اخبار عمومیاطلاعیه صرافی

همه نگاه ها به ۱۹ مرداد؛ آیا سرمایه زیادی به واسطه ETF وارد بازار خواهد شد؟

خبر مبادله بیت کوین در صندوق های معامله بورس (ETF) توسط بورس معاملات شیکاگو (CBOE) واکنش های عمومی بسیار مثبتی به همراه داشته است که کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC ) را مجاب کرد که اجازه این کار را صادر کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

وبسایت رسمی کمیسیون اوراق بورس و بهادار (SEC) بیش از ۱۵۰ نظر در مورد این موضوع دریافت کرده است. تقریبا تمامی نظرات در خصوص پیشنهاد CBOE در راستای لیست کردن و مبادله بیت کوین در صندوق های معامله بورس (ETF) می باشد. بر همین اساس سازمان SEC، نظر نهایی خود را در تاریخ ۱۹ مردادماه اعلام خواهد کرد.

SEC در تاریخ ۲۶ ژوئن، از کاربران خواست که نظر خود را در این مورد بگویند و در حال حاضر این پیشنهاد نظرات زیادی دریافت کرده است. نظرها باعث شد، پیشنهاد دیگری برای ETF داده شود که کاملا با ارز دیجیتال غیر مرتبط می‌باشد. به دلیل تعداد زیاد نظرات، SEC مجبور به تعویق اتخاذ تصمیم در خصوص دیگر مسائل مربوط به بیت کوین شده است.

صندوق معامله در بورس (ETFs) صندوقی است که از طریق آن می‌توانند در بازار بورس خرید و فروش انجام دهند. این صندوق تنها در اختیار سرمایه گذاران معتبر و بزرگ قرار داده می شود اما برخلاف صرافی ها و صندوق‌های معمولی، حجم زیادی از دارایی  در آن نگه داری و خرید و فروش می‌شود.

با توجه به پبشنهاد CBOE که تقریبا سه هفته پیش منتشر شد، هر صندوق معامله بورس بیت کوین از ۵ سهم تشکیل می‌شود و هر یک شامل ۲۵ بیت کوین خواهد بود. این کار به صندوق معامله بورس بیت کوین حجم مبادلاتی حدود ۸۵۰ هزار دلار می‌دهد.

این مورد سرمایه گذارهای خرد را شامل نمی‌شود. افرادی که در وبسایت SEC نظر داده‌اند، معتقدند که صندوق معامله بورس بیت کوین مبادلات ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاران، ایمن تر و در دسترس تر می‌کند.

برخی بیان کرده‌اند به دلیل اینکه ETF ها صندوق های دارایی های قانونگذاری شده می‌باشند، باعث حضور سرمایه گذاران سازمانی در این عرصه می‌شوند. برخی دیگر خاطر نشان کرده‌اند که سرمایه گذاران ETF توسط شرکت حمایت از سرمایه بهادار (SIPC) از شکست مالی مطمئن خواهند شد. SIPC یک صندوق محافظت از سرمایه فدرال می‌باشد.

ارز دیجیتال علیرغم حفظ ریشه های خود، به شدت پذیرای ورود و دخیل بودن سطوح سازمانی می‌باشد. این مورد نسبی می‌باشد زیرا به این صنعت مشروعیت و رسمیت حیاتی می‌دهد و هم چنین باعث گردآوری و تهیه پول زیادی برای پروژه ها می‌شود.

BlackRock بزرگترین مدیر دارایی جهان، گروهی را تشکیل داده است تا تشخیص دهند که باید قدمی به سمت ارز دیجیتال و بلاک چین بردارند یا خیر. کوین بیس در اوایل جولای Coinbase Custody را راه اندازی کرد. Coinbase Custody راهکار قانونگذاری شده برای سرمایه گذاران سازمانی می‌باشد که ارز دیجیتال خود را کاملا امن ذخیره کنند.

موسسه CFA که برنامه هایی برای تربیت افراد حرفه ای در حوزه مالی ارائه می‌دهد، بلاک چین و ارز دیجیتال را به برنامه آموزشی خود افزوده است. استفان هوران مدیر اجرایی CFA اعلام کرد این تکنولوژی مسئله زودگذر و فانی نیست. چنانچه این حوزه نشان داده است بسیار قابل تحسین می‌باشد و بهتر از چیزی است که گمان می‌کردیم ظاهر شده است.

در ماه دسامبر هنگامی که CBOE اولین اکسچنجی بود که حاضر به مبادله بیت کوین های آتی شد، موج جدیدی شکل گرفت. اگرچه پیش بینی های اولیه بیان می‌کردند این مورد تاثیر چشمگیری بر بازار می‌گذارد، اما تاثیر بیت کوین های آتی در مقایسه با مبادلات معمولی نادیده گرفته شده بود.

CBOE بیان می‌کند که صندوق های مبادله بورس بیت کوین ممکن است در نهایت مسیر بیشتری را برای سرمایه گذاران سازمانی در بازار فراهم کند. از آنجایی که مبادلات ارز دیجیتال به آرامی به جریان اصلی مالی تبدیل می‌شود، ممکن است سرمایه گذاران کوچک، جایگاه خود را از دست بدهند.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا