صرافی متمرکز

مشکلات اخیر ترید در صرافی بایننس ؛ چه اتفاقاتی برای این صرافی افتاد؟

در ۱۹ فوریه بود که صرافی بایننس (Binance) با مشکلاتی غیر‌منتظره مواجه شد و ترید، برداشت، واریز و دیگر خدمات خود را برای چندین ساعت متوقف کرد. در خلال این وقفه، چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیر عامل بایننس ابراز داشت که علت این امر یک مشکل فنی در انتقال داده است و همان روز نیز مشکل حل شد و این صرافی ارز دیجیتال فعالیت‌های خود را از سر گرفت.

مشکلات بایننس باعث نزول بازار شد

یک تریدر باتجربه در این خصوص اظهار نظر کرد و گفت که این وقفه غیر‌منتظره باید مشکل برجسته‌ای باشد. او خاطر‌نشان کرد که بعد از شروع مجدد فعالیت‌ها در بایننس، یک افت قابل‌ملاحظه در بازار روی داد. این تریدر باتجربه اظهار امیدواری کرد که بایننس در آینده با چنین مشکلاتی مواجه نشود و به بهترین شکل عملکرد خود را انجام دهد.

ثابت شده که بایننس قادر به مدیریت ترافیک افزایش یافته نیست

یک هفته قبل از اینکه این وقفه روی دهد، صرافی بایننس از وجود تعدادی مشکل عملکردی خبر داد و ابراز داشت که تعداد کاربران کریپتو  به نسبت قبل بسیار افزایش یافته است و این اگرچه برای فضای ارز‌های دیجیتال نوید‌بخش است اما فشار زیادی را بر سیستم آنها وارد آورده است.

کاربران این صرافی با خطا‌های سطح کاربری و API مواجه شدند و این به دلیل بارگذاری بیش از حد سرویس لایه میانی بود. کاربرانی که قادر به انجام سفارش‌های خود نبودند، مجددا اقدام می‌کردند و این باعث بارگذاری بیش از حد زیرساخت این صرافی شد. راه‌حل موقت بایننس برای مقابله با این مشکل، افزایش منابع محاسباتی است که تاثیر این رویکرد محدود است و برای دراز مدت باید تمهیدات دیگری اندیشیده شود.

این مشکلات عملکردی باعث تاخیر در داده‌ها، سفارش و به روز رسانی موجودی‌ها شد و مدیر عامل بایننس قول داد که این مشکلات را در آینده حل کنند. او ابراز داشت که در آینده نیز ممکن است باز مشکلاتی پیش آید اما مطمئن است که او و همکارانش از عهده امور برمی‌آیند و مشکلات را حل خواهند کرد.

بایننس جاه‌طلبانه به گسترش فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد

در اوایل این ماه بود که بایننس دلار هنگ کنگ را نیز برای خرید از طریق ویزا (Visa) و مسترکارت (Mastercard) به پلتفرم خود اضافه کرد. این مدت کمی بعد از اضافه کردن ۱۵ ارز فیات به این پلتفرم صورت گرفت. این صرافی همچنین پول روسیه را نیز به پلتفرم ترید همتا به همتای خود اضافه کرده است.

این افزایش فعالیت‌ها نشان از این است که این صرافی قصد دارد که زیرساخت خود را ارتقا دهد و پلتفرم خود را با این افزایش فعالیت‌ها مطابق کند. نظر شما چیست؟ آینده این صرافی را چطور می‌بینید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا