیسم دفاعی طراحی شده برای محافظت از سرمایه کاربران در این پل را نشان می‌دهد.

پل رینبو (Rainbow Bridge) که توسط آئورورا ساخته شده است به کاربران اجازه می‌دهد رمزارز‌های خود را بین شبکه‌های نیر (NEAR)، اتریوم و آئورورا (راه حل مقیاس‌پذیری شبکه نیر که با اتریوم سازگار است) جابجا کنند.

معمولاً این رله‌های پل Rainbow هستند که اطلاعات مربوط به بلاک‌های NEAR را به اتریوم ارسال می‌کنند. با این حال، گاهی اوقات دیگران (که معمولا بازیگران بد با هدف هک هستند) نیز به این کار اقدام می‌کنند و اطلاعات نادرست ارسال شده به NEAR Light Client ممکن است منجر به از دست رفتن تمام دارایی پل شود. به همین دلیل است که این مرحله با نیاز به اجماع اعتبارسنج‌های NEAR تضمین می‌شود و اگر کسی سعی کند اطلاعات نادرست ارسال کند، توسط مجموعه‌ای از ناظران مستقل (Independent Watchdogs) که بلاکچین NEAR را نیز زیر نظر دارند، به چالش کشیده می‌شود.

آخر هفته گذشته، مهاجم پل رینبو یک بلاک جعلی NEAR را به قرارداد هوشمند پل رینبو ارسال کرد و با این تراکنش، واریز ۵ ETH را درخواست کرد. این تراکنش با موفقیت در بلاکچین اتریوم در بلاک شماره ۱۵٬۳۷۸٬۷۴۱ شبکه اتریوم ثبت شد. با این حال، مکانیزم ناظران خودکار تراکنش مخرب را به چالش کشیدند، که باعث شد مهاجم مبلغ تراکنش را ۳۱ ثانیه پس از ارسال آن (۴ بلاک اتریوم) از دست بدهد.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا