اخبار عمومی

رشد علاقه سازمانی به بیت کوین؛ افزایش حجم معاملات بازار آپشن های قانونگذاری شده بیت کوین

افزایش حجم معاملات بازار آپشن های قانونگذاری شده بیت کوین بیانگر افزایش علاقه و مشارکت سرمایه گذاران سازمانی به این حوزه است.

گزارش CryptoCompare در تاریخ ۶ جولای به دقت به تحلیل روندهای ماهانه در بازار معاملات ارز دیجیتال پرداخته و دریافته است که حجم معاملات اوراق مشتقه ارز دیجیتال پس از اوج گیری در ماه می، کاهش یافته است. حجم معاملات اوراق مشتقه در ماه ژوئن با ۳۵.۷ درصد کاهش به ۳۹۳ میلیارد دلار رسیده است.

معاملات اوراق مشتقه ماهانه

روند کلی که در بازار معاملات نقدی مورد مشاهده قرار گرفته است را می‌توان با عدم نوسان در قیمت بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال بازار توضیح داد. استثناهایی نظیر توکن های دیفای وجود دارد که در ماه گذشته عملکرد به مراتب بهتری نسبت به بیت کوین داشته است.

علیرغم کاهش در کل حجم معاملات بازار اوراق مشتقه، به نظر می‌رسد بازار آپشن های قانونگذاری شده با افزایش محبوبیت مواجه شده اند. در ماه ژوئن، کل حجم معاملات آپشن های بیت کوین در بازار کالاهای شیکاگو (CME) ۴۴ درصد افزایش یافت و به رکورد ماهانه جدیدی با ۸۴۴۴ قرارداد رسید. در این بین، قراردادهای آتی بیت کوین معامله شده در CME در ماه ژوئیه ۲۳ درصد کاهش یافت، اما با این حال دومین ماه ۲۰۲۰ از لحاظ حجم معاملات قراردادهای آتی بوده است.

حجم معاملات و آپشن CME

نشانه های دیگری از سازمانی سازی بازار

اگرچه افزایش حجم معاملات در CME یک نشانه مطلوب برای کسانی است که منتظر سازمانی سازی به عنوان محرکی برای رشد قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بوده اند، اما عوامل دیگری نیز به این تغییر اشاره می‌کنند.

این روندها قبلا نیز در صندوق ها و بازارهایی نظیر GBTC نیز مشاهده شده است که افزایش بیش از ۸۰ درصدی سرمایه گذاران سازمانی را نشان می‌دهد و در حال حاضر ۴.۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال را در اختیار دارد. بری سیلبرت (Barry Silbert) مدیرعامل گروه ارز دیجیتال GBTC در توییتر نوشت که این صندوق اخیرا بیشترین رشد خود را پشت سر گذاشته است، هرچند اطلاعات دقیق در این خصوص ارائه نداد.

شرکت هایی که نیازهای سازمانی را برآورده می‌کنند نیز به عرصه ارزهای دیجیتال وارد شده اند و این روند را منسجم تر کرده اند. برای مثال، KPMG یکی از چهار شرکت برتر حسابرسی انگلستان، پلتفرم مدیریت ارز دیجیتال به اسم Chain Fusion را عرضه کرده است. در گزارش اخیر این شرکت آمده است:

سازمانی سازی با مشارکت نهادهای کوچک و بزرگ نظیر بانک ها، کارگزاری ها، صرافی ها، ارائه دهندگان پرداخت ها و ارائه دهندگان خدمات و فناوری امور مالی همراه است.

سازمان ها چگونه می‌توانند عرصه ارزهای دیجیتال را تغییر دهند

با ورود سازمان ها به عرصه بیت کوین، ممکن است که ادامه این روند مزایای بسیار زیادی برای کل بازار به همراه داشته باشد.

سرمایه گذاران سازمانی به جریان های معاملاتی شفاف و ایمنی نیاز دارند، در حالی که تعدادی از صرافی های ارز دیجیتال به ارائه اطلاعات کاذب درباره حجم معاملات، واش ترید و موارد بدتر شناخته شده اند.

فیلیپ گرَدوِل (Philip Gradwell) اقتصاددان ارشد چینالیسیس اخیرا گفته است:

اگر می‌خواهید پول زیادی را به عرصه ارز دیجیتال جذب کنید باید اعتماد نهادهای مرتبط را جلب کنید که اطلاعات معاملاتی شفاف و خوبی وجود دارد. اگر صرافی ها حجم معاملات واقعی را گزارش کنند ممکن است باعث جلب سرمایه سازمانی شوند.

تغییر موضع از خرده سرمایه گذاران به سرمایه گذاران سازمانی یا حداقل افزایش چشمگیر در حضور سرمایه گذاران سازمانی، می‌تواند نشانه مشخصی برای صرافی ها باشد که باید بر اساس شرایط موجود عمل کنند، در غیر این صورت کنار گذاشته خواهند شد.

این پیشرفت ها می‌تواند فرصت های لازم برای ایجاد ETF های مورد انتظار بیت کوین و سایر ابزارهایی را فراهم کند که سرمایه گذاران سازمانی را به سمت عرصه ارزهای دیجیتال می‌کشاند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا