مبتدی مقالات عمومی

۳ دلیل برای اینکه چرا نباید نگران ریزش قیمت بیت کوین باشیم!

ریزش برای بازار همانند موج برای اقیانوس است. شاید ریزش قیمت بیت کوین ناراحت‌کننده باشد اما لزوما اینطور نیست.

اگرچه ریزش بازار یک موضوع هیجان‌انگیز و بحث‌برانگیز رسانه‌ای است، اما نباید دلیلی برای اضطراب دائمی باشد. در این مقاله به ۳ دلیل اشاره می‌کنیم که چرا نباید از ریزش بازار نگران باشیم.

چرا ریزش قیمت بیت کوین نگران‌کننده نیست

دلیل نوسان بیت کوین در تعطیلات

نوسان قیمت یک اتفاق بد اما ضروری است

حدس می‌زنید بیت کوین در تاریخ خود چندبار شاهد ریزش قیمت بوده است؟ ۴ بار؟ ۸ بار؟ خیر، جواب درست ۱۳ بار است.

بعضی از این سقوط‌های قیمت بسیار زیاد و ترسناک بوده‌اند. برای مثال، در سال ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین طی ۳ روز ۸۷ درصد کاهش یافت. این حرف را اشتباه برداشت نکنید. نوسان قیمت هم‌چنان موضوعی وحشت‌آفرین است و معمولا بسیاری از مردم را می‌ترساند. اما سرمایه‌گذاری‌های هوشمند تحت تاثیر آن قرار نمی‌گیرند و در امان هستند.

شاید از خود بپرسید چرا؟ سرمایه‌گذار هوشمند می‌داند که برای افزایش قیمت به نوسان نیاز است. هم‌چنین می‌داند که نوآوری همواره منجر به نوسان می‌شود. بیت کوین که یکی از بهترین نوآوری‌های عرصه فناوری امور مالی در قرن اخیر است نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این شرایط زودگذر است

رفتار بیت کوین طی ۱۲ سالی که از عمر آن می‌گذرد بر یک نکته تاکید داشته است: ریزش قیمت برای همیشه باقی نمی‌ماند.


بیشتر بخوانید : ناگفته‌های تاریخ بیت کوین؛ ورود به قلمرو علاقه‌مندان به رمزنگاری!


بعضی اوقات بازار با سرعت چشمگیری بازیابی می‌شود. گاهی اوقات نیز بازگشت و جبران ریزش قیمت ممکن است سال‌ها طول بکشد. برای مثال ریزش قیمت در سال ۲۰۱۷ را در نظر بگیرید. بیش از ۳ سال طول کشید تا بیت کوین به رکورد قیمت خود بازگردد. پس می‌توان گفت که بیت کوین همواره بازیابی می‌شود.

اما اشتباه نکنید. ریزش بازار بخشی از این بازی و غیرقابل پیش‌بینی است. تنها روش مطمئن و معتبر برای اجتناب از تحت تاثیر قرار گرفتن ریزش‌ها این است که کلا از بازار بیت کوین فاصله بگیرید. در عین حال، روش‌های بهتری برای مواجهه با سقوط قیمت نیز وجود دارد.

یکی از روش‌های مورد نظر این است که به صورت بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید و نوسانات قیمت کوتاه مدت را نادیده بگیرید. همانطور که وارن بافت سرمایه‌گذار افسانه‌ای گفته است:

اگر در فکر حفظ سرمایه‌گذاری خود برای ۱۰ سال آینده نیستید، به فکر حفظ ۱۰ دقیقه‌ای آن نیز نباشید.

ریزش قیمت باعث ایجاد فرصت می‌شود

ریزش قیمت منحصر به بیت کوین نیست و سرمایه‌گذاران هوشمند نیز درباره وقوع آن شکایت نمی‌کنند. بنابراین بگذارید رسانه‌ها و سیاست‌مداران درباره و علیه آن اظهارنظر کنند. وظیفه شما، حفظ خونسردی و جمع‌آوری و خرید بیت کوین در زمانی است که قیمت آن به کمترین مقدار خود رسیده است.

شرایط سال‌های اخیر ثابت کرده است که خرید در کف قیمت یکی از روش‌های آسان برای افزایش سود است. هرچه کاهش قیمت بیشتر باشد، بازگشت سود نیز بیشتر خواهد بود و برعکس.

کلام آخر

این نکته بسیار مهم است. ریزش بازار همانند امواج اقیانوس است. بازار نیز همانند اقیانوس مکانی خطرناک و حتی مرگبار برای کسانی است که آماده نیستند. اما برای کسانی که می‌دانند چگونه بر روی امواج حرکت کنند، هرچه موج بزرگتر باشد برای آنها بهتر است. نکته‌ این مقایسه آن است که نشان دهد ریزش قیمت بیت کوین، پدیده‌ای عادی است. این شما هستید که باید برای آن آماده باشید.

شما تا به حال چند بار شاهد ریزش قیمت بیت کوین بود‌ه‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
hackernoon

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا