اخبار کوتاه

یک کاربر ۱۰۰ دلار بیت کوین خرید و کلید خصوصی آن را برای ۱۰۰ سال آینده مخفی کرد

یکی از کاربران پلتفرم ردیت (Reddit) در یک اقدام جالب و خلاقانه مقدار ۰.۰۰۳ BTC معادل ۱۰۰ دلار را به گونه‌ای پس‌انداز کرد که تا ۱۰۰ سال آینده قابل استفاده و برداشت نباشد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، فردی که با نام کاربری Optimal-Dentistador (به اختصار OD) در پلتفرم ردیت فعالیت می‌کرد در یک اقدام جالب توجه، موجودی بیت کوین کیف پول خود را برای ۱۰۰ سال دیگر پس‌انداز کرد.

این کاربر کیف پول جدیدی ایجاد کرد و مقدار ۰.۰۰۳ BTC را به آن انتقال داد. سپس آدرس کلید خصوصی و کلید عمومی این کیف پول را در نامه‌ای یادداشت کرد و این نامه را در کتابخانه‌ای عمومی به امانت گذاشت. بر روی پاکت نامه مشخصات این فرد و خانواده او درج شده است. نکته جالب ماجرا اینجا است که قرار است در سال ۲۱۲۲ این نامه به صاحب خود برگردانده شود و در پاکت باز شود. با توجه به اینکه ممکن است در آن زمان OD دیگر زنده نباشد، این نامه به خانواده او تعلق خواهد گرفت.

در حال حاضر این میزان موجودی بیت کوین حدود ۱۲۶ دلار ارزش دارد. اما سوال اصلی اینجاست که در سال ۲۱۲۲ ارزش این کیف پول به چه میزانی خواهد رسید. برای روشن شدن ابعاد موضوع به این نکته توجه داشته باشید که در سال ۲۱۲۲ پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین به ۰.۰۰۰۰۰۰۱۹ BTC کاهش پیدا خواهد کرد. اطلاعات هویتی و محل زندگی این فرد هنوز به رسانه‌ها اعلام نشده است.

به نظر شما این کیف پول خود یا بازماندگان OD را ثروتمند خواهد کرد یا این اقدام صرفا تجربه‌ای خوشبینانه و جالب بوده است؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا